Jump to content



Εκτίμηση χρηματικής αξίας σύνθεσης!


Prayer!

Recommended Posts

Aς ελπίσω να γράφω στην σωστή κατηγορία...Ένας φίλος μου έχει pc 3ετίας-νομίζω- και θέλει να το πουλήσει.Οπότε θα ήθελα να κάνετε μια εκτίμιση της χρηματικής αξίας ώστε να κινηθώ ανάλογα!

Το pc αποτελείται από:

-cpu:Intel Celeron D345 3066 MHz(S 478) (χθές δοκιμάστηκε σε 23χ141 και ήταν rock stable,δοκιμασμένο επι 20 λέπτο με Stalker: Chernobyll-δεν θυμάμαι καλά τον τίτλο-σε 800χ600 αλλα χωρίς σκιές AA,AF και kapersky on)

-RAM:2x256mb 2.5-3-3-8 Unbuffered DDR SDRAM PC3200 (2x200 MHz)64 bit (k με λιγο googlάρισμα ανακάλυψα ότι είναι TwinMOS!)

GPU:vga:Prolink GeForce FX 5700LE 128mb(πήγε χθές 390πυρήνας/245μνήμη(άρα 490 εκμεταλεύσιμο-με 6ευρώ παίρνω και ram coolers και σας ποστάρω αποτελέσματα αν πιστεύετε ότι μπορώ να κερδίσω κάτι παραπάνω!-))

PSU:NoName 420 Watt

Case:Όχι NoName αλλά της αντιπρωσοπείας αν θυμάμαι καλά(plato/multirama ή κάτι τέτοιο).Έιναι midi tower,αγρατζούνιστο και με προσεγμένη κατασκευή(π.χ. στο πλαινό έχει ένα "χωνάκι"το οποίο εφάπτει στην cpu cooler και κατευθύνει όλο το ζεστό αέρα απο την ψύκτρα στο περιβάλλον...)

Όποιος θέλει μπόρω να του στείλω το report από το everest για να δεί καλύτερα.

Η πρώτη φορά που κλοκαρίστικε ήταν χθές,απλώς επειδή κάποιος μπορεί να το θέλει γ "πειράματα",και σκέφτηκα να δώσουμε μια "εικόνα" του hardware θα πάρει...για την κάρτα χρησιμοποιήθηκε το riva tuner,-χθές αναβαθμίσαμε τους forceware Ν-vidia drivers- και για τον επεξεργαστή αυξήσαμε μόνο το fsb,δεν πειράξαμε πολλαπλασιαστή ή volt...

Aυτά...:033:

Link to comment
Share on other sites

δεν λες για δισκο dvd κλπ η πουλατε μονο αυτα τα κομματια

μητρικη αν εχει καμια κανονικη |ΑΤΧ την πουλατε κανα 30αρι

η μονη λυση ειναι να τον δωσεις σαν ολοκληρο συστημα με οθονη κλπ και το μαξ ειναι 150 σε καποιον που ξερει 250 σε καποιον που δεν ξερει :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πιάνει πάνω από 100€ σαν σύνολο, άντε 120€ σαν κομμάτια. O Celeron είναι.....Celeron!, τα 2X256MB πλέον ελάχιστα και ποιο πολύ θα καταλαμβάνουν slots μνήμης, η LE τραγική και τα υπόλοιπα NoName. Αν κάποιος δώσει 150+ € για αυτά πέστε του ένα τεράστιο ευχαριστώ.

Αν σου φαίνονται υπερβολικά αυτά που λέω:

Athlon AM2 3500+ 38€

1X1GB RAM DDR2 667MHz 25€

7600GS 35€

Mobo SLi AM2 50€

Case+PSU 400W 40€ σύνολο στα 188€

και μιλάμε για άλλη κλάση μηχάνημα, πλήρως αναβαθμίσιμο,ολοκαίνουρια parts και με πλήρεις εγγυήσεις για αυτά.

Αν μάλιστα προτιμηθεί μια μητρική με onboard 6150/690G αντί για SLi+7600GS το κόστος είναι κατά 30€ μικρότερο.

Παιδία και για λίγο gaming κάνει...το να παίζει STALKER:chernobyll έστω και σε 800χ600...δεν είανι λίγο...για DX9c παιχνίδια,είναι μια μέτρια πρόταση,για l2,cs,wow,dota είναι κορυφή!

Οι FX είναι DX9 και όχι DX9c.

Δεν έχω υπόψην τις ανάγκες του STALKER αλλά αναρωτιέμαι τι εννοείς με το "παίζει". Φορτώνει και βλέπεις slide show ή πραγματικά παίζει? πλάκα πλάκα αν βρω κανένα demo μπορεί να το δοκιμάσω με το 690G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πιάνει πάνω από 100€ σαν σύνολο, άντε 120€ σαν κομμάτια.

Τοσα νομιζω και εγω οτι μπορεις να παρεις,και εγω εδωσα πριν λιγο καιρο εναν "πυργο"με,Athlon XP 2400+,HD,CD Rom,Ati 128MB,SBLive για 100ευρω.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.