Jump to content



Athlon X2 ...ναι αλλά πως????


zillakarpen

Recommended Posts

Μόλις χτες ηρθε στα χέρια μου μετά απο 3 μήνες περίπου ο 4400 με τα 2mb :)

Αφού έβγαλα τον παλιό μου και αφού χρειάστηκε να αλλάξω και τροφοδοτικό (!)

ήρθε η ώρα να μπω στα Windows.Μόλις έκανε boot πήγα και γω να δω το νέο μου απόκτημα σαν διπλό πλέον αλλα όπου και αν κοιτούσα εωλεπα οτι τον εβλεπε μονο σαν μονό :(

Δοκίμασα drivers amd,Hotfixes απο Microsoft τίποτα....

Αυτό που βλέπω ειναι η παρακατω εικόνα.Αν μπορει να κανεις να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων

post-1350-1442174527,1974_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_detail.php?UID=638&kind=1

Είχες δίκιο μόλις έβαλα το τελευταίο ΒΙΟΣ αμέσως τον είδε σαν διπλοπύρινο.Βέβαια ακομα δεν ειδα τα δοντια του μιας και απ οτι εχω ακουσει το Super pi δεν υποστηρίζει διπλοπύρηνους (αν κάνω λάθος διορθώστε με) αλλα σίγουρα απο τον προηγούμενο επεξεργαστη(4000) θα είναι καλύτερος.

Σας ευχαριστώ όλους οσους απαντήσατε

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το DVD shrink να σου κανει encoding μια ταινια απο τα 6-7GB στα 4GΒ

Χρησιμοποιει 100% τη cpu (δηλ και τα 2 cores)

την ωρα που θα το κανει, ανοιξε το task manager και με δεξι κλικ στο shrink.exe πηγαινε στο affinity και ξετσεκαρε ενα απο τα δυο cores.

Αυτοματα θα πεσει στο 50% η cpu (1 πυρηνας)

Δες ποσο θα αυξηθει ο υπολοιπομενος χρονος.

Μετα ξανατσεκαρε το και περιμενε λιγο να δεις πως θα αλλαξει παλι προς τα κατω ο απαιτουμενος χρονος για να ολοκληρωθει το encoding.

Ειναι ενα απο τα πιο ωραια χειροπιαστα παραδειγματα του dual core :023:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.