Jump to content



[hwbot] Super Pi Ranking 1M


pctbot

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...
@japancrazy1

Το cpuz σου λέει την default συχνοτητα. Γιατι;

Ο cpu του πρεπει να ειναι σε idle, γι' αυτο ειναι κ το multi x6. Αν και εχω την εντυπωση πως αν απενεργοποιησει το speedstep, δε θα γινεται αυτο πια.

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον εχει μπαγκαριστει δεν ξερω παντως ειναι αληθεια,ενταξει περιμενα πιο πανω αλλα παλι καλα αν σκεφτεις οτι μαμα βγαζει 22sec......φαινεται το 3,6ghz και στο view system information των windows!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως καθομασταν σπιτι μου με τον lunatic, αποφασισαμε να παιξουμε με τον 8400 μου.... :040:

Και ιδου τι καναμε με μια ταπεινη p5k με τρελο vdroop (στο superpi επεφτε στα 1,56 V )....

[hwbot] 10.594s - Core 2 Duo E8400 @ 4453.1 MHz - on air [/hwbot]

attachment.php?attachmentid=24635&stc=1&d=1240012807

Και ενα validation στο cpu-z....

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=548603

post-11274-1442175456,9885_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν το συζητω τελεια....βραδυ με κρυο εμεις η p5k και τα αστερια την αλλη βραδια με εναν 8500 εγινε χαμος ε παιδια??...βεβαια πολυ καλο αποτελεσμα με αερα αλλα να πω τον πονο μου ηθελα να φαινεται και λιγο το προσωπακι της κοπελας απο το ροζ φοντο..ωραια ολα αυτα αλλα κρυβεται αυτα που πρεπει να φανουν στην ουσια......ντροπη σας:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ειχαμε την ατυχια να εχουμε κ τον japan απο πανω μας (ας οψεται το αδελφικο κλιμα των ημερων) με τον 8500 τον οποιο παρεπιπτοντως ειχαμε ξεχασει να ανεβασουμε.Αυτα εγιναν το βραδυ μετα την Ανασταση στο μπαλκονι που ειχε κ ψυχρα....attachment.php?attachmentid=24676&stc=1&d=1240701004

Edit:Να θυμισω οτι δεν ετρεχε superpi με ρευμα 1,6 οσο δειχνει στη φωτο.Η φωτο τραβηχτηκε σε idle.Με το vdroop επεφτε στα 1,56.

post-11273-1442175459,2043_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.