Jump to content



Περιεργο προβλημα σε ASUS P4C800 Motherboard


panos37

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και θα ήθελα ,οποιος υποψιαζεται οτιδηποτε σαν λυση να μου το πει ,στο παρακατω προβλημα:

Μου δωσε ενας γνωστος (Με επιφυλαξη οτι καποιο προβλημα εχει)την p4c800 motherboard η οποια απ'οτι ξερω ειναι αρκετα αξιολογη απ'τις παλιες με socket 478. Της εβαλα ενα Pentium 3,2 Prescot και 2 μνημες Twinnmos 512 MB.

Kai ενω θα επρεπε να τρεχει με FSB 800 kai οι μνημες στα 400 το συστημα τρεχει στα 1,6 GHZ (Δηλ. ολα στο μισο !!!) (Και ναι εχω ενεργοποιημενο το Hyperthreading sto BIOS)

Επειδη δεν μπορω να τον ρωτησω αυτον που μου την εδωσε τι συμβαινει οποιος εχει ακουσει κατι αναλογο ας μου πει.

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι κατι περιεργο που τρεχει με το συγκεκρ. mobo!!

Δε με αφηνει να βαλω το fsb στα 200 ωστε να γινει 200χ16=3,2 αλλα το εχει αυτοματα στο 100 ωστε ο επεξεργ τρεχει στα 1,6 (και οι μνημες στα 200) . αφου του βαλα και πιο νεο bios! alla τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι κατι περιεργο που τρεχει με το συγκεκρ. mobo!!

Δε με αφηνει να βαλω το fsb στα 200 ωστε να γινει 200χ16=3,2 αλλα το εχει αυτοματα στο 100 ωστε ο επεξεργ τρεχει στα 1,6 (και οι μνημες στα 200) . αφου του βαλα και πιο νεο bios! alla τιποτα

Μήμπως το mobo σου δεν υποστιρίζει cpu πάνω από 1,6Ghz?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.