Jump to content



P5WDH DELUXE


didicola

Recommended Posts

Στην παργματικοτητα δεν ειναι 1.85V , αλλα 1.90-1.91V .

Φυσικα μιλαμε για vmod , αλλα εχε υποψην σου οτι η θυρα Pciex παιζει μεχρι τα 2.05Vmch . Μετα τα χανει και δε βγαζει εικονα , οποτε αναγκαστικα βαζεις την καρτα στο 2ο Pciex (με μειωμενη αποδοση) , ή βαζεις μια παλια PCI καρτα.

Mια λυση ειναι να κανεις boot με 2.0Vmch και με το που μπεις windows να trimmαρεις στα 2.2-2.5V και κανενα προβλημα . Στο restart ομως παλι η ιδια διαδικασια (κατεβασμα στα 2v) .

Οριο ασφαλειας 2.5Vmch στο boot . Με παραπανω η μητρικη σβηνει ... Και αυτο ομως ξεπερνιεται αν μπεις windows και ανεβασεις μετα . Εχω βαλει μεχρι 2.7V .

Για 3d benches ειναι πολυ κουραστικη διαδικασια ...

Καλά βρε τρελλέ, έδωσες 2.7V στο MCH ? :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
Καλά βρε τρελλέ, έδωσες 2.7V στο MCH ? :D

Εμ ... πως θα παιξουμε σαν παιδια και εμεις ? :109:

Ελα ομως που ηταν χειροτερο γιατι επιανε φωτια . Ετσι κατεληξα στα 2.45-2.50V . Παρεα με εναν tornado 9αρη ηταν ο τελειος συνδιασμος . :p

Και μετά αναρωτιόταν γιατί δεν άναψε ξανά..:082: :120:

Μα δουλευε κανονικοτατα . Γιατι προσπαθεις να βγαλεις τετοιες κακιες φημες ??? :110:

Το οτι δεν αναβε οφειλοταν στην PCI VGA που ειχα επανω και εκανε κατι περιεργα κολπα .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε βοηθάει κάπως....

ΑΠό αυτές εγώ δεν θα έπερνα καμιά. Το 975 θα σε κόψει σε ψηλά fsb άρα θες μνήμες στα 450 με καρασφιχτά τιμινγκς για να κερδίσεις κάτι αλλιώς δεν έχει νοήμα. Αλλιώς πας σε cellshock 1000 με 4άρια στα 399

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι κουτη σαν ερωτηση αλλα η συχνοτητα αν ειναι 667 η 800 παιζει ρολο στο overclocking ετσι?

Ασ πουμε αυτες οι 533 που εχω τωρα δουλευουν στα 621ΜΗζ με 2,3V στα 425 fsb, με τις παραπανω μνημες θα παω παραπανω ?

το unbuffered τι σημαινει?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω θελω παλι κατι εαν ξερει καποιος να μου απαντησει:

Εχω στον υπολογιστη 5 σατα δισκους ενα πανελ μπροστα με θερμοκρασιες 2 dvd writer και τον cpu στα 425χ9 και τις 800αρες μνημες στα 850 ΜΗζ και ερωτω με καλυπτει το ενερμαx psu στα 460 watt που εχω γιατι τραβαει κατι επανεκινησεις ξεκαρφωτες σε παιχνιδια σε κωδικοποιηση και λοιπα....

(ταση στον cpu δινω 1.55 και στις μνημες 2,2 και ολα τα αλλα στα κοκκινα)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.