Jump to content



Ψύξη Northbridge


nickstamat

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από blade_pan

Δε σε καταλαβα πολυ καλα...γιατι τι εβαλες full?

τις στροφες του, το BIOS εχει επιλογες για το που θες να κλεινει και να ανοιγει ο ανεμηστηρας .

<25C temps σταματαει ο ανεμηστηρας.

μεσα στα Win απο το smart guardian μπορεις να ρυθμιζεις και ποσες στροφες θες να εχει σε συγκεκριμενες temps.

Link to comment
Share on other sites

:laughing: Καλη φαση!

Αρχική απάντηση από haris1984 [Σήμερα, στις 23:52]

πολυ δυσκολο να αλλαχτει το ψυκτρακι εκει που ειναι...ισως με πατεντα και κοψιμο να μπει ενα με κοντα αλουμινενια φινς...αλλα και παλι δυσκολα...

αλλα αφου κανει τη δουλεια του χωρις φασαρια τοτε δεν βλεπω τον λογο να αλλαχτει...

Nαι δεν ειπα πως θα το αλλαξω απλα αν κανει καλη δουλεια...Αφου κανει,it's ok!:)

Link to comment
Share on other sites

η εντύπωσή μου είναι ότι κάνει αρκετό θόρυβο το ανεμιστηράκι του nb. τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνεται. έχει δοκιμάσει να το αλλάξει κανένας με κάτι πιό αθόρυβο? το κακό είναι ότι οι επιλογές είναι τρομερά περιορισμένες λόγω του ότι η κάρτα γραφικών είναι ακριβώς από πάνω... επίσης ενώ όλες οι άλλες temps είναι χαμηλά σε default (>30 cpu, ~37pwm) μου φαίνεται ότι το 40 που δείχνει το smart guardian ειναι ψηλά, τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Ισως μια ψύκτρα στο Northbridge να είναι η καλύτερη λύση, δε ξέρω, πάντως εγω έβαλα ένα 80άρι fan των 4 ευρώ να βαράει στα 7Volts τη μαμίσια ψύκτρα και τις μνήμες μαζί και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ψύξη! Πολύ αποτελεσματικό θα έλεγα και δε μπλέκεις με ασυμβατότητες..!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.