Jump to content



Pinnacle PC/TV Pro Mpeg-2 Activation keys


cpavlidi

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους...

με τα λίγα με τα πολλά πήρα την Pinnacle PC/TV Pro και ενώ όλα είναι μια χαρά, θέλω ο άνθρωπος να γράψω σε Mpeg-2, αλλά η pinnacle θέλει ακόμα 5 ευρώπουλα(δεν της έφταναν τα 100!) για μου κάνει activate το mpeg-2 . Το να πάρω το activation keys για 5 ευρώπουλα, χλωμό το κόβω...

Εχει κανείς καμιά ιδέα που μπορώ να βρω activation keys ή τελος πάντων τι να κάνω για να γράψω σε mpeg-2;

(ΥΓ ούτε καλώδιο για FM δεν είχε, ούτε καλώδιο για composite ή s-video, απο εικόνα τουλάχισον πάει καλά!)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cpavlidi

Γεια χαρά σε όλους...

με τα λίγα με τα πολλά πήρα την Pinnacle PC/TV Pro και ενώ όλα είναι μια χαρά, θέλω ο άνθρωπος να γράψω σε Mpeg-2, αλλά η pinnacle θέλει ακόμα 5 ευρώπουλα(δεν της έφταναν τα 100!) για μου κάνει activate το mpeg-2 . Το να πάρω το activation keys για 5 ευρώπουλα, χλωμό το κόβω...

Εχει κανείς καμιά ιδέα που μπορώ να βρω activation keys ή τελος πάντων τι να κάνω για να γράψω σε mpeg-2;

(ΥΓ ούτε καλώδιο για FM δεν είχε, ούτε καλώδιο για composite ή s-video, απο εικόνα τουλάχισον πάει καλά!)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΤΙ????????????????????????????????

Και 5€ επιπλέον?!!!!

Ρε τι αστέρια είναι αυτοί!!!!

Καλά πως πουλάνε ακόμα κάρτες TV?????

Βρές κάποια από τα

PowerVCR

WinDVR

PowerDirector Pro

WinDVD Creator

ή κάποιο άλλο πρόγραμμα για Mpeg2 εγγραφή και μούτζωσέ τους.

Απίστευτοι. Ξεφτήλες!

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα? εχεις κανενα screenshot να στειλεις?

δεν εχει επιλογη που λεει τι ειδους εγγραφη θες να κανεις?

στειλε ενα screenshot για να δουμε και τι εκδοση

προγραματος εχεις! σε αυτο που εχω εγω δεν ζηταει τιποτα

τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορείς να κάνεις capture αλλά μόνο σε ποιότητα mpeg-1, για να ενεργοποιηθεί η ποιότητα του DVD(εννοεί το mpeg-2) θέλει activation keys με το οποίο σου προσφέρει και το Time Shifting(δεν ξέρω τι είναι αυτό). Αν δεν κάνεις activation γράφεις μόνο σε ποίτητα VCD, και το δοκίμασα και είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

εγω με την 5.8 επιλεγω ποιοτητα DVD και δεν χρειαζεται

activation key! ξερεις καμια διαφορα που εχουν αυτες οι

εκδοσεις? σε ποιοτητα εικονα μηπως?

ααα!!! και κατι αλλο! για να μην ριχνουμε πολλλες απαντησεις

υπαρχει κουμπι ''διορθωση''!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρίχνεις καμιά ματιά μέσα στο CD με τους οδηγούς ή στο κουτί σεκανένα manual - χαρτάκι μπας και υπάρχει κανένας κωδικός?

Αλλιώς ψάξε για κάποιο από τα παραπάνω προγράμματα με τα δύο πρώτα να είναι πολύ καλά και για παρακολούθηση τηλεοπτικού προγράμματος και τα άλλα δύο να έχουν και επιλογές για editing...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.