Jump to content



Burn-In στις νέες μου TwinMos... UTT Here@528MHz@2-2-2-5 (56k Warning)


DMylonas

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

α γεια σου.

το αφησα με memtest ολο το βραδυ, και το πρωι κοιτουσα τα λαθη. ανοιξα τα παραθυρα και εφυγα απο το σπιτι, ως δια μαγειας εφυγαν και τα λαθη, τα οποια ξαναγυρισαν μαζι με τη ζεστη στο σπιτι, οταν ανοιξα τα καλοριφερ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

ολοι εχουμε δυνατους ανεμιστηρες, αλλα δε χαιρομαστε οταν ριχνουν αερα 22-23 βαθμων μεσα στο κουτι.

δεν εχεις και πολυ αδικο, αλλα 190cfm στους 20C πρεπει να ειναι σαν 50cfm στους 15... (μπορει μα λεω και μπαρουφα, προσπαθω να κανω μια ακυρη συγκριση στο μυαλο μου)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

α γεια σου.

το αφησα με memtest ολο το βραδυ, και το πρωι κοιτουσα τα λαθη. ανοιξα τα παραθυρα και εφυγα απο το σπιτι, ως δια μαγειας εφυγαν και τα λαθη, τα οποια ξαναγυρισαν μαζι με τη ζεστη στο σπιτι, οταν ανοιξα τα καλοριφερ.

Το εχω και εγω αυτο αν βγαλω τον 8αρι γεμιζει λαθη το μεμτεστ,παρολο που δεν ζεσταινονται ιδιαιτερα αγαπανε το φρεσκο αερακι.

Link to comment
Share on other sites

τι λέτε ρε παιδιά τώρα?

δλδ πρέπει να έχεις 15 βαθμούς στο δωμάτιο, ανοιχτό κουτί και delta (ή 50cfm) να τις φυσάνε? :eek:

γιάυτό δεν είδα και καμμιά τρελλή διαφορά από 3,13 στα 3,25 ? memtest errors...

μπααα, δεν θα πάρω - θα το αφήσω ως έχει, με κλειστό κουτί, και ένα 8άρι στα 7v να τις δροσίζει ενώ θα παίζουν με 3.13v (και καλοριφέρ ανοιχτό βέβαια) -

καλά όταν πιάσουν οι ζέστες τι θα κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

αμ πως, τι νομιζες εσυ; ετσι απλα δινεις ρευμα και πανε χωρις ψυξη;

οχι πως θα ηταν ασχημα βεβαια, αλλα με τα κτηνοβολτ που τρωνε, δε γινονται να μη ζεσταινονται. μετα τους 32-33 βαθμους (μετρημενα στο heatspreader), αρχιζουν και βγαζουν λαθη.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι και άσχημα όμως ένας πλαινος 12άρης ΚΑΙ ένας 8άρης ακριβως πάνω τους...

λες τα heatspreaders να βοηθήσουν την κατάσταση?

(καλά όχι ότι έχω πρόβλημα με 3.13v...)

Link to comment
Share on other sites

μπα, δε μασανε. ετσι τα εχω. 120αρης στο πλαινο, 8αρης απο πανω με heatspreaders, αλλα με 3.2 βγαζουν λαθη στα 242-243 καρασφιγμενα απο το bios, αναλογα τη θερμοκρασια του δωματιου. αν κρυωσει το δωματιο πανε παραπανω, αλλα τα καλωδια δε φτανουν, και ασυρματη οθονη λιγο δυσκολα να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ - βοήθησες πολύ

είμαι ήδη υπερευχαριστημένος έτσι όπως το έχω τώρα -

και λόγω του ότι παίζω σε καθημερινή βάση έτσι, δεν θα ψαχτώ για παραπάνω (λόγω θορύβου -αρκετός είναι ήδη, μου φτάνει.. - και "επικινδυνότητας" υψηλού vmem)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι με εναν 8αρη στις 1400 απο επανω,και αλλον δεν βαζω με τιποτα ας μην πανε ουτε mhz παραπανω,ασε που δεν εχω δει ακομα κατα ποσο ειναι σταθερα στα win εχω πολυ δρομο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13

καλά όταν πιάσουν οι ζέστες τι θα κάνετε?

διακοπες :D

προς το παρον bench ...

και υποψην ειμαι χωρις HSP ... μολις βρω τα δυο καλα Dimmακια ομως θα βαλω ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωρέες οι UTT αλλά αν δεν έχετε UPS, αρχίζετε να αποκτάτε "θύματα" :cry: :cry: :cry: ... Εγώ μόλις πριν 15 λεπτά απέκτησα ένα dead dimάκι...

Εκεί που του έτρεχα memtest5 στα 2.7v με 2.5-3-3-6, μου ρίχνει η ΔΕΗ δύο black out συνεχόμενα και έρχετε και τώρα το dimάκι δεν παίζει σε καμία συχνότητα με οτιδήποτε timings και ότιδήποτε ρεύμα (μέχρι 3.4v) χωρίς λάθοι στο memtest5... Πάω να bootάρω και Windows και αρχίζουνε οι μπλέ οθόνες με μηνύματα σφάλματος από "physical memory"... :bye: :bye: :bye:

Το άσχημο στην όλη υπόθεση είναι ότι εγγύηση δεν παίζει, λόγο μλκς μου προς χρήστη του forum που τυνχάνει και στέλεχος την αντιπροσωπίας :cry: :bye:

Οπότε όπως καταλαβαίνετε εγώ σταματάω με τις UTT :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Παιδιά ωρέες οι UTT αλλά αν δεν έχετε UPS, αρχίζετε να αποκτάτε "θύματα" :cry: :cry: :cry: ... Εγώ μόλις πριν 15 λεπτά απέκτησα ένα dead dimάκι...

Εκεί που του έτρεχα memtest5 στα 2.7v με 2.5-3-3-6, μου ρίχνει η ΔΕΗ δύο black out συνεχόμενα και έρχετε και τώρα το dimάκι δεν παίζει σε καμία συχνότητα με οτιδήποτε timings και ότιδήποτε ρεύμα (μέχρι 3.4v) χωρίς λάθοι στο memtest5... Πάω να bootάρω και Windows και αρχίζουνε οι μπλέ οθόνες με μηνύματα σφάλματος από "physical memory"... :bye: :bye: :bye:

Το άσχημο στην όλη υπόθεση είναι ότι εγγύηση δεν παίζει, λόγο μλκς μου προς χρήστη του forum που τυνχάνει και στέλεχος την αντιπροσωπίας :cry: :bye:

Οπότε όπως καταλαβαίνετε εγώ σταματάω με τις UTT :(

το ενα σου dimm αυτο που εμεινε ποσο παει μονο του ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

Q-Tec τροφοδοτικό είπαμε έχεις?

Ποτέ δεν είχα Q-Tec... Ένα άλλο 550w NoName είναι αλλά δεν χάλασε τίποτε άλλο παρά μονάχα η μνήμη....

Αρχική απάντηση από esdee

το ενα σου dimm αυτο που εμεινε ποσο παει μονο του ?

Με 3.5v σταματάει εδώ λόγο CPU.... (Αλλά δεν βγάζει 3DMark με τίποτε)

post-419-1416071666,634_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.