Jump to content



Αγορα usb TV tuner


s.ghost1442169174

Recommended Posts

θελω να αγορασω μια καρτα τηλεορασης σε usb ομως, θελω σχολια ,προτασεις και να μου πειτε τι να παρω.Με ενδιαφερει να παιζει αναλογικο και ψηφιακο σημα

εχω μια α. προταση γι'αυτο-->http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.603522

δεν ξερω ετσι τι πρεπει να προσεξω..

αν καποιος εχει ηδη καποια ας μας πει και εκεινος!!

Τhanx

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει την Avertv Hybrid+FM Volar που έχει τα πάντα.Λειτουργεί άψογα,αλλά με ξενερώνει το γεγονός σαν ποιότητα είναι κάπως υποδεέστερη του bt848 που είχα παλιότερα.Κοίτα κι εδώ..http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=36741

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει εξωτερικη αλλα και εσωτερικη καρτα τηλεορασης.Η εικονα τους απεχει πολυ απο αυτη μιας απλης τηλεορασης.Ειναι καλες μονο για να ακους κυριως τηλεοραση παρα να βλεπεις οταν εργαζεσαι η διασκεδαζεις στον υπολογιστη.Και το βασικοτερο,χωρις σημα απο κεντρικη κεραια απλα δεν βλεπονται.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις μία καλή, δεν είναι πως η ποιότητα δεν είναι καλή - απλά το καταλαβαίνεις γιατί

α) Κάθεσαι πιο κοντά απ'την τηλεόραση στο σαλόνι

β) Η οθόνη σηκώνει πολύ παραπάνω από το σήμα της τηλεόρασης.

Link to comment
Share on other sites

.Και το βασικοτερο,χωρις σημα απο κεντρικη κεραια απλα δεν βλεπονται.

το αυτο.

σε καρτες τηλεόρασης ειναι πολύ βασικό το chip, θεωρω καλό το 848 αλλά άριστο το 7131 και 7134.

σε usb παρα πολύ καλή ποιότητα εχω δει με την terratec usb 400 που ειναι στο Laptop, εφαμιλη της cinergy 600 που εχω στο σταθερο και πολύ καλυτερη της winfast deluxe.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για την pinnacle τι λετε?

pinnalce?

ξεχασε τες, ειναι οι μόνες καρτες με χρόνια προβληματα, το παιζεις παντα στοιχημα εαν θα παιξουν στο συστημα σου ή οχι -και ενω σε αλλο συστημα μπορει να παιζουν αψογα-.

Υπόψιν, οι περισσότερες tv καρτες δε τα πανε καλα με τα 64bit λειτουργικα : απο απλη μη υποστηριξη οδηγων στη χειρότερη μέχρι περιορισμένη λειτουργηκότητα στη καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

αυτην την στιγμη εχω μια fujitsu-siemens και δεν παιζει ο ηχος!!

Βασικα δεν πιανει και τα καναλια καλα,αλλα τα βγαζει καλα,αλλα χωρις χρωμα αλλα με χρωμα και χιονακια.Σε καμια των περιπτωσεων δεν παιζει ο ηχος!!

Το δοκιμασα σε Vista και XP.:( :017: :021:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.