Jump to content



ASUS A8R MVP - μερικές ερωτήσεις


dimitris_s1442169157

Recommended Posts

έχω κάτι adata vitesta pc4000(ddr500) με chips μάλλον hynix d5 η d43 αν θυμάμαι καλά. έχουν κουβέρτες και δεν μπόρεσα ποτε να τις βγάλω.

αυτά τα τσιπάκια με την συγκεκριμένη asus λέτε να έχουν πρόβλημα?

επίσης σε αυτά τα τσιπάκια ως ποσο ρεύμα έχει νόημα να δίνω? με την abit μου ως 2.8 έχω δωσει. η άσους έχει ως και 3.2V. αν την πάρω να το δοκιμάσω η υπάρχει κίνδυνος και/η να είναι ανούσιο?

@dimitris_s: τελικα δεν μαθαμε αν η μητρικη παιζει με διαφορετικα ρεβιζιονς ετσι?

Link to comment
Share on other sites

@firefox :

Αν εννοείς την A8R MVP, τότε λογικά υπάρχουν διαφορετικά revisions. Το κακό είναι ότι το νεότερο που είδα στο net δίνεi vcore 1.5 max. Λογικά τώρα θα υπάρχει νεότερο revision, αλλά δεν ξέρω αν δίνει 1.65 ή 1.5.

Εγώ θα πάω για την A8R32 MVP, αφού είδα ότι είναι τόσο φθηνή από το πλαίσιο στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

επίσης σε αυτά τα τσιπάκια ως ποσο ρεύμα έχει νόημα να δίνω? με την abit μου ως 2.8 έχω δωσει. η άσους έχει ως και 3.2V. αν την πάρω να το δοκιμάσω η υπάρχει κίνδυνος και/η να είναι ανούσιο?

Μεχρι 2.9v μπορεις ανετα ..... :112:

Link to comment
Share on other sites

@firefox :

Αν εννοείς την A8R MVP, τότε λογικά υπάρχουν διαφορετικά revisions. Το κακό είναι ότι το νεότερο που είδα στο net δίνεi vcore 1.5 max. Λογικά τώρα θα υπάρχει νεότερο revision, αλλά δεν ξέρω αν δίνει 1.65 ή 1.5.

οχι ενοοω για την deluxe. για αυτην ειμαστε σιγουροι πωσ δεν υπαρχουν διαφορετικα revisions?

EDIT: ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με τσιπσετ VIA K8T800Pro και παρατηρω καποιες ασυμβατοτητες στα γραφικα με την ΑΤΙ που με Νβιντια δεν τα ειχα. με την ασους με ΑΤΙ τσιπσετ υπαρχει περιπτωση να εχει κανεις παλι αυτου του ειδους τις ασυμβατοτητες? η επειδη θα ειναι και τσιπσετ ΑΤΙ και καρτα γραφικων δεν θα υπαρχουν τετοια προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.