Jump to content



Αγαπητό μου ημερολόγιο,


Chosen

Recommended Posts

μια χαρα τα ειπε ο djd στους "νεους" κανονες. φιλε sln δεν παει ετσι ακριβος δλδ αν πεις εκανα μια χαζομαρα με την μητρικη θα παθεις τπτ η δεν θα εισαι "in" η "μαγκας" δεν θελω να ποσταρο τη γραφτικε και εχτες ακομα απο χρηστη. και δλδ γιατι να διαβαζο ενα ωραιο ποστ απο καποιον χρηστη και να βριζει μεσα. εφοσον οι κανονες ελεγαν να μην βριζουμε δεν βριζουμε το @ ειναι "παραθιρακη" του νομου? πιστευο αυτο που εκανε ο djd ειναι οτι καλυτερο για να γινει το φορουμ ακομα καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Chosen

3) Γιατί το αγαπημένο μου forum μοιάζει να έχει έναν administrator, κι αυτός να έχει γίνει λάστιχο?

4) Γιατί οι υπόλοιποι administrators εμφανίζονται 3 φορές την εβδομάδα,

κι αυτές μόνο στο Τι mp3/cd ακούτε αυτή τη στιγμή?

5) Γιατί ενώ αγοράσανε 25 άτομα την DFI LP NF3 754, προσπάθειες,

bench και troubleshooting είδα μόνο από τους γνωστούς άγνωστους 4 χρήστες?

6) Γιατί συνέβει το 5) και με τα 200 άτομα που πήρανε TCCD?

8) Πόσο καλό είναι τέλος πάντων αυτό το Lineage2 που κοντεύει να γίνει ο Λάμπης μπουρδέλο?

Αυτά είναι τα συμαντικά κατα την γνώμη μου... Έχουμε καταντίσει να βλέπουμε ξεκάρφοτα bench χωρίς να ξέρουμε λεπτομέριες για το πώς και το γιατί κόλπα και προβήματα που υπήρχαν... Ένα άλλο πρόβλημα είναι τα μπουλούκια νέων χρηστών που μπαίνουν-ρωτάνε-λύνουν το πρόβλημα τους και μετά επιδή είδαν οτι το φόρουμε είναι ωραίο κάθοντε και ή κάνουν σπαμ σε θρέντ :TD: ή αναλόνωνται με τις ώρες στα offtopic γράφοντας πόστ 500+ λέξεων λές και γράφουν έκθεση πανελληνίων και γίνετε ένα μπάχαλο μετά μεταχύ αυτών χρηστών και αντμίνς....

Το πιο εξοργιστικό κατα την γνώμη μου είναι το 4 το οποίο εμένα μου δίνει την αίσθηση οτι έφτιαξαν ένα φόρουμ για να βλέπουν πόσο ωραία αναπτήσοντε τα πανέμορφα άκυρα θρέντ και περιμένουν να βρούν μια παρασπονδία για να κάνουν παρατήριση :TD: αυτή είναι η ταπινή μου άποψη....

Οσο για το θέμα τον 200 ατόμων με TCCD ή παρόμοιες περιπτώσεις που αναφέροντε μόνο 5-10 άτομα άγνωστα μου δίνετε η εντύπωση απο τα "γνωστά" άτομα ότι λές και έχουν κανα κρατικό μυστικό να κρύψουν και ποστάρουν φωτός απο cpu ξέρω γώ και κρύβουν τα στέπινγκ :hm: . Εγώ πάντως δέν έχω δεί ποτέ θρέντ απο αντμίν να παρουσιάζει κάτι (πράμα δικό του ποιυ αγόρασε και παρουσιάζει όπως πχ ο fanis_k το ipod του) σε χαλαρό επίπεδο δέν είπαμε κύριος να κάτσεις να κάνεις 200 διαγράμματα απο 200 προγράμματα και να δείχξεις την παραμικρή λεπτομέρια... έστω μια βασική ιδέα 5-6 απόψεις και 5-6 φωτός.... Δέν είπαμε να μιλήσει αναλυτικά για τον ήχο της μητρικής ή για τα Sata raid ας πεί μόνο για τις δυνατότητες και το τι παρατήρησε...

Φιλικά :daisy:

Υ.Γ: Όσο για τις σπόντες που πετάγοντε για μικρότερους ( χρήστες απο το 88,89,90) δεν είναι απαρέτιτο οτι ένας σε μικρή ηλικία έχει πρόβλημα! Αν θέλουμε να την "πούμε" σε έναν συγκεκριμένο ας τον αναφέρουμε καί όχι να πέρνουμε σβάρνα τους μικρούς όλους... τσουβαλοποίηση sucks :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aristos87

Υ.Γ: Όσο για τις σπόντες που πετάγονται για μικρότερους ( χρήστες απο το 88,89,90) δεν είναι απαρέτιτο οτι ένας σε μικρή ηλικία έχει πρόβλημα! Αν θέλουμε να την "πούμε" σε έναν συγκεκριμένο ας τον αναφέρουμε καί όχι να πέρνουμε σβάρνα τους μικρούς όλους... τσουβαλοποίηση sucks :TD:

Κανένας δεν κρίνεται από την ηλικία του, αλλά από αυτά που γράφει. Προσωπικά δεν έχω κοιτάξει ποτέ ηλικίες. Αν γράφει μόνο στα off topic και κάνει τα σοβαρά thread χάλια με τα ποστ του μπαίνει στην black list.

Το λέω για άλλη μία φορά ότι το θέμα δεν ήταν το ban του Ζάχου αλλά όλα όσα αναφέρει ο Πέτρος και γράφει πάλι ο Αρίστος. Νομίζω ότι με τις αλλαγές του Κώστα τα πράγματα θα είναι καλύτερα.

BTW gmt, τί υπογραφή να βάλω τώρα; :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον Chosen:T:

Όσο για τους μικρούς χρήστες είμαι ένας από αυτούς αφου είμαι του 87 και πιστεύω πως δεν δημιουργώ τόσο φασαρία όπως και άλλοι συνομήλικοι μου.Μην τα πέρνουμαι όλα σβάρνα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dfragos [Σήμερα, στις 11:48]

Αν γράφει μόνο στα off topic και κάνει τα σοβαρά thread χάλια με τα ποστ του μπαίνει στην black list.

ωχ ωχ με black-list-ιασε ο διφραγκος!!

:o:(

Link to comment
Share on other sites

1) γιατι ο admin, εχει σαν αποκλειστικο λογο υπαρξης του, το φορουμ;

2) γιατι ο admin, πρεπει να αλλαζει το hardware που εχει καθε τοσο, ωστε να ικανοποιειται το φιλοθεαμων του κοινο;

3) γιατι ο admin, πρεπει να παριστανει το μπαμπουλα, ωστε ο χρηστης να μη νιωθει ποτέ μονος, να νιωθει τη στοργη του αλλα και την οργη του, οταν ο ιδιος το απαιτει;

4) απο πότε ο admin, ειναι το φορουμ το ιδιο;

5) γιατι οι χρηστες, κρινουν τους αλλους χρηστες, απο οσα εχουν προσφερει στο φορουμ μονο, χωρις να λαμβανουν υποψη τη συμπεριφορα αυτων των χρηστων; και απο πότε η προσφορα του καθενος, δικαιολογει τη συμπεριφορα του;

πολλα γιατι, και δεν ειναι τα μονα..

ο admin, δεν ειναι ο ηγετης της κοινοτητας, δεν υπαρχει για να τιμωρει και να επιβραβευει, δεν ειναι αυτος που τραβαει τις κατευθυντηριες γραμμες, δεν ειναι αυτος που οριζει το φορουμ.

ειναι αυτος που θα ασχοληθει με τα διαδικαστικα, αυτος που θα βαλει το χερι στην τσεπη, θα κανει τις απαραιτητες παραινεσεις, αλλα δεν εχει τη δυναμη της επιβολης.

