Jump to content



Best perfomance on dx9 gaming!(pci-e)


Prayer!

Recommended Posts

Lafa μαλλον δεν με καταλαβες οι 8800gtx για να δωσουν τα μεγιστα θελουν quad στα 3++ γιγα.Αυτο γιατι εχουν bottleneck απο τον cpu.Oποτε δεν το συνιστω σαν κινηση.Απο εκει και περα οταν θα χρειαστεις πραγματικα την gtx θα εχει βγει η 9800.Οποτε παλι μειον εισαι.

Αυτα που λεω ειναι παντα η γνωμη μου και η πειρα μου απο την gts μου και την gtx φιλου μου.Τα εχτρα λ7 καντα κατι αλλο.

Ειδικα τον πρωτο καιρο η διαφορα ηταν απλα ασημαντη τωρα με νεους drivers φαινετε αλλα δεν ειναι και κατι το τρομερο.

Φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ωραίο το θεματάκι αυτό και με ενδιαφέρει και μένα.

Αλλά έχω 1 απορία:

Το παιδί λέει ότι δε θέλει DX 10 κάρτα αλλά βλέπω να συζητάτε για την 8800gts που με 1 πρόχειρο ψάξιμο που έκανα, βλέπω ότι είναι DX10.0.

Κάτι δεν ταιριάζει όπως βλέπετε..

Τι συμβαίνει?

Το παιδί, απ'οτι κατάλαβα, δε θέλει DX10 μόνο λόγο οικονομικού, άρα η 8800 δε τον χαλάει.. έτσι;

Εμένα πάντως δε με χαλάει.. feature είναι, άμα δε θέλει να το χρησιμοποιεί, δικαίωμά του :033:

Link to comment
Share on other sites

δν θέλω dx10 gaming(γτ ώς ώρας δν με συγκινούν τα 1α δείγματα.Διαφωνείτε?Δν πειράζει αυτή ειναι η γνώμη μου),η κάρτα όπως αναφέρω δν μ ενδιαφέρει αν θα είναι dx10 απλώς τονίζω ότι ο σκοπός μου είναι να αποδίδει τα μέγιστα σε dx9 games(1280x1024,AAx4,AFx8)...τώρα το οικονομικό ειναι σχετικό...έχω λεφτά,αλλα το να χαλάσω 750ευρώ γ να παίζω fear k oblivion σε 1280χ1024 κ με τα φίλτρα στα medium..εεε είναι ξεφτίλλα πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ε και μεις τι να κανουμε τώρα;

Εννοώ, καλά κάνεις που το αναφέρεις, αλλά δε μπορούμε να περιμένουμε αιωνίως..

Link to comment
Share on other sites

ποιός το γ***ει το 10.1κ το 10 γνκ?Ένα πράγμα που με έχει κάνει υποστηρικτή του dx9,είναι ο τρόπος που αποφάσισαν να βγάλουν τα σπασμένα η ms...

Πριν λιγο καιρο ειχαν βγει απο τη microsoft και ειπαν οι dx10 καρτες δεν θα παιζουν τα παντα γιατι θα βγαλουμε το 10.1 καλο?Οποτε μεχρι μεχρι να ξεκαθαρισουν και οι ιδιοι τι θα κανουν κατσε με την 8800 και σε κανα χρονο βλεπουμε.Να τονισω οτι ειναι ισως η πρωτη καρτα που χαρηκα με την ψυχη μου παιζει τα παντα τελεια και θα συνεχισει για καιρο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ απλο, αν βρισκεις τις 8800GTS και 1950ΧΤ σε παρομοια τιμη, παρε την 8800

αν βρισκεις την 1950ΧΤ πολυ φτηνοτερα, παρε εκεινη, γιατι δε θα καταλαβεις και καμμια τεραστια διαφορα.

Σε 1280 ολα τα DX9 παιχνιδια καλα θα τα παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Lafa μαλλον δεν με καταλαβες οι 8800gtx για να δωσουν τα μεγιστα θελουν quad στα 3++ γιγα.Αυτο γιατι εχουν bottleneck απο τον cpu.Oποτε δεν το συνιστω σαν κινηση.Απο εκει και περα οταν θα χρειαστεις πραγματικα την gtx θα εχει βγει η 9800.Οποτε παλι μειον εισαι.

Αυτα που λεω ειναι παντα η γνωμη μου και η πειρα μου απο την gts μου και την gtx φιλου μου.Τα εχτρα λ7 καντα κατι αλλο.

Ειδικα τον πρωτο καιρο η διαφορα ηταν απλα ασημαντη τωρα με νεους drivers φαινετε αλλα δεν ειναι και κατι το τρομερο.

Φιλικα παντα.

1) Πραγματικά φίλε μου και με πολύ σεβασμό προς το άτομο σου, θέλω να σου πω ότι αυτό με το bottleneck που λες ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ! Είναι επικίνδυνο να λέμε τέτοια πράγματα. Πραγματικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο!!! Αν το συμπέρανες αυτό που λες λόγω των μεγαλύτερο Scores στα 3dmark βάζοντας κάποιον Quad, θα πρέπει να σου πω ότι και σε 5 χρόνια αν βάλεις τον τότε επεξεργαστή με μία GTX πάλι μεγαλύτερο score θα βγάλεις, οπότε το λύσαμε νομίζω αυτό το θέμα.

2) Όταν παίζεις σε μια ανάλυση 1280x1024+ με όλα τα φίλτρα ενεργοποιημένα το CPU πίνει φραπέ γλυκό με γάλα και παρακολουθεί τι γίνεται από μακριά. Το βάρος πέφτει στη κάρτα γραφικών! Αν μιλάμε για αναλύσεις βέβαια 1024x768 χωρίς ή και με φίλτρα, τότε μιλάμε για CPU Limited καταστάσεις, οπότε δεν έχει νόημα.

3) Αυτό που λες ότι δεν θα χρειαστείς τη GTX είναι ένα καλό θεματάκι και θα σου απαντήσω αμέσως. Σε μια ανάλυση 1280x1024+ με όλα τα φίλτρα μπορεί να μην υπάρχει bottleneck, αλλά είναι ανούσιο να δώσεις λεφτά για μια τόσο δυνατή κάρτα σε μία τέτοια ανάλυση, στην οποία και με μια 2900XT ή pro, θα μπορείς να παίξεις μια χαρά (ειδικά στη περίπτωση της 2900ΧΤ!!!). Αν όμως παίζεις σε ανάλυση 1680x1050+ με όλα τα φίλτρα όπως εγώ τότε είναι απαραίτητη οπωσδήποτε μια 8800GTX!!!

Πραγματικά ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις λίγο και πραγματικά σου μιλάω πολύ φιλικά. :001:

Edit: Όταν έρθει η 9800 και δούμε ότι η 8800GTX κωλώνει τότε θα αγοράσουμε μία!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.