Jump to content



HELP , επαναφορά WindowsXP


papatsonis

Recommended Posts

Παδιά Βοήθεια..

Το πρόβλημα έχει ως εξής :, πάνω που έπαιζα Callof Duty χθές , κάποια στιγμή freez-αρει, και τραβάει reboot +το χαρακτηριστικό σταμάτημα του δίσκου.(χαρακτηριστικό σε μένα, που κάθε φορά που το τσίτωνα αρκετά το σύστημα , όταν κόλλαγε, το έκανε -Αν και χθες ήταν σε αυτα που είχα για σταθερα).Στην επανεκκίνηση πέταξε, ότι δεν μπορεί να βρεί το αρχείο windows\system32\config\system , -και σε safe mode που δοκίμασα πάλι το ίδιο πέταξε- .Με τα πολλά και με προτροπή ενός φίλου αφού ξεκίνησα με το cd των ΧΡ στην recovery console, κράτησα ενα backup απο αυτό που έδειχνε σαν aρχείο system -εδω με παραξενεύει , αφού υπήρχε το αρχείο , τότε τι έψαχνε?- και αντίγραψα το αρχείο system.sav(στον ίδιο φάκελο) σαν system(βλακεία εε..? :p) ,ε.. μετά απο αυτό πέταξε μια ώραια μπλε οθόνη όπως ξεκίναγε με κωδικό λάθους ..07Β και ακόμη και όταν έβαλα πάλι το αρχικό αρχείο system, τα ίδια κάνει.Καμιά ιδέα πως γίνεται να γλιτώσω το φορμάτ , γιατί θέλω μια μέρα να ξαναστήσω το σύστημα απο την αρχή -και ο λόγος που τα τελευταία χρόνια αποφεύγω σαν το διάολο το λιβάνι το φορματ-

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα μου αυτή τη στιγμή δεν είναι το πού ή ποσο είμαι σταθερός, αλλα ότι έχω κάνει μια 2η γυμνή εγκατάσταση σε άλλο δίσκο και "μιλάω" μέσω αυτής, οπότε αυτό που με καρααπασχολεί είναι να επαναφέρω την χτυπημένη εγκατάσταση -γιατί αν δεν φάνηκε καλά.. το σύστημα δεν ξεκινάει απλά (έκανα και την παπαρίτσα που λέω βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

μπας και ειναι το τροφοδοτικο?? μετρα τι τασεις δινει με ενα πολυμετρο..

εμενα με το παλιο τροφοδοτικο εκανε ρεσταρτ οτι φορτωνα κανα παιχνιδι (οταν ζοριζοταν δηλαδη) και οταν το πολυμετρησα ειδα οτι εδινε χαλια τασεις...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ΕΛΕΟΣ, αφου είπα ότι έκανα σε άλλο δίσκο 2η εγκατάσταση ,ΣΤΟ ΙΔΙΟ σύστημα, απλά θέλω να επαναφέρω την εγκατάσταση που "χτύπησε" , δεν τίθεται θέμα hardware, έκανε ότι μαμακια έκανε χθες ίσως και απο το O/C , απλά τώρα θέλω να δω αν είναι επιφανειακό το όποιο corrupt, μπας και παίρνει γιατρειά το πράγμα.Οπότε απο δώ και περα ας μη δίνεται απαντήσεις αν είναι το ένα πράγμα ή το άλλο (hardware based) ,μια ιδέα θέλω ο καψερός SOFTWARE based

Link to comment
Share on other sites

Αν και τελικά δεν τη γλιτώνω -γιατί σαν καλό παιδί έχω disable το system restore :wall: (και δεν μπορώ να βρώ σχετικά πρόσφατα αντίγραφα των : system, default ,sam ,security , software - , αν ποτέ την πάθει κανεις ας μην τρέχει και ας κοιτάξει εδώ : http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;307545

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.