το φορουμ ειναι οι χρηστες του

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

1) γιατι ο admin, εχει σαν αποκλειστικο λογο υπαρξης του, το φορουμ;

2) γιατι ο admin, πρεπει να αλλαζει το hardware που εχει καθε τοσο, ωστε να ικανοποιειται το φιλοθεαμων του κοινο;

3) γιατι ο admin, πρεπει να παριστανει το μπαμπουλα, ωστε ο χρηστης να μη νιωθει ποτέ μονος, να νιωθει τη στοργη του αλλα και την οργη του, οταν ο ιδιος το απαιτει;

4) απο πότε ο admin, ειναι το φορουμ το ιδιο;

5) γιατι οι χρηστες, κρινουν τους αλλους χρηστες, απο οσα εχουν προσφερει στο φορουμ μονο, χωρις να λαμβανουν υποψη τη συμπεριφορα αυτων των χρηστων; και απο πότε η προσφορα του καθενος, δικαιολογει τη συμπεριφορα του;

πολλα γιατι, και δεν ειναι τα μονα..

1) Γιατί αυτός το έφτιαξε και έχει καθήκοντα

2) Γιατί το κάνει ήδη δεν χρειάζετε να ρωτάς :whistling

3) Η ιδέα σου είναι αλλά χρειάζετε για τους ανάγωγους

4) Δεν είναι το φόρουμ το ίδιο είναι οι υπεύθηνοι για την σωστή του λειτουργία

5) Στα φόρουμ απο αυτό κρίνεις κάποιον όχι τοσο απο το αν είναι καλός άνθρωπος γενικά στη ζωή του.... πέρα απο το φόρουμ ούτε τι δουλεία κάνει κανένας ξέρουμε αλλά ούτε τι προσφέρει εκεί ....

:)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω για τα παραπανω οτι πρεπει να αυξηθει ο αριθμος των moderators...ετσι θα λυνονται πιο ευκολα ολα τα προβληματα...Αυτο ειναι ενα μετρο σιγουρο!

Μετα για το θεμα των υβριστικων και αλλων φρασεων με τα @ για την αποφυγη *** πιστευω οτι ο DJD εχει απολυτο δικιο...και γω αρκετες φορες εχω βαλει!Απο σημερα κομμενα...διοτι η Ελληνικη γλωσσα ειναι πλουσια και επιπλεον πρεπει να στηριζεις τα λεγομενα σου με επιχειρηματα!

Μα πανω απ'ολα αυτο που πρεπει να συλλογιστουμε ειναι να μην γραφουμε ΑΚΥΡΑ πραγματα...!Εχουμε πολλα ακυρα threads κατα τη γνωμη μου διοτι δεν χρησιμοποιουμε οσο θα επρεπε την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...Ως επακολουθο για να γινει αυτο θα πρεπει και οι τιτλοι των threads να ειναι περιεκτικοι και οχι του στυλ...Προβλημααααααααα....Βοηθειαααααααααα....και τετοιες βλακειες!!Θα πρεπει καπως να τονιστει η λεξη αυτη...(αναζητηση).

Και επειδη εμεις ημαστε χειριστες αυτου του site,του hobby μας να κοιταμε να λεμε ουσιωδη λεγομενα και οχι οποιος βαριεται να στελνει την εξυπναδα του!

Αυτα κατα την γνωμη μου....

Link to comment
Share on other sites

Thanx Αρίστο που μας προσδιόρισες, υπόσχομαι από εδώ και πέρα να τα δίνω "όλα" στο φόρουμ, να αλλάζω καθημερινά το HW μου κλπ κλπ...

Α και μιας και κάτι έχω προσφέρει και εγώ σε αυτό το φόρουμ έχω το αναφαίρετο δικαίωμα να κατεβάζω καντήλια σε όποιον και όποτε θελήσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα ποιο το νόημα και η ουσία , βασικά αρκετοί από εδώ μέσα ξέρουν τι να κάνουν , τι να διαβάσουν και τι να πουν , αν κάποιος θεωροί ότι δεν είναι σωστός η οτιδήποτε άλλο τότε εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί και για τα κουραστικά και άστοχα ποστ που κάνουν που και που μερικά άτομα τότε απλά τα παραβλέπω

Εγώ κοιτώ απλός προς το παρών να υπάρχουν κάποια άτομα που πιστεύω στην γνώμη τους και στην γνώση του , από εκεί και πέρα δεν με αφορά τι λένε οι άλλοι και τι όχι

Νομίζω έτσι πρέπει να λειτουργεί ο καθένας

Επίσης σαν να επαναλαμβάνεται η ιστορία , pctech

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

Μα πανω απ'ολα αυτο που πρεπει να συλλογιστουμε ειναι να μην γραφουμε ΑΚΥΡΑ πραγματα...!Εχουμε πολλα ακυρα threads κατα τη γνωμη μου διοτι δεν χρησιμοποιουμε οσο θα επρεπε την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...Ως επακολουθο για να γινει αυτο θα πρεπει και οι τιτλοι των threads να ειναι περιεκτικοι και οχι του στυλ...Προβλημααααααααα....Βοηθειαααααααααα....και τετοιες βλακειες!!Θα πρεπει καπως να τονιστει η λεξη αυτη...(αναζητηση).

