Jump to content



προβλημα με tv tuner


17n

Recommended Posts

εχω αγορασει μια καρτα τηλεορασης απο e-shop προβληματικη και στο service μου εκαναν κοντα 2 μηνες:093: τωρα την εχω πηγα να την κανω εγκατασταση και εγραφε πως δεν μπορουσε να βρει ενα αρχειο το αρχειο αυτο που ζηταει το βρηκα κανω reinstall και παλι τα ιδια θελω βοηθεια γιατι εχω αρχισει να νευριαζω με το e-shop.

Link to comment
Share on other sites

Hidden

η καρτα ειναι manli.οταν την εστειλα για σερβις εκανα την βλακια και εβαλα τον οδηγο μετα απο δυο μηνες που πηρα την καρτα ηταν χωρις οδηγο,μετα αλλο τοσο καιρο για να τον βρω και τελος τον πηρα σε αντιγραφη.οταν πηγα να κανω εγκατασταση μου εγραφε πως δεν βρεθηκε ενα αρχειο για την εκκινηση του προγραμματος το αρχειο που ζητησε οταν ανοιξα το cd το βρηκα το προγραμμα.τι μπορει να συμβαινει help please!

Link to comment
η καρτα ειναι manli.οταν την εστειλα για σερβις εκανα την βλακια και εβαλα τον οδηγο μετα απο δυο μηνες που πηρα την καρτα ηταν χωρις οδηγο,μετα αλλο τοσο καιρο για να τον βρω και τελος τον πηρα σε αντιγραφη.οταν πηγα να κανω εγκατασταση μου εγραφε πως δεν βρεθηκε ενα αρχειο για την εκκινηση του προγραμματος το αρχειο που ζητησε οταν ανοιξα το cd το βρηκα το προγραμμα.τι μπορει να συμβαινει help please!

αμφιβάλω αν καταλάβει κανείς τι έχεις γράψει:017:

Link to comment
Share on other sites

αμφιβάλω αν καταλάβει κανείς τι έχεις γράψει

κανω εγκατασταση τον driver και μου γραφει λειπει το απαιτουμενο αρχειο για την εκκινηση της εφαρμογης.το αρχειο που ζητουσε το βρηκα οταν ανοιξα τα αρχεια του driver και υπηρχε πιστευω να καταλαβες τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μας είπες ακόμη ποια είναι η κάρτα, ούτε κάποιο screenshot με το μήνυμα έβαλες.

Γενικά τα TV Tuners είναι πολύ προβληματικά στην εγκατάσταση των drivers (τελικά πάντως δουλεύουν)

Νομίζω στην περίπτωση σου πρέπει να είναι πρόβλημα του προγράμματος εγκατάστασης. Δοκίμασε να κάνεις manual εγκατάσταση και να του δηλώσεις ο ίδιος την τοποθεσία του αρχείου. πχ D:\Drivers\Winxp\

Link to comment
Share on other sites

το ειπα και πιο πανω η καρτα ειναι manli.αυτη η εφρμογη απετυχε να ξεκινησει,επειδη το στοιχειο 34api.dll δεν εντοπιστηκε.η επεναληψη της εγκαταστασης,ισως διορθωσει το προβλημα.εκανα reinstall και παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

διαβασε εδω...

http://www.pcreview.co.uk/forums/thread-333068.php

επισεις μπορεις να κετεβασεις το dll απο το νετ και να το βαλεις manual

θα βοηθουσε επισεις αν εγραφες ενα σωστο ποστ για το προβλημα και να εδινες πληροφοριες για το tuner σου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.