Jump to content



Νεα ψηφιακή


s6_sot

Recommended Posts

Καλημέρα σας!! Σκέφτομαι να αγοράσω καινούρια φωτογραφική και έχω βάλει στο μάτι την Canon Ixux 900 Ti. Την έχει δουλέψει κανένας? Αξίζει πιστεύεται τα λεφτά της? Καμιά εναλακτική σε αυτά τα λεφτά??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Για δώσε περισσότερες λεπτομέρεις...

Τι χαρακτηριστηκά ψάχνεις, ποια κατηγορία σε ενδιαφέρει (compact, ultra compact κλπ) και εδώ είμαστε.

Η ixus 900 είναι από τις καλύτερες στην κατηγορία της.

Link to comment
Share on other sites

Να την κουβαλάς εύκολα...άρα compact σε καλύπτει.

Δες την παρακάτω. Από τις καλύτερες compact κατά την γνώμη μου, με manual settings και πολύ καλή ποιότητα.

Γλιτώνεις και αρκετά χρήματα.

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_263&products_id=2301

Link to comment
Share on other sites

Απο τις sony έχω και εγώ τις καλύτερες εντυπώσεις. Από τις olympous πάλι τις χειρότερες. Για τις canon έχω ακούσει καλά λόγια... Δεν έχω δουλέψει με καμία γιάυτό θέλω και τη γνώμη σας!!

Link to comment
Share on other sites

........που ειναι σιγουρο οτι δεν θα φτασεις, ωστε να μπλεξεις ποτε. Να συμπληρωσω εγω που εχω την IXUS750.

Γιατι εγω εμπλεξα ποτε με καμια αντιπροσωπεια?

Μια χαρα ειναι η Sony στις ψηφιακες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό :

Εγω θα πηγαινα ντουγρου σε SOny.

Εχω 2 χρονια μια cybershot που την ειχα παρει με πολυ μελετη και δεν μετανιωσα καθολου.

Δηλαδή το ότι εσύ δε μετάνιωσες καθόλου την αγορά της sony σου αποτελεί επιχείρημα στο ότι οι sony είναι μια χαρά ψηφιακές;

Καλό θα ήταν να γνωρίζουμε πρώτα πριν απαντήσουμε και όχι να γενικεύουμε επειδή εμείς είμαστε ευχαριστημένοι από αυτό που αγοράσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχεις δωσει εσυ κανενα επιχειρημα και δεν το διαβασα εγω?

Ενας αλλος φιλος μου πηρε μια SLR Sony και την εχει και τη χαιρεται.Και ειναι παρα πολυ ικανοποιημενος

Οτι εχω δει σε ψηφιακο απο Sony(βιντεοκαμερες,φωτογραφικες) ειναι ολα τουμπανο και κανενας δεν ειχε παραπονο.

Τελος παντων ας μην το συνεχισουμε-και ουτε εχω κανενα χοντρο κολημα.

Την επομενη φορα που θα παρω ψηφιακη αν δω οτι ειναι καλυτερη μια Canon ή Olympus δε θα εχω προβλημα να παρω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχεις δωσει εσυ κανενα επιχειρημα και δεν το διαβασα εγω?

Ενας αλλος φιλος μου πηρε μια SLR Sony και την εχει και τη χαιρεται.Και ειναι παρα πολυ ικανοποιημενος

Οτι εχω δει σε ψηφιακο απο Sony(βιντεοκαμερες,φωτογραφικες) ειναι ολα τουμπανο και κανενας δεν ειχε παραπονο.

Τελος παντων ας μην το συνεχισουμε-και ουτε εχω κανενα χοντρο κολημα.

Την επομενη φορα που θα παρω ψηφιακη αν δω οτι ειναι καλυτερη μια Canon ή Olympus δε θα εχω προβλημα να παρω.

Δεν έχω πρόβλημα να σου δώσω επιχειρήματα.

Απλά δεν μου τα ζήτησες. Αντίθετα λόγο της γενίκευσής σου, σου ζήτησα τα δικά σου επιχειρήματα και αντί αυτών με παρέπεμψες σε κάτι το οποίο μόνο επιχείρημα δεν ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος ζητησε γνωμη για ψηφιακη και εγω ειπα τη γνωμη μου με βαση την εμπειρια μου.

Αλλα τι εχεις με τις Sony? (χωρις flame,πληροφοριακα μιλαω.)

Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο.

Απλά στο χώρο της φωτογραφίας δεν έχει να μας δείξει κάτι η συγκεκριμένη εταιρία. Υπάρχουν άλλες, με πολύ μεγαλύτερη ιστορία στο χώρο (canon/fuji/leica/olympus κλπ.) και με πολύ καλύτερες προτάσεις.

Για τον απλό χρήστη που απλά θέλει να τραβήξει 5-6 φωτογραφίες στα γενέθλια και στις διακοπές ίσως να μην υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά όμως κάποιος που θέλει να ψάξει το θέμα λιγάκι περισσότερο μπορεί εύκολα να καταλάβει πως το μόνο που έχει η συγκεκριμένη εταιρία, είναι καλό marketing ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.