Jump to content



φθηνοτερη προτεινομενη αναβαθμιση απο Οpt 146


squid

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
για Opteron 170 - 180 τι λέτε?

Βρε φιλε χωρις παρεξηγηση νομιζω οτι τρωγεσαι χωρις λογο.Αν εχεις χρημα παρε και fx60,απλα μιλησες για μια φθηνη αναβαθμιση.Παρε εναν 4400 οσο προλαβαινεις ακομα παιξε με μια συχνοτητα 2700-2800 και εισαι αρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρότεινα να τον κρατήσεις λίγο ακόμα ή να το πουλήσεις το σύστημα όσο ακόμα κρατάει, και να πάρεις κατευθείαν εναν Core 2, ακόμα και ο FX62 φαίνεται σαν 486DX μπροστά σε overclocked conroe.

Και απο ότι φαίνεται ακόμα και ο χειρότερος Ε6300 τρέχει στα 3.0Ghz άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρότεινα να τον κρατήσεις λίγο ακόμα ή να το πουλήσεις το σύστημα όσο ακόμα κρατάει, και να πάρεις κατευθείαν εναν Core 2, ακόμα και ο FX62 φαίνεται σαν 486DX μπροστά σε overclocked conroe.

Και απο ότι φαίνεται ακόμα και ο χειρότερος Ε6300 τρέχει στα 3.0Ghz άνετα.

Λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειμαι τοσο ενημερωμενος σχετικα με Ιntel. Να ρωτησω,

  • ποια η διαφορα μεταξυ Core2 Duo και Core Duo?
  • ποιοι Intel ειναι κοντα στον Χ2 4400+ απο αποψη αποδοσης?
  • οι Conroe θελουν DDR2?
  • ποιο ειναι το socket για Conroe?
  • ποια chipset υποστηριζουν Conroe ? Ποιο ειναι τα γρηγοροτερο?

.

Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι έχει την πλατφόρμα και θέλει επεξεργαστή. Οπότε πάει σε Χ2.

Όσο για τον 170-180 θα σου έλεγα φίλε μου αστους παλιο-όπτερους, δώστον μου εμένα και πήγαινε για 4400+ (ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ) .

Με τα 1000 οπτερον

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνουν οι opteron πάντως ο FX-62 με το ζόρι κοντράρει τον E6400.

ΜΗ ζορίζεσαι.....Είσαι νέος ακόμα στο forum ΑΛΛΑ θα μάθεις τι εστί Want......:033:

Στο θέμα τώρα.....Πάρε έναν με 2 x 1MB cache να τελειώνεις...... ;)

Link to comment
Share on other sites

LoL

To oτι πρεπει να δωσω μητρική και μνημες (DDR2 δεν παιρνουν τα συστηματα Conroe?) και να τα ξαναγορασω (παρ'οτι βλεπω οτι υπαρχουν φθηνα καλα Conroe boards πλεον, δεν ξερω με τη RAM τι παιζει) ειναι αρκετά αποτρεπτικό απο το να παω σε Intel τωρα, παροτι δειχνουν oi Conroe να υπερτερουν σε ταχυτητα των αντιστοιχων τους AMD, καταναλωνουν λιγοτερο ρευμα (που 75w και που 110w...) και ειναι φθηνοτεροι.

Exω την υποψια οτι οπου να'ναι θα βγει καποιος πυρηνας AMD που θα παρει τη σκυταλη ξανα απο την Ιntel αλλα δυστυχώς, δεν νομιζω να βγει σε s939 .... :( αν και 8α ητανε πολυ εξυπνη κινηση της AMD να τους βγαζει και σε 939 (για να αποτρεψει τους υποψηφιους για αναβαθμιση να πανε σε intel) και σε ΑΜ2 (για οσους πανε για καινουριο pc)

.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΕΓΏ ΈΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΌΤΙ ΤΑ AMD ΕΊΝΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΑ ΣΑΡ’ΒΑΛΑ ΠΟΥ ΈΧΩ ΔΟΥΛΈΨΕΙ ΣΤΗ ΖΩΉ ΜΟΥ K ΌΤΙ ΤΏΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΈΔΙΝΑΝ 5 ΚΑΤΟΣΤ’ΡΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙ ΣΎΝΘΕΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΌΣΤΙΣΕ ΠΟΛΎ ΠΑΡΑΠ’ΝΩ ΘΑ ΤΗΝ ΈΔΙΝΑ K ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΘΑ ΤΟΥΣ ΈΛΕΓΑ...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ’ΚΟΥΣΕΣ Κ’ΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΈΧΕΙ ΑΝΕΒ’ΣΕΙ ΜΥΩΠΊΑ ΑΠΌ ΤΑ PC K ΤΑ ΔΟΥΛΕΎΕΙ ΑΠΌ 7 ΧΡΟΝΩΝ Π’ΡΕ INTEL CORE ΔΥΟ K ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΊΣ....ΌΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΊ AMD ΝΑ ΤΑ ΑΦΉΣΟΥΝ ΟΙ ΔΙAΦΟΡΟΙ "ΠΩΡΩΜΈΝΟΙ". ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΜΙΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΏ ΈΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΌΤΙ ΤΑ AMD ΕΊΝΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΑ ΣΑΡ’ΒΑΛΑ ΠΟΥ ΈΧΩ ΔΟΥΛΈΨΕΙ ΣΤΗ ΖΩΉ ΜΟΥ K ΌΤΙ ΤΏΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΈΔΙΝΑΝ 5 ΚΑΤΟΣΤ’ΡΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙ ΣΎΝΘΕΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΌΣΤΙΣΕ ΠΟΛΎ ΠΑΡΑΠ’ΝΩ ΘΑ ΤΗΝ ΈΔΙΝΑ K ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΘΑ ΤΟΥΣ ΈΛΕΓΑ...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ’ΚΟΥΣΕΣ Κ’ΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΈΧΕΙ ΑΝΕΒ’ΣΕΙ ΜΥΩΠΊΑ ΑΠΌ ΤΑ PC K ΤΑ ΔΟΥΛΕΎΕΙ ΑΠΌ 7 ΧΡΟΝΩΝ Π’ΡΕ INTEL CORE ΔΥΟ K ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΊΣ....ΌΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΊ AMD ΝΑ ΤΑ ΑΦΉΣΟΥΝ ΟΙ ΔΙAΦΟΡΟΙ "ΠΩΡΩΜΈΝΟΙ". ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΜΙΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Εκτος τοπου και χρονου θα λεγα εγω. Απο 7 χρονων στα pc αλλα φαινεται οτι ακομα δεν εμαθες τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.