Jump to content



Δεν ανοίγει το PC μετά από καθάρισμα ψύκτρας του επεξεργαστή


Recommended Posts

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply
Η εγγύηση δεν καλύπτει ζημιές που έγιναν από δικά μας λάθη. Αλλά δεν χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις...

Μα εγώ δεν έκανα καμία ζημιά. Απλώς έβγαλα και ξανάβαλα την ψύκτρα, δεν έσπασα/στράβωσα/χτύπησα/ακούμπησα(!) τίποτα άλλο :o

Link to comment
Share on other sites

αυτό το socket που έχεις είναι από τα πιο diskola.to είχε πάθει και ένας φίλος μου αυτό.όπως έβγαλες την ψήκτρα από πάνω για να βάλει μια fatality κούνησε λίγο το επεξεργαστή χωρίς να το καταλάβει.μετά όταν πάτησε και την ψήκτρα από πάνω τα έκανα ακόμη πιο χειρότερα τα πράγματα.κάτω από τον επεξεργαστή σου υπάρχουν κάτι ψιλά λαμάκια και αυτά είχαν ακουμπήσει μεταξύ τους και έκανα TSAFFF>>>>είχαν μαυρίσει και λίγο.για δες και εσύ μπας και έχει γίνει τίποτα σαν και αυτό που σου είπα

Link to comment
Share on other sites

Γειά...

Ρε παιδιά, αφού η μητρική είναι μέσα στην εγγύηση, δεν είναι υποχρεωμένοι να μου την αλλάξουν με μια ίδια; Μου λένε ότι την πιστώνουν για 86 ευρώ, ενώ εγώ την πήρα 130. Και τί να πάρω εγώ τώρα με 86 ευρώ οεο;

ΥΓ: Αποφάνθηκαν ότι έχει όντως καεί η μητρική, και δέχονται να μου την αλλάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Καιρός να πώ ότι το μαγαζί απ'όπου την είχα αγοράσει είναι το e-shop. Ήδη πέρασαν 8 μέρες που την πήγα, αν τους πω τίποτα τέτοιο, θα περάσει μήνας μέχρι να ξαναδώ το PC μου, άσε που μπορεί χαλαρά να μου βάλουν καμιά που τους έμεινε από RMA...Και τώρα έχω ξενερώσει, μιας και δεν το πολυχρησιμοποιώ και δεν έχει νόημα να δώσω πολλά για καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι υποχρεωμένοι να σου βάλουν μια ίδια ή αν δεν έχουν να σου πιστώσουν το ποσό για το οποίο την αγόρασες όχι το τρέχον ποσό που (θα) την πουλάγανε. Αν την είχαν για πούλημα , θα μπορούσαν να στην αλλάξουν κιόλας. Αλλιώς απειλησέ τους με την οργάνωση του καταναλωτή όπως έχουν κάνει και άλλοι εδώ μέσα και εχουν δικαιωθεί....

Link to comment
Share on other sites

@Greek: Τους πήρα τηλ. και μου είπαν ότι είναι η τρέχουσα τιμή πώλησης. Τους είπα ότι θέλω να την αλλάξω με μια ίδια, μου είπαν πως δεν την φέρνουν πια, οπότε τους λέω "τότε πώς είναι η τρέχουσα τιμή πώλησης;". Άρχισε να τα...μασάει ο άνθρωπος. Τέλος πάντων, ζήτησα έναν υπεύθυνο αλλά δεν ξέρει τί είναι αυτό. Α...και η τιμή που την είχα αγοράσει, τελικά ήταν 147. Μου δίνουν πίστωση για 86...Μάλλον δεν θα ξαναεμπιστευτώ το e-shop. Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

@Greek: Τους πήρα τηλ. και μου είπαν ότι είναι η τρέχουσα τιμή πώλησης. Τους είπα ότι θέλω να την αλλάξω με μια ίδια, μου είπαν πως δεν την φέρνουν πια, οπότε τους λέω "τότε πώς είναι η τρέχουσα τιμή πώλησης;". Άρχισε να τα...μασάει ο άνθρωπος. Τέλος πάντων, ζήτησα έναν υπεύθυνο αλλά δεν ξέρει τί είναι αυτό. Α...και η τιμή που την είχα αγοράσει, τελικά ήταν 147. Μου δίνουν πίστωση για 86...Μάλλον δεν θα ξαναεμπιστευτώ το e-shop. Κρίμα.

Εγώ μόνο το site τους εμπιστεύομαι. Τα έχουν κάνει θάλασσα, αλλά δεν τους νοιάζει διότι μόνο το κατάστημα στο Μενίδι έχει 2.000 παραγγελίες την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε απο εκεί και αρχιζε να φωνάζεις... Θα φοβηθούν την χαλάστρα απο τον κόσμο που θα περιμ΄'ενει και τότε να δεις πώς θα κατέβει ο υπέυθυνος.....

lol, μια φορά κάποιος τους είχε φέρει την αστυνομία στο κατάστημα της Στουρνάρη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.