Jump to content



Αποτυχία εγραφής ή κακές εγραφές


DennisK

Recommended Posts

Χαιρετώ τα πλήθη.

Τώρα τελευταία στο Toshiba A100-906 μου κάνει το εξής κουλό.

Χαρακτηριστικά:Satellite A100-906 αγορασμένο δεκέμβρη. (Δεν έχει γράψει πάνω απο 40 δισκάκια)

Nero 7.2.3.2

δισκάκια verbatim φαίνονται στα Attachments

Δείτε την εικόνα για να καταλάβετε το πρόβλημα.

attachment.php?attachmentid=15222&stc=1&d=1176550032

Επίσης σήμερα μου έκανε και άλλο κουλό. Εγραψα μερικά Mp3 σε ενα δισκάκι και τα μισά παίζουν και τα άλλα μισά τα προσπερνά το player... WTF?

Ακούω τη γνώμη σας, ώ γκουρού των media / laptops / κλπ για το τι φταίει...

post-81-1442174625,8261_thumb.jpg

post-81-1442174625,856_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα δισκάκια στο παρελθόν έγραφες κανονικά; Με άλλης μάρκας δοκίμασες; Επίσης με άλλη έκδοση του Nero/άλλο πρόγραμμα εγγραφής έκανες δοκιμές; Στα DVD σου κάνει τα ίδια;

Καλύτερο πάντως θα ήταν να έστελνες το Log του Nero (έχοντας αφαιρέσει πρώτα από

την πρώτη γραμμή το serial)

EDIT: Ψάχνoντας στο google βρήκα χρήστες που λένε πως τα παραπάνω δεν βοήθησαν όταν το πρόβλημα ήταν το "Illegal block for command"

EDIT2: Από την έρευνα του Google το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν είναι ιδιαίτερα συχνό αλλά υπάρχει. Δυστυχώς δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια επίσημη απάντηση για το τι το δημιουργεί. Οι περισσότεροι χρήστες το έλυσαν με επανεγκατάσταση του λειτουργικού τους. Πάντως πριν το κάνεις δοκίμασε και άλλα δισκάκια. Φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Στα συγκεκριμένα δισκάκια μου βγάζει το Nero μέγιστη ταχύτητα τα 16x. Οπότε ή δεν τα αναγνωρίζει καλά το drive ή παίζει κάτι με nero, dunno. Πάντως δεν έχω ιδέα σε τι ταχύτητες γράφει το drive αφού δεν το έχω και πολυ-χρησιμοποιήσει. Εν τω μεταξύ στη δεύτερη προσπάθεια το έγραψε κανονικά... Ότι νάναι...

Αυτό το πρόβλημα μου το έκανε με αυτά τα δισκάκια, δεν μου το έχει ξανακάνει νομίζω, αλλά verbatim είναι ρε ****το δεν είναι Intenso...

Anyway, απλά δεν θα ξαναβάλω αυτά τα δισκάκια... Για μένα παίρνω tayo αλλά αυτά μου τα φέρανε.

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόσεξες αυτό το firmware είναι για Sony OEM drives. Οπότε δεν αφορά το δικό σου. Το τσέκαρα πριν απαντήσω. Πάντως είναι πολύ περίεργο που δεν έχει αναφερθεί που οφείλεται το συγκεκριμένο λάθος. Θα περιμένω και εγώ απάντηση του Hemispam...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.