Jump to content



Ποιο CD-ROM και DVD-ROM; Help!!!


nickstamat

Recommended Posts

Εκτός των άλλων, έχω δύο ASUS drives, ένα CD-ROM και ένα DVD-ROM. Λόγω κάποιων προβλημάτων που αντιμετωπίζω θέλω να τα αντικαταστήσω. Ποιες μάρκες μου προτείνετε; Θέλω ταχύτητα 52x για το CD-ROM και 16x48x για το DVD-ROM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπαιρνα με τίποτα CD-rom πλέον. Με το Asus DVD-rom μου είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Διαβάζει τα πάντα σε πολύ καλές ταχύτητες.

Θα πρότεινα να πάρεις ή ένα DVDrom και ένα DVDRW... Αλλα πάλι εσύ ξέρεις...

Asus για Rom

Liteon RW από μένα

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Φεανορ.!!!!!

Το CD Rom θα σου είναι άχρηστο. ’ραγε τα πουλάνε ακόμη?????

Ένα απλό DVD Rom θα σου κάνει τη δουλεία σου.

Τώρα αν το σκέφτεσαι για DVD R μπορείς να βολευτείς με ένα CDR

Αν και κάποια στιγμή θα χρειαστεί να περάσεις σε DVD R.

για DVD Rom: TEAC ή ASUS

για CDR: κ πάλι TEAC

για DVD R: LiteOn [ ένας γνωστός το έχει σκίσει αλλά δεν καταλαβαίνει τιποτα :D ]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αφού τα βλέπετε όλα τόσο εύκολα, για βρείτε μου ένα DVD-ROM που να διαβάζει CD με ταχύτητα 52x...????? Εδώ σας θέλω!

[Χρειάζομαι ανάγνωση CD στα 52x γιατί κάνω on-the-fly αντιγραφές στο Plextor Premium 52x32x52 μου]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Ωραία, αφού τα βλέπετε όλα τόσο εύκολα, για βρείτε μου ένα DVD-ROM που να διαβάζει CD με ταχύτητα 52x...????? Εδώ σας θέλω!

[Χρειάζομαι ανάγνωση CD στα 52x γιατί κάνω on-the-fly αντιγραφές στο Plextor Premium 52x32x52 μου]

Απλα !!!!(θαυμαστικα)

Πιανεις σε πολλα cdr 52χ? Παρε ενα dvd rom και μια χαρα θα εισαι ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 14:51]

Ωραία, αφού τα βλέπετε όλα τόσο εύκολα, για βρείτε μου ένα DVD-ROM που να διαβάζει CD με ταχύτητα 52x...????? Εδώ σας θέλω!

[Χρειάζομαι ανάγνωση CD στα 52x γιατί κάνω on-the-fly αντιγραφές στο Plextor Premium 52x32x52 μου]

Αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 14:54]

Απλα !!!!(θαυμαστικα)

Πιανεις σε πολλα cdr 52χ? Παρε ενα dvd rom και μια χαρα θα εισαι ....

Όλα τα CD-R σε 52x τα γράφω πάντα και χωρίς κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Ωραία, αφού τα βλέπετε όλα τόσο εύκολα, για βρείτε μου ένα DVD-ROM που να διαβάζει CD με ταχύτητα 52x...????? Εδώ σας θέλω!

[Χρειάζομαι ανάγνωση CD στα 52x γιατί κάνω on-the-fly αντιγραφές στο Plextor Premium 52x32x52 μου]

δηλαη θελεις να γραφεις με 52 Χ ..... θα χασεις πολλα αμα πας στο NEC 3520 ? 48 X

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=CDDVDRewritables&cp_id=53098

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pro [Σήμερα, στις 03:56]

δηλαη θελεις να γραφεις με 52 Χ ..... θα χασεις πολλα αμα πας στο NEC 3520 ? 48 X

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=CDDVDRewritables&cp_id=53098

Γιατί; Ποιος σου είπε ότι θα χαλάσω εγώ ~80 Ευρώ για να πάρω DVD-RW, αφού σε λίγο καιρό θα έρθουν τα Blu-ray; Και στο κάτω-κάτω τι να την κάνω την εγγραφή DVD; Δε μου χρειάζεται (προς το παρόν τουλάχιστον)...;) Όταν έρθει το Blu-ray έχω σκεφτεί πως θα αξιοποιήσω τον τεράστιο χώρο που προσφέρει αυτή η τεχνολογία...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pro [Σήμερα, στις 03:58]

με 256 buffer????????

Γιατί, λίγο είναι; (δεν ρωτάω ειρωνικά, απλώς δεν ξέρω πολλά για τη σημασία του buffer στα drives, εκτός του σκληρού δίσκου)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Γιατί; Ποιος σου είπε ότι θα χαλάσω εγώ ~80 Ευρώ για να πάρω DVD-RW, αφού σε λίγο καιρό θα έρθουν τα Blu-ray; Και στο κάτω-κάτω τι να την κάνω την εγγραφή DVD; Δε μου χρειάζεται (προς το παρόν τουλάχιστον)...;) Όταν έρθει το Blu-ray έχω σκεφτεί πως θα αξιοποιήσω τον τεράστιο χώρο που προσφέρει αυτή η τεχνολογία...:cool:

Πότε ακριβώς είπες ότι θα έρθει το Blu-ray Recorder στο PC????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Σήμερα, στις 14:56]

Πότε ακριβώς είπες ότι θα έρθει το Blu-ray Recorder στο PC????

Λες να αργήσει πολύ; Εντάξει μωρέ θα περιμένω λίγο παραπάνω...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Λες να αργήσει πολύ; Εντάξει μωρέ θα περιμένω λίγο παραπάνω...:D

Εξοπλίσου με πολύ υπομονή.

Για να έρθει και να πέσει σε λογικές τιμές θα περιμένεις καμιά 2ετία στο χαλαρό.

Τα 80 που θα "χαλάσεις" στο DVD-RW θα τα έχεις κάνει απόσβεση πολυυυυυυ νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.