Jump to content



4400+ τι να κανω?


mike79020001442169095

Recommended Posts

οχι βρε,δεν εννοουσα αυτο.το stepping πανω στον επεξεργαστη δεν το εχω.πρεπει να βγαλω το μπλοκ.τεσπα..μεχρι στιγμης στα 2750 δεν παει με καμια παναγια.εκτος+αν δωσω πανω απο 1.7 ρευμα,αλλα φοβαμαι οτι θα τον χαιρετησω μετα...

ετσι παω στα 2700 με λιγο λιγοτερο ρευμα να δω πως παει..

Link to comment
Share on other sites

Υπολογισε οτι εχουμε και καλοκαιρι σε λιγους μηνες και δες που θα αφησεις το ρευμα/mhz/θερμοκρασια.

Κανε δοκιμη με ενα κλιματιστικο αν εχεις,εγω ειχα βαλει 29 η 30 και ετρεχα τεστ,τωρα αν βαρεσει στο δωματιο μου 30+ θα δειξει πως θα τα παει.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εβαλα στα 246*11=2706 με ρευμα στα 1.65 και μνημες 2.5-3-3-8 -1Τ στα 2.7

το ρευμα του chipset default και ολα ειναι μελι γαλα.δοκιμασα και με κλιματιστηκο και ολα πηγαν καλα.θερμοκρασιες μαξ σε full load στους 65.τωρα μια τελευταια ερωτηση..

τι ειναι καλυτερο μεγαλυτερη συχνοτητα ή 1Τ στις μνημες???Δηλαδη εχω τις μνημες στα 200 με διαιρετη και 1Τ, ή να προτιμησω μεγαλυτερη συχνοτητα δηλαδη 220 με 2τ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.