Jump to content



Burn-In στις νέες μου TwinMos... UTT Here@528MHz@2-2-2-5 (56k Warning)


DMylonas

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από mortisboy

.....κριμα ρε συ....γκαντεμια....:( .........δεν ενωνεται λοιπον με τον esdee τις πικρες σας να κανετε μια καλη γιορτη....:D :D :D

no thanks :D

βρηκα ενα ΦΤΥΣΤΟ ταιρο στο καλο μου ...

επιφυλασω πολλα κουλα ακομα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω και γώ 2χ256 twinmos 50d λέει το τσιπάκι , και έχει το χαρακτηριστικό γνώρισμα των bh5 [τις δύο τρυπες] αλλά στο msi μου δεν βλέπω να ενθουσιάζονται και πολύ,,,, με 2.8vdimm δεν πάνε πάνω απο 190 2-2-2-5 η πάνω απο 230 με οτιδήποτε άλλο timing

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 03:31]

κλεφτη!!! :p :P :p :P

μεγεια και καλοδουλευτες!!!

thnx thnx :-) για πες... τις εχεις πουσαρει καθολου ?? εγω τωρα τις καιω στα default με λιγη ταση ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisbmw150

thnx thnx :-) για πες... τις εχεις πουσαρει καθολου ?? εγω τωρα τις καιω στα default με λιγη ταση ..

ναι ... για λιγη ωρα (λιγοτερο απο 30min εφτασε το 1 263 με 3.2V και το αλλο 256

με 3.3 το καλο 267 και το κακο 260)

το κακο ειναι στο ραφι το καλο κανει παρεα στο αλλο μου καλο για 259@3.2V burn in

με τσιτα τα timmings

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο δωσε ενα screen απο το A64 tweeker να δω timings ... γιατι με τοσες ρυθμισεις δε μπορω να βγαλω ευκολα ακρη... τα δικα μου ακομα δε μπορουν να δεχτουν πανω απο 2.7v ... βγαζουν λαθη .. (ειναι χωρις ψυξτρακια ακομα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisbmw150 [Σήμερα, στις 15:34]

Αν σου ειναι ευκολο δωσε ενα screen απο το A64 tweeker να δω timings ... γιατι με τοσες ρυθμισεις δε μπορω να βγαλω ευκολα ακρη... τα δικα μου ακομα δε μπορουν να δεχτουν πανω απο 2.7v ... βγαζουν λαθη .. (ειναι χωρις ψυξτρακια ακομα)

Μεχρι ποσα v μπορεις να δωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 13:38]

ναι ... για λιγη ωρα (λιγοτερο απο 30min εφτασε το 1 263 με 3.2V και το αλλο 256

με 3.3 το καλο 267 και το κακο 260)

το κακο ειναι στο ραφι το καλο κανει παρεα στο αλλο μου καλο για 259@3.2V burn in

με τσιτα τα timmings

post-1377-1416071669,272_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisbmw150

τα δικα μου ακομα δε μπορουν να δεχτουν πανω απο 2.7v ... βγαζουν λαθη .. (ειναι χωρις ψυξτρακια ακομα)

αν δοκιμαζεις με 200@2-2-2-5@2.7V δεν ειναι οτι δεν μπορουν να δεχτουν... δεν καταδεχονται να δουλεψουν καν σε αυτη την ταση ...

για αυτα τα timmings δωσε 3V και πανω, και αν θες να εισαι καπως τρυφερος μαζι τους μην δωσεις πανω απο 3.2 στις 2-3 πρωτες μερες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 13:38]

ναι ... για λιγη ωρα (λιγοτερο απο 30min εφτασε το 1 263 με 3.2V και το αλλο 256

με 3.3 το καλο 267 και το κακο 260)

το κακο ειναι στο ραφι το καλο κανει παρεα στο αλλο μου καλο για 259@3.2V burn in

με τσιτα τα timmings

πότε θα μας δειξεις κατι σε θερμοκρασια δωματιου;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 16:44]

αν δοκιμαζεις με 200@2-2-2-5@2.7V δεν ειναι οτι δεν μπορουν να δεχτουν... δεν καταδεχονται να δουλεψουν καν σε αυτη την ταση ...

για αυτα τα timmings δωσε 3V και πανω, και αν θες να εισαι καπως τρυφερος μαζι τους μην δωσεις πανω απο 3.2 στις 2-3 πρωτες μερες

Οxi καμια σχεση ... σιγα σιγα αρχιζουν και δεχονται .. απλα θελουν καψιμο . Το ιδιο εκαναν και παλια οι mushkin μου . Εχει αρχισει και προχωραει το πραγμα. 3.1V και ανεβαινουμε σταθερα !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 16:54]

πότε θα μας δειξεις κατι σε θερμοκρασια δωματιου;

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω για εχεις φαγωθει με την θερμ. δωματιου μου!

πρωτο θερμομετρο μετραει εξωτερικη temp και temp δωματιου ακριβως διπλα στην μπαλκονοπορτα!

post-1377-1416071669,3338_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πως εξηγείτε το ότι ενώ έβγαλα 3dm01 looping, και memtest, όταν πήγα να τρέξω Spi, freezαρε? αυτά με 3.25v 2-2-2-5 1T στα 235 - ο επεξεργαστής ήταν χαμηλά (11*235), δεν φταίει αυτό... "ζέστη" μήπως? αλλά έβγαλε memtest! ?????

μήπως να δοκίμαζα το καινούριο Α64 Tweaker που έχει από ότι έχω δεί περισσότερες ρυθμίσεις? μήπως κάπου εκεί κρύβεται το "μυστικό"....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13 [Σήμερα, στις 17:18]

πως εξηγείτε το ότι ενώ έβγαλα 3dm01 looping, και memtest, όταν πήγα να τρέξω Spi, freezαρε? αυτά με 3.25v 2-2-2-5 1T στα 235 - ο επεξεργαστής ήταν χαμηλά (11*235), δεν φταίει αυτό... "ζέστη" μήπως? αλλά έβγαλε memtest! ?????

μήπως να δοκίμαζα το καινούριο Α64 Tweaker που έχει από ότι έχω δεί περισσότερες ρυθμίσεις? μήπως κάπου εκεί κρύβεται το "μυστικό"....

LOL και εγω στην ιδια φαση ειμαι μπιλυ,ενω εχω μεμτεστ 86 μεχρι 260 το s-pi το βγαζει οποτε του καπνησει σε ΟΛΕΣ τις συχνοτητες που δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως πρέπει να βάλουμε ψύκτρες και να δώσουμε περισσότερα cfm??

όταν βάλω 2Τ όμως, βγάζω spi - ΠΑΝΤΑ! - σε συχνότητες πάνω από 260!

και απλά στα 265 μου βγάζει "not exact" ... ποτέ όμως Freeze!

εσένα στο κάνει και με περισσότερα από 3.25v?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.