Jump to content



Λανθασμενες ρυθμισεις σε Χ800ΧΤ ??


vagtsil

Recommended Posts

Με το συστημα της υπογραφης εχω ~10000 στο 3d mark03. Απ' οτι εχω δει (και συγκρινει) με παρομοια με το δικο μου, ο μεσος ορος ειναι πανω απο τις 11000. Φταιει καποια ρυθμιση drivers ή bios,οι μνημες που ειναι μετριες, ή μηπως η καρτα βγηκε "προβληματικη" ? Παραθετω τις ρυθμισεις με τις οποιες βγαινουν οι μετρησεις : 1)BIOS> Vagp:1.6- aperture size 256- fast write & side band:enabled. 2)CATALYST 5.1> ολες οι ρυθμισεις στο low (ή performance)- αναλυση οθονης:1024x768/60Hz. Η καρτα ειναι default (500/500) και η θερμοκρασια απο 29-40 (λογω w/c) ικανοποιητικη θα ελεγα.Παντου εχουν περαστει οι τελευταιοι drivers.... Μπορειτε να πειτε και τις δικες σας ρυθμισεις αν θελετε εκτος απο τις συμβουλες σας ! :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hellrider

Βαλε τις ρυθμισεις των drivers στα default kai κανε disable to vpu recover kai αν εχεις fast write απο bios enable στους drivers πρεπει να ειναι disable!!!

Το εκανα> Εχει πεισμωσει στα 10050....:rant: παω για υπνο:bye:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chill-out

Βαλε και max ποιοτητα στα settings.

Mα οταν το κανω αυτο δε βλεπω ουτε 6000 !!! ποιες ρυθμισεις προτεινεις μηπως και δεν καταλαβαινω εγω κατι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hellrider

Πες μου λιγο τις ρυθμισεις εχεις απο το bios

Βασικα τις αναφερω στο αρχικο και νομιζω πως ειναι αυτες που αφορουν τη GPU.Δε ξερω αν μου ξεφυγε καμια που να εχει σχεση.Για πες μου

Link to comment
Share on other sites

Oi ρυθμισεις των drivers την αντισταθμιση και Βαλε τις ρυθμισεις των drivers στα default kai κανε disable to vpu recover kai αν εχεις fast write απο bios enable στους drivers πρεπει να ειναι disable!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hellrider

Oi ρυθμισεις των drivers την αντισταθμιση και Βαλε τις ρυθμισεις των drivers στα default kai κανε disable to vpu recover kai αν εχεις fast write απο bios enable στους drivers πρεπει να ειναι disable!!!

Ετσι τα εχω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.