Για τα thread τα οποία υπάρχουν και ξαναφτιάχνονται επειδή πολλοί δε χρησιμοποιύν την αναζήτηση(και εγώ μέσα σ αυτούς) θα ήταν καλό να συγχωνευόταν με τα όμοια thread δε ξέρω αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα βεβαίως και κατα πόσο λειτουργικό θα ήταν κάτι τέτοιο στην πορεία

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Thanx Αρίστο που μας προσδιόρισες, υπόσχομαι από εδώ και πέρα να τα δίνω "όλα" στο φόρουμ, να αλλάζω καθημερινά το HW μου κλπ κλπ...

Α και μιας και κάτι έχω προσφέρει και εγώ σε αυτό το φόρουμ έχω το αναφαίρετο δικαίωμα να κατεβάζω καντήλια σε όποιον και όποτε θελήσω. :)

Κρύβεσε πίσω απο το δάκτυλο σου και είσαι υπερβολικός .... όποιος κατάλαβε κατάλαβε

:TD:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρε παιδια....

νομιζω οτι ο choosen μιλησε σωστα...

για να λειτουργησει σωστα ενα φορουμ περα

απο την συμμετοχη των χρηστων 8α πρεπει να υπαρχει

και ουσιαστικο ενδιαφερον απο τους mods/admins...

βγαλτε ενα κανονισμο για τους Mods/admins Και ακολουθηστε τον...

οποιος μορτις δεν μπορει...εεε απλα 8α ξαναγινεται απλος χρηστης....

ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ αμφισβητει την προσφορα τους στο φορουμ...ΑΛΛΑ με 3 ρεβιου και 5 σελιδες που εφτιαξε δε σημαινει οτι εκανε το κα8ηκον του και τελος...

δυστηχως ειναι μανικι το να εισαι μοντ/αντιμ σε ενα τετοιο φορουμ, καθωτι απαιτειται καθημερινος χρονος απασχολησης μαζι του...

Και οκ καταλαβαινω οτι πολλοι μπορει να εχουν πεσει σε περιοδο δυσκολη που δεν μπορουν να ασχολη8ουν...αλλα ευτηχως ειστε ενα καρο admins/mods... ολο και καποιος 8α μπορει να βοηθησει...

απο την αλλη ειναι απλο το θεμα:

υπαρχει κανονισμος/καθηκοντα για αυτους...

τον ακολουθεις...οκ

δεν το ακολουθεις.... εε γινεσαι user και την θεση σου περνει καποιος αλλος που στην τελικη γουσταρει να ασχοληθει σοβαρα με το λαμπη...

και ΝΑΙ ειναι οντως ΤΡΑΓΙΚΟ οταν βλεπεις συγκεκριμενο αντμιν να ποσταρει σχεδον ΜΟΝΟ στο "τι mp3 ακουτε"

ειναι τραγικο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aristos87

Κρύβεσε πίσω απο το δάκτυλο σου

κάπου εδώ quotάρει o spc...

έλεος ρε Αρίστο και κάθε Αρίστο... κοίτα τις βλακείες που γράφεις κατά καιρούς και άσε τις βλεκείες άλλων... χωρίς μπαμπούλες δε ζείτε? χωρίς κανόνες? από την άλλη όμως δε γίνεται να φτιαχτεί ένα ελιτίστικο φόρουμ με μόνο όσους ταιριάζουν τα χνώτα τους... αυτό το κάνουμε στην real life... εδώ το θέμα είναι ότι θα πρέπει να ανεχόμαστε κάποιες καταστάσεις και να μην γκρινιάζουμε με το παραμικρό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.