Jump to content



ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ BLOCK


GVC

Recommended Posts

Καλησπέρα καταρχάς!!Σήμερα το πρωί ανακάλυψα ότι η αντλία μου έκανε κάποια νερά.Λόγο όμως σχολης έπρεπε να την τιμήσω.Έτσι λοιπόν όπως ξεκινiσα με ενα τρελό άγχος για το τι θα βρω μόλις επιστρέψω,πέρασε η μέρα βασανιστικά και επέστρεψα στην όμρφη φωλίτσα μου.Και τώρα ξεκινάει το θρίλερ.Μόλις άνοιξα το φως,έμεινα με το στόμα ανοιχτό.Το water tank ήταν άδειο εντελώς.Λέω ψυχραιμία,από την αντλία ξεκινήσαμε και καταλήξαμε να ψαρεύουμε μαζί με τον captain Igloo.Ξαναγεμίζω το water tank σιγα σιγά και ανακάλυψα ότι το block τις VGA δακριζει.Μάλλον δεν δάκρυζε σπαρταραγε στο κλάμα ενα πραμα.Από την αρχή όταν είχα πάρει το block του e11even αυτό κάτι δεν μου πήγαινε καλά.Και βγήκα και αληθινός.Οι κακές μου εμπειρίες δεν μου αφήνουν περιθώρια να τον ξαναπροτιμισω και αμι τι αλλου να τον συστήσω κιόλας.Και τώρα ζητω την βοήθεια σας ως προς την επιλογή ενός νέου block από το πλαίσιο αφού όλα είναι εντός εγγύησης.Και μάλλον θα πάρω και άλλη αντλία.Όπως είπα και στην αρχή μου έκανε νερά η αντλία.Δηλαδή κάποιες φορες όταν άνοιγα το pc η αντλία νεκρή,έμπαινα στο bios και έβλεπα θερμοκρασίες μέχρι και 104 βαθμούς,και φυσικά με την μια κλείσιμο.Επόμενος από ότι καταλάβατε θέλω τις προτάσεις σας για block και αντλία!!!Να δηλώσω ότι ψυχω με w/c και τον επεξεργαστή.Να σας θυμίσω και για ποιο pc μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

η αντλια σου δεν ειχε εγγυηση?να στην αλλαξουν εαν ειχε και τα εφτυσε...

τωρα για τα μπλοκ,δεν εχω δοκιμασει ποτε swiftech δεν μπορω να σου πω τπτ,ΕΚ μπλοκ εχω στην 2900 πολυ καλο ποιοτικα και πολυ καλες θερμοκρασιες!

Link to comment
Share on other sites

Για blocks μία μάρκα υπάρχει και αρχίζει από "el".

Όποιος το βρει κερδίζει μπισκότο.

Όταν ακούω την λέξη e11even βγάζω σπυριά!!Για 3 απλούς λόγους.Πρώτος λόγος:Πριν μήνες είχα κάνει παραγγελια από το ίδιο του το site και έκανα παρα πολλές προσπάθειες,στέλνοντας του mail να μου πει αν έχει δρομολογηθεί η παραγγελια που του είχα κάνει!!!Ακόμα θα περίμενα απάντηση!!Πολύ μπόχα ο τύπος μου έριξε λέμε!Ο δεύτερος λόγος έρχεται όταν βρίσκω το block στο πλαίσιο,μου το στέλνουν και βλέπω ότι έχει 3 βίδες αντί για 4.Να σημειώσω ότι η συσκευασία ήταν σε ζελατίνα ασφαλισμένη και όχι ανοικτή ώστε να επικοινωνήσω με το πλαίσιο.Και τρίτος και τελικός λόγος το block που μου έσταζε ήταν φυσικά του e11even.Ο τύπος σε μια από τις 3 βίδες που είχε δέσει το πλέξει με την βάση(χάλκινη)δεν είχε βάλει σιλικόνη και από εκεί άρχισε να στάζει το block.Το μονο που μου μκαταλογίζω είναι ότι όταν είδα το block έκανε μπαμ ότι ήταν προχειροδουλειά για να μην πω δουλειά του ποδαριού.Μετά από όλα αυτά μου δημιουργούνται δυο απλά ερωτήματα τα οποια παίζουν κατασταλτικό ρολο στο να MHN* τον προτείνω και τον διαφημίσω.Ερώτημα πρώτο:Είμαι ανικανοποίητος 100% γιατί να τον προτείνω σε κάποιον άλλον?Ερώτημα δεύτερο:Γιατί να ξαναπάρω προϊόν του?

Και ένα ερώτημα που με κάνει να το σινιστισω 100%.Ποιος είναι ο χειρότερος εχθρός μου?θα του σινιστισv τον e11even!!

*edit: ξέχασα το "μην"...

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου crusader έσταζε λίγο όταν το πρωτοπήρα, αλλά ήτανε λόγω custom ρακόρ που είχα ζητήσει απ τον Μιχάλη και το έφτιαξα μόνος μου με λίγη μετατόπιση της τσιμούχας. 5 λεπτά υπόθεση και το παιδί ενδιαφέρθηκε σαν τρελός οταν επικοινώνησα μέσω κινητού μαζί του.....χωρίς νεύρα, χωρίς παρεξηγήσεις.....αγοράζεις custom ΜΗ εμπορικό block, made in Hellas (όχι Greece), χειροποίητο (απο extruder μεν...) αλλά ότι πληρώσει παίρνεις....στην τελική και ένα κατσαρόλι asseteck που είχα έσταζε και τι να λέει, στο 24ωρο τεστ στο μπαλκόνι δάκρυσε και έβαλα τεφλόν στα ρακόρ απ όπου έχανε, δεν έριξα μαύρο ούστε στην assetek ούτε στον Μιχάλη, shit happens, και με το νερό όλα είναι πιθανά.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε, σε κάθε εταιρεία μπορεί να υπάρξουν ελλατωματικές παρτίδες.Άνθρωποι είμαστε, λάθοι κάνουμε.Εγώ προσωπικά είμαι ένας από τους πανευτυχείς κατόχους από τα ~60-70 cpu block, που έχει δώσει ο unseen.To block του 11 απλώς σκίζει και το επιβεβαιώνουν αρκετά άτομα, τα οποία είναι αρκετό καιρό στο χώρο.Επειδή σου έτυχε η στραβή, στάνταρ θα έχεις άλλη άποψη και δικαίωμά σου.Δεν γίνετε όλοι μας να είμαστε ευχαριστημένοι με κάτι.Ανάλογα τα περιστατικά που θα σου τύχουν, βγάζει ο καθένας μας τα συμπεράσματά του.Απλώς μάλλον έτυχε και ήσουν ο άτυχος της όλης υπόθεσης..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.