Jump to content



Περίεργες εκτυπώσεις από word


Recommended Posts

Με εναν epson stylus pro έχω το πρόβλημα οτι όταν τυπώνει απο word, τυπώνει σωστά ΜΟΝΟ 2 γραμματοσειρές: Courier k Lucida Console. Από excel ή άλλες εφαρμογές, όμως τυπώνει μια χαρά. (win98SE). Δοκίμασα απεγκατάσταση του word και ξανα-περασμα, το ίδιο κ με τα drivers αλλα τπτ.

Κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν ειναι παντως στον εκτυπωτη σου!

μαλλον ειναι προβλημα του Word!

επιδη ειπες οτι ξαναεβαλες το ςορδ και σου κανει τα ιδια

κανε format αν δεν θες να χασεις τιποτα ή κρατα ενα back-up

σε cd και μετα απο το φορματ το πιθανοτερο ειναι να λυθει το

προβλημα σου! συνηθως αυτα ειναι μ@λ@κιες των windows!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι πιθανότατα φταίνε τα fonts σου. Κάτι τους έχεις κάνει και δεν παίζουν σωστά. Οι γραμματοσειρές έχουν παραμέτρους που τους λένε πως θα εμφανίζονται και διαφορετικές παραμέτρους για το πώς θα τυπώνονται. Αλλά δεