Jump to content



Τοποθέτηση CPU


dominator1442169151

Recommended Posts

Μόλις πήρα έναν C2D 6600 Βοx.

Για την τοποθέτηση να αρκεστώ στο θερμοαπαγωγικό της Intel (τρεις λωρίδες σε μια στρογγυλη επιφάνεια διπλάσια του 50λεπτου) ή να ενισχύσω την επιφάνεια της ψύκτρας με έξτρα θερμοαπαγωγική αλοιφή.

Καμιά γνώμη ???:017: :017: :017: :017:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την ψύκτρα αυτή είχα 35 idle και 51 full load. Πιστεύω ότι είναι ασφαλείς θερμοκρασίες οπότε θα σου έλεγα να την βάλεις όπως είναι...

Υ.Γ.: Έχω την εντύπωση ότι δεν πρέπει να αναμίξεις διαφορετικές πάστες ούτως ή άλλως...:080:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την ψύκτρα αυτή είχα 35 idle και 51 full load. Πιστεύω ότι είναι ασφαλείς θερμοκρασίες οπότε θα σου έλεγα να την βάλεις όπως είναι...

Υ.Γ.: Έχω την εντύπωση ότι δεν πρέπει να αναμίξεις διαφορετικές πάστες ούτως ή άλλως...:080:

merci φίλε

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια AS5.Βγάλε της intel και καθάρισες.Οτι καλύτερο μπορείς να κάνεις..

Αν πάλι βιάζεσε.......... βάλε αυτήν αλλά πρόσεχε τις θερμοκρασίες σου αμα κλοκάρεις.... με την δικιά μου ειχα φτασει στους 80 full load..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.