Jump to content



Logitech VS Creative


NGF

Recommended Posts

Καλημερα.

Εχω δυο φιλους απο τους οποιους ο ενας ειναι κολλημενος με creative και ο αλλος με logitech (για ηχεια παντα) και οι δυο θα παρουν ηχεια καινουργια. Εγω παλι δεν ξερω τι να αποφασισω. Οποτε ζητω γνωμες. Ποια απο τις δυο πιστευετε οτι ειναι καλυτερη γενικα και ειδικα σε αξιοπιστια-ποιοτητα, ποιοτητα ηχου.

Εγω προσωπικα ακουω πιο πολλα πραγματα (καλα) για τα Logitech και νομιζω οτι εχω αρχισει να αποφασιζω.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο μάρκες βγάζουν καλά ηχεία. Ο καλύτερος τρόπος για να αποφασίσεις είναι όταν πας στο μαγαζί για να αγοράσεις να σηκώσεις το κουτί με τα ηχεία και όποιο είναι πιο βαρύ αυτό να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πάντως να καταλαβαίνετε ότι αυτά τα ηχεία και μάρκες είναι απλά και μόνο για παιχνίδια, άντε και τηλεόραση. Τίποτε άλλο!

Αγοράστε ότι θέλετε, αρκεί να ξέρετε ποια είναι τα όρια αυτού που αγοράζετε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα Logitech Ζ-5500!

Απλα ειναι φοβερα και δεν τα φτανει κανενα ετοιμο συνολο.

Δεν το λεω μονο εγω αλλα και φιλαρακια που το εχουν ακουσει.

188W RMS subwoofer!

Oντως

Τα εχω και εγω και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος (τα εχει και μια αλλη ψυχη απο το φορουμ που θα μπει πιστευω αργοτερα να σου πει περισσοτερα)

Δυνατα,μεστα,αμεσα

Αρκει,οπως ειπε ο φιλτατος didymos,να ξερουμε τα ορια καθε αγορας μας

Δηλαδη για ηχεια pc ή κρεββατοκαμαρας για mini home cinema ειναι μια χαρα

Για home cinema,ουτε κατα διανοια

Δεν ειναι και αυτος ο στοχος τους εξαλλου

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, στο δωματιο μου τα εχω, αν και λιγο μεγαλα με μια Samsung 27΄΄.

Βλεπω το LOST και γουσταρω απιστευτα!

Καλα για μουσικη,αλλο πραγμα.

Φυσικα δεν το συγκρινουμε με ηχοσυνολα που ειναι κατασκευασμενα καθεαυτου για home cinema.

Link to comment
Share on other sites

Τα z5500 θελει να τα παρει ο ενας απο τους δυο. Λετε να προχωρησει δηλαδη?

Αληθεια τι λετε για τα παρακατω?

α)Logitech Z2300

β)Creative Megaworks 250D

Επειδη ενδιαφερομαστε εγω και ενας φιλος για 2,1 σε ποια απο τα δυο να παμε?

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παλαιότερα τα Creative T5900 και τα Logitech X-530 σήμερα μπορώ με ασφάλεια να πω οτι τα Logitech είναι μια κλάση παραπάνω.

Πολύ καθαρότερος ήχος. Ηχεία ίδιας κατηγορίας σε χαρακτηριστικά και τιμή αλλά τα X-530 σαφώς ανώτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα κολληματα παρε οτι θες αρκει να ναι logitech δεν τα μπορω καθολου.

Δεν ξερω αν εννοουσε εμενα ο brave (:p), αλλα ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος των Ζ-5500. Πολυ καλα ηχεια, πολυ ποιοτικα, και απιστευτη δυναμη, ειδικα για τα λεφτα τους. Το μπασο ειναι αρκετα δυνατο, και με λιγο δαχτυλο στο equalizer τα πραγματα γινονται ακομα πιο ομορφα. + το οτι οι ενσωματωμενοι decoderz δινουν ρεστα! Τα συνιστω ανεπιφυλακτα, με ~330€ ειναι αριστη αγορα. Τα επομενα ηχεια θα ειναι αυτα!

Btw, ψαξστε σε γνωστα μερη για ενα bass test cd, ή σε μεμονωμενο mp3 ενα συγκεκριμενο κομματι (που απ' οτι φαινεται χρησιμοποιει σαν τεστ η ΜΤΧ) που παιζει συχνοτητες απο τους 300 εως τους 10 κυκλους σε βηματα των 10. Οι κατοχοι Ζ-5500 ή αναλογων creative ηχειων θα ψαρωσουν απιστευτα...

Link to comment
Share on other sites

...

Δεν ξερω αν εννοουσε εμενα ο brave (:p), αλλα ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος των Ζ-5500. ..

Εσενα εννοουσα πουλακι μου!

Παντως αυτο με το cd με τα μπασα ειναι οντως τελειως ψαρωτικο

Αξιζουν και παρααξιζουν για τα λ7 τους τα 5500!

ΥΓ Μα καλα τι λινκ εβαλες για επομενα σου ηχεια!Τα ειδα και εμεινα!

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο που εχεις να κανεις μιας και στον ηχο ετσι γινεται εδω και πολλα χρονια (και πρεπει να γινεται) ειναι να ακουσεις τα ηχεια πριν τα αγορασεις ετσι ωστε να καταληξεις πιο ηχειο ταιριαζει καλυτερα στο γουστο σου και τα ακουσματα σου.Μπορει για εσενα πχ τα logitec να παιζουν πολυ καλα και για καποιον αλλο που εχει διαφορετικο γουστο να ειναι φρικτα!! Ειναι ανοητο να συγκρινουμε και να υποστιριζουμε μαρκες ηχειων χωρις να υπολογιζουμε κατηγοριες και συγκεκριμενα μοντελα της εκαστοτε εταιριας. Παντος γνωμη μου εαν θες καλο ηχο και δινεις λιγα παραπανω, καμοια απο τις 2.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα Logitech Ζ-5500!

188W RMS subwoofer!

Βεβαια αμα ηταν αληθινα 188 W RMS τοτε δεν θα ηταν απλα φοβερα, θα νομιζες οτι περασε ο γκοτζιλα διπλα απο δωματιο σου, εαν φυσικα δε σου κολλαγε το στομαχι στην πλατη πρωτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια αμα ηταν αληθινα 188 W RMS τοτε δεν θα ηταν απλα φοβερα, θα νομιζες οτι περασε ο γκοτζιλα διπλα απο δωματιο σου, εαν φυσικα δε σου κολλαγε το στομαχι στην πλατη πρωτα!!!

Αγαπητε ελα οποτε θες στο δωματιο μου να τα ακουσεις και μου λες!

Το γεγονος οτι τριζουν ντουλαπια στο σαλονι, νομιζω ειναι κατι!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που θα διαβασει ο ενας νομιζω οτι εχει ηδη παρει τα z5500. Εχετε καμια γνωμη για τα Creative Megaworks 250D σχετικα με τα Logitech Z2300? Αυτο που μας προβληματιζει ειναι να παρουμε megaworks για τα 100w παραπανω η logitech για το "Οτι και να παρεις αρκει Logitech!!!"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.