Jump to content



Προβλημα με HD2600 Pro 512MB AGP


Maximvs

Recommended Posts

Τα προβληματα αρχισαν οταν αλλαξα την Χ800GTO με την ATI HD 2600 Pro 512MB .Μου κανει επανεκκινησεις σε μερικα παιχνιδια.Εχω κανει τα παντα..drivers,directx,bios update,μονο format δεν εκανα ακομα αλλα ειδικα σε NFS Prostreet , Crysis κανει επανεκκινηση οταν παει να σηκωσει το παιχνιδι -οχι στην εισαγωγη- και στο Pro Evolution Soccer 2008 σε ορισμενα σταδια και μονο σε high details.

Το συστημα μου ειναι το εξης:

ΑMD 64 3200

2 GB Ram

Ati HD 2600 Pro 512 MB AGP

Gigabyte GA-K8NS Ultra.

Antec 550W True control.(Max. Load +5V:40A* -5V:0.5A +12V:24A -12V:1.0A +3,3V:32A*)

Σκαει μπλε οθονη και κανει επανεκκινηση.Το αρχειο που χτυπαει ειναι το ati3duag.dll.To περιεργο ειναι οτι τα Timeshift,MoH:Airborne,Call of duty 4,Painkiller Overdose,Bioshock τα τρεχει ανετα στα 1920Χ1080.

Καμια ιδεα?...Λετε να αλλαξω τροφοδοτικο?..γιατι μου γυαλισε ενα Etasis 650W Gaming...

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα φιλε apotsi.εχω διαβασει παντως πολλα προβληματα με τις συγκεκριμενες σειρες..Sapphire ειναι η καρτα.Eχουν πολλα προβληματα με τα παιχνιδια...ασε που οι catalyst 7.10 δεν παιζουν και πολυ καλα με την καρτα αυτη...Λετε να ειναι βλαμενη η καρτουλα??..αλλα αν ηταν,θα εκανε προβληματα σε ολα τα παιχνιδια..σωστα?

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως δεν ειναι θεμα τροφοδοσιας γιατι θα το εκανε σε ολα τα παιχνιδια,σωστα?..να φανταστειτε πως επαιζα Bioshock χωρις κανενα απολυτως προβλημα για αρκετη ωρα.Και πιστευω πως πρεπει να ειναι σχεδον ιδιων απαιτησεων με το crysis.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα σε ενα θεμα του thelab.gr που αφορουσε μια Χ1950 οτι εβαλαν εξτρα ανεμηστηρακι να φυσαει τα regulators.Θα το δοκιμασω και αυτο και βλεπουμε..μπορει να ειναι θερμοκρασιες..αλλα δε θα το εκανε σε ολα τα παιχνιδια?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ του χτυπάει κάπως παρόμοια το τύπου.Kαι μάλλον θέμα drivers είναι.Ίσως να καθάριζες αυτούς με κάποιο driver cleaner κ να έβαζες παλιότερους;Ξαναπέρνα κ το directx

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=128312

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

για σας έχω και εγω την hd2600 agp και το προβλημα που βγάζει σε εμένα είναι να λειτουργεί μονο οταν βάζω απο τα bios τον CPU στα 133mhz με αποτέλεσμα να δουλέυει σαν amd CPU 2000+. Επισεις επειδή νομιζα οτι ηταν το τροφοδοτικό, έβαλα να δουλευει και το παλιο μου τροφοδοτικό που ειναι 250w με ολα τα drive,hd,fan και την extra παροχη της καρτας γραφικών και αφησα με την μητρική να δουλευει το τροφοδοτικό τον 350w.

To συστημα μου ειναι το εξής:

AMD athlon xp 2600+

ASUS A7N8X-X

756mb RAM

Ati HD2600pro 512mb agp gecube

1o PSU 350W

2o PSU 250W

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.