Jump to content



GIGABYTE P35-DS3 & Intel C2D E6550


jose

Recommended Posts

έχω καταλήξει σε αυτόν τον συνδυασμό mobo και cpu

τι λέτε? είναι καλή επιλογή?

η mobo εχει 103.7€ και η cpu 153€

RAM 2GB (Kit 1GB X 2) στα 800 mhz (69€)

και είμαι ενδιάμεσα σε MSI 7900GS 512MB (105€)

και ASUS EAX 2600XT 256 MB (111€)

Link to comment
Share on other sites

έχω καταλήξει σε αυτόν τον συνδυασμό mobo και cpu

τι λέτε? είναι καλή επιλογή?

η mobo εχει 103.7€ και η cpu 153€

RAM 2GB (Kit 1GB X 2) στα 800 mhz (69€)

και είμαι ενδιάμεσα σε MSI 7900GS 512MB (105€)

και ASUS EAX 2600XT 256 MB (111€)

Κοίτα και την Abit IP35 (Pro). Είναι λιγάκι πιο ακριβή (+20€ η απλή και +30€ η Pro) αλλά έχουν πάρει καλές κριτικές και από δικά μας παιδιά.

Από κάρτα, η 7900 είναι αρκετά έως πολύ πιο γρήγορη στα παιχνίδια αλλά η 2600 υποστηρίζει full 1080p acceleration και DX10. Εσύ αποφασίζεις ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

οι αναγκες μου βασικα ειναι 1 με 2 προγραμματα για μονταζ (avid και premier)

αλλα και κανα Game οπως medal of honor airborn , world in conflict, αλλα και μελλοντικα το crisies

Εδώ τα χαλάμε...θα σου έλεγα αν θες παιχνίδια να πας σε 7900. Αλλά το crysis θέλει DX10 οπότε πρέπει να πας σε 2600.

Βέβαια δεν έχει πολύ σημασία γιατί με καμία από τις παραπάνω κάρτες δεν θα μπορέσεις να ευχαριστηθείς ούτε το WIC ούτε το MOHA και φυσικά ούτε το Crysis. Ίσως πρέπει να σκεφτείς να ανέβεις λίγο σε τιμή ή να κοιτάξεις για κάποια μεταχειρισμένη από τις αγγελίες του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

και να παω σε ποια? 8800 πχ? νομιζω οτι ξεφευγουν πολυ σε τιμες,

οι παραπανω καρτες φαδαζομαι οτι 8α τα παιζουν τα game , απλα δεν θα παιζουν σε full γραγικα ετσι? ή κανω λαθος?

οποτε αν το crysis το παιζει σε medium φραφικα θα ειμαι οκ!!

Link to comment
Share on other sites

μια 17'' lcd eizo!

τι σχεση εχει?

Eχει γιατι αλλιως παει η καρτα σε αναλυση 1024χ1028 που ειναι η 17αρα σου και αλλιως σε 1680χ1050 σε μια 20αρα.Η 8600 τα κανει ολα απλα οχι με full γραφικα.

Υ.Γ. Παρε την 2600 ειναι μια χαρα για τα λ7 της.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και την Abit IP35 (Pro). Είναι λιγάκι πιο ακριβή (+20€ η απλή και +30€ η Pro) αλλά έχουν πάρει καλές κριτικές και από δικά μας παιδιά.

Από κάρτα, η 7900 είναι αρκετά έως πολύ πιο γρήγορη στα παιχνίδια αλλά η 2600 υποστηρίζει full 1080p acceleration και DX10. Εσύ αποφασίζεις ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Διαφωνώ. Θα πρότεινα την P35-DS4 που κάνει 140 ευρώ αν δεν με γελάει η μνήμη μου. Τέρας αξιοπιστίας και Gigabyte!:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.