Jump to content



Sapphire HD3850...δοκιμη και εντυπωσεις!!


Nos-Dio1442169068

Recommended Posts

Αλλαξα σημερα την "λιγη" 8600GT 256 που ειχα με μια Sapphire HD3850 256.

Στο μηχανημα δεν εχω κανει format,απλα εβγαλα τους drivers της nvidia και εβαλα της ATI.

Πρωτες εντυπωσεις...

ΑΘΟΡΥΒΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ...κιχ δεν κανει η καρτουλα κιχ.Το chieftec 350W που εκλασε με την 2900XT 512,κυριλε με αυτη.

Απο κει και περα,ενω με την 2900 αντιμετωπιζα προβλημα στο WOW(σπασιματα),με αυτη τρεχει ΑΨΟΓΑ!!Δοκιμασα και Hellgate:london που η 8600 δεν το βασταγε και επαιξε μια χαρα και αυτο.Οτι παιχνιδι δοκιμαζω ειναι σε 1680Χ1050 χωρις AA.Αλλα με high ρυθμισεις.Μεχρι στιγμης ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενος,θα κανω format και επανερχομαι με bench.

Πλεον αισθανομαι οτι υπαρχει ανταγωνισμος στην μικρη κατηγορια γιατι ενταξει η 8800GT ειναι καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Ολα με στοκ ψυξη,θα δοκιμασω και μια V900 που εχω αφου η καρτα φαινεται να τερματιζει το overdrive στα 770/1117

δε σε κοβει η ψυξη, η ψυξη της ειναι αρκετα καλη εως υποδειγματικη, μετα απο καποιο σημειο θελει vmod.

κατεβασε το riva tuner και ανεβασε τις στροφες του ανεμηστηρα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη , το chieftec 350W κρατάει όλο το σύστημα αου ή ειναι το δευτερο τροφοδοτικό μόνο για την κάρτα γραφικών ??

Ναι αυτο!

pan ειχα δει στο guru3d 770/1030 εφτασε η δικια τους,ενα δειγμα δηλαδη.

Στα 770 εμενα δεν περασε το 3d αλλα ειναι λογο ψυξης(με αθορυβο ανεμιστηρα σε κοβει)

το v-mod που το βρηκες??link??

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο!

Στα 770 εμενα δεν περασε το 3d αλλα ειναι λογο ψυξης(με αθορυβο ανεμιστηρα σε κοβει)

o ανεμηστηρας ειναι αθουρβος γιατι... δε γυριζει...

κανε αυτο που σου ειπα με το riva tuner και θα δεις.

vmod δε εψαξα να βρω, αλλα αυτο ακουγεται γενικως στα φόρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.