Jump to content



Water C. σε καρτα γραφικών


Iannis

Recommended Posts

Παιδες εχω block για την καρτα γραφικών και δεν το εχω βαλει ακομη εν αναμονη της νεας ΑΤΙ για Dx10.

Αυτες οι τεραστιες ψυχτρες που εχουν τοσο η X1950XTX οσο και η G8800GTX τις βγαζουμε εντελώς για να μπει το block OK? Με τις μνήμες μετα που δεν 8α εχουν καθολου ψυξη τι γινεται? Γιατι νομιζω οτι οι μαμησιες τεραστιες ψυχτρες πιάνουν και τις μνημες ετσι?

Εαν κανω λαθος πειτε μου plz

Η W/C θα μπει γιατι με ενδιαφερει κυριως το εντελώς αθορυβο PC.

O/C στην GPU δεν θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω block για την καρτα γραφικών και δεν το εχω βαλει ακομη εν αναμονη της νεας ΑΤΙ για Dx10.

Αυτες οι τεραστιες ψυχτρες που εχουν τοσο η X1950XTX οσο και η G8800GTX τις βγαζουμε εντελώς για να μπει το block OK? Με τις μνήμες μετα που δεν 8α εχουν καθολου ψυξη τι γινεται? Γιατι νομιζω οτι οι μαμησιες τεραστιες ψυχτρες πιάνουν και τις μνημες ετσι?

Εαν κανω λαθος πειτε μου plz

Η W/C θα μπει γιατι με ενδιαφερει κυριως το εντελώς αθορυβο PC.

O/C στην GPU δεν θα γινει

Εννοειτε οτι πρεπει να αφαιρεσεις ολοκληρωτικα την stock ψυκτρα(και να ηθελες να την αφαιρεσεις τμηματικα δεν γινεται :046: )

Απο προσωπικη εμπειρια οσο και να σου φανει παραξενο οι μνημες ειναι ακομα πιο κρυες οταν βγαλεις την μαμα ψυκτρα λογω του οτι δεν επιβαρυνονται απο την μεταδοση της θερμοκρασιας του πυρηνα της καρτας σε ολο το σωμα της ψυκτρας και κατα συνεπεια και στις μνημες.Ακομα τα ψυκτρακια πανω στις μνημες να τα βαλεις με την προυποθεση οτι ο αερας κυκλοφορει ικανοποιητικα μεσα στο κουτι σου γιατι σε καθε αλλη περιπτωση επιβαρυνουν ακομα πιο πολυ τις θερμοκρασιες των μνημων σου.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε οτι πρεπει να αφαιρεσεις ολοκληρωτικα την stock ψυκτρα(και να ηθελες να την αφαιρεσεις τμηματικα δεν γινεται :046: )

.

Στην 1950 ΧΤΧ οι μνημες εχουν ξεχωριστη ψυκτρα.Επισης οι καλυτερες ψυκτρουλες για μνημες,που μπορεις να βρεις στην Ελλαδα ειναι οι evercool rhs-f117 και εχουν μονο 10 euro απο το pcstore στην στουρναρη.

Link to comment
Share on other sites

Στην 1950 ΧΤΧ οι μνημες εχουν ξεχωριστη ψυκτρα.Επισης οι καλυτερες ψυκτρουλες για μνημες,που μπορεις να βρεις στην Ελλαδα ειναι οι evercool rhs-f117 και εχουν μονο 10 euro απο το pcstore στην στουρναρη.

Ναι ε?:115: Καλη φαση :046:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.