Jump to content



Ποιους drivers για την Audigy 2 χρησιμποιειτε?


Xorxhs

Recommended Posts

Απο οτι εχω δει υπαρχουν modified drivers οπου μπορει καποιος που εχει την audigy2(απλη) να βάλει ειτε drivers της Αudigy4 ειτε της Αudigy2 zs!

Eσεις ποιους χρησιμοποιειτε?Ποιους προτεινετε?

Να προσθεσω οτι εχω τα inspire 5900 5.1 ηχεια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeks78

Το κερδος ποιο ειναι με τους modded drivers?

έλα ντε....

αφού η βασική διαφορά της 2 με τις 2zs - 4 είναι το extra (7) ηχείο

(εκτός και εάν οι mod driver δίνουν ηχείο bonus :D )

edit μήπως κάτι σε σχέση με τα recording κλπ (κάτι πρότυπα εγγραφής αναπαραγωής υψηλής ανάλυσης.....?)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι απαιτειται και το αναλογο hardware, δε νομιζω οι drivers απο μονοι τους να κανουν θαυματα, εκτος κι αν ισχυει οτι και σε καποιες καρτες γραφικων,

πχ 9500 softmod > 9700 κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeks78

Εχω την εντυπωση οτι απαιτειται και το αναλογο hardware, δε νομιζω οι drivers απο μονοι τους να κανουν θαυματα, εκτος κι αν ισχυει οτι και σε καποιες καρτες γραφικων,

πχ 9500 softmod > 9700 κτλ.

ειδικά σε αυτή την περίπτωση δεν θα μου έκανε εντύπωση να ισχύει.....

εξάλλου η εξέλιξη στις κάρτες ήχου δεν είναι ανάλογη άλλων τομέων οπότε είναι φυσικό να πρέπει να βρουν κάτι να πουλήσουν (και φυσικά είναι πιο εύκολο να βελτιώσουν το software παρουσιάζοντας το αποτέλεσμα ως νέα δυνατότητα του hardware)

Link to comment
Share on other sites

το κερδος ειναι οτι σου δινει εχτρα καποια hidden feautures,καλυτερη αναπαραγωγη ηχου σε παιχνιδια και αλλα.Παντως σιγουρα υπαρχει διαφορα και μαλιστα μεγαλη με τους drivers που χρησιμοποιεις.Δειτε και εδω

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=66414&page=1&pp=15

Link to comment
Share on other sites

η ποιότητα ήχου δεν νομίζω να αλλάζει τόσο με drivers π.χ. audigy 2 -> zs.

ήδη πρέπει να χει πολύ καλή ποιότητα. εγώ με μια live 1024 και δεν παραπονιέμαι,

παίζει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

ναι το είδαμε αλλά δε λέει και τίποτα.

κι εγώ είχα βάλει στην live οδηγούς από audigy παλιότερα αλλά δεν είχε διαφορά.

η κάρτα ίδια είναι.

τώρα για μεταξύ των audigy δεν ξέρω τι παίζει. αν έχουν ίδιο chip και έχει κάνει μ@λακία η creative τότε θα υπάρχει κάποια διαφορά. γενικά όμως στον ήχο οι δείκτες ποιότητας εξαρτώνται από το hardware (SNR etc.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.