Jump to content



Καμμενο pixel


thanos21unoDK

Recommended Posts

εδω ισχύει αυτό με το σκύλο το χορτάτο και την πίτα την ολόκληρη..

καλώς ή κακώς οι οθόνες TFT έχουν γίνει απίστευτα φτηνές για τα μεγέθη τους(όπως και τα περισσότερα εξαρτήματα υπολογιστών)...

θεωρώ πως αν υπήρχε απαίτηση να είχαν 0 pixels στην εγγύηση θα είχαν την διπλάσια τιμή..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Eγω παντως οθονη με καμμενο πιξελ την γυρισα αμεσως στο πλαισιο και ζητησα αντικατασταση. Και χωρις μα και μου. Υπαναχωρηση απο τη συμβαση οπως λεγεται κανονικα.

Δηλαδη θα πρεπει να φτασουμε στο σημειο να καταστρεψουμε μονοι μας την οθονη για να μπει στην εγγυηση? (Ρητορικη ερωτηση :p)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πήρα την οθόνη μου ρώτησα στο κατάστημα και μου είπε ότι για τα καμμένα πίξελ ισχύει η εγγύηση αντικατάστασης των 5 καμμένων πίξελ της viewsonic για τρία χρόνια, αλλά αν βρώ καμμένο πίξελ μέσα σε δέκα μέρες από τη μέρα που την αγόρασα να του τη φέρω πίσω και να μου φέρει μια καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχίζω να πιστεύω οτι στην Ελλάδα δίνουν τις ηλεκτρονικές φόλες , η εταιρίες (να μην αναφέρουμε ονόματα) το ξέρουν και για αυτο κάνουν και καλές τιμες..η LG που πήρα εγώ κάνει 219..αδυνατο να πιστέψω οτι η εταιρία που μου την πούλησε (φτηνά) ήθελε το καλό μου ( το καλό τις τσέπης μου ) και την έιχε τοσο χαμηλά ...(λογικά και αυτή την αγόρασε φτηνά εν γνώση της ποιότητας που αγοράζει....)

Αυτα

Ρε παιδιά κανένας δεν πουλάει για να χάσει ........

από κει και πέρα κάνεις την σωστή επιλογή ....ή ρισκάρεις

τα πράγματα είναι απλά..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση επειδη απο οθονες εχω μαυρα μεσανυχτα(μια CRT δανεισμενη εχω).

Τι πλεονεκτηματα εχει μια TFT σε σχεση με μια CRT εκτος απο το μεγεθος και ολοι αγοραζουν TFT?

stealth

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερη ποιοτητα εικονας και χρωματων. Μερα με τη νυχτα. Αν βαλεις ενα screenshot απο ενα παιχνιδι σε φουλ γραφικα και το δεις σε μια καλη τφτ και στην δικη σου οθονη θα νομιζεις οτι στην πρωτη ειναι φουλ τα γραφικα και στη δευτερη medium. Ετσι το επαθα εγω. Και φυσικα ξεχνας το κουραστικο flicker.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερη ποιοτητα εικονας και χρωματων.

θα ελεγα οτι ισχυει ακριβως το αντιθετο...

για το fliker ειναι καθρα θεμα refresh rate και ποιότητας ηλεκτονικων, ότι πληρώνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τί λέτε;

Αφού δεν κατασκευάζονται πια crt (ως επί τω πλήστον)..

Όσον αφορά για τις εν Ελλάδι ηλεκτρονικές φόλες, δεν φταίνε οι εταιρίες, αλλά οι δικοί μας εισαγωγείς που εισάγουν αυτά που οι άλλοι έχουν στα αζήτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τί λέτε;

Αφού δεν κατασκευάζονται πια crt..

Aν το ηξερα δεν θα ρωταγα.

Τελικα τι επιλογες εχω να μεινω με την δανεικια CRT η παιρνω TFT με καμμενα pixels?

Κατι που να συνδυαζει καλα χρωματα υψηλες αναλυσεις και οχι καμμενα pixels υπαρχει?

stealth

Link to comment
Share on other sites

Aν το ηξερα δεν θα ρωταγα.

Τελικα τι επιλογες εχω να μεινω με την δανεικια CRT η παιρνω TFT με καμμενα pixels?

Κατι που να συνδυαζει καλα χρωματα υψηλες αναλυσεις και οχι καμμενα pixels υπαρχει?

stealth

Είπαμε μέχρι 19'' βρίσκεις με zero pixel, αν τώρα θες σώνει και καλά wide 22'' ανέμενε εγγύηση με κάμποσα καμμένα pixel. Καπίτο;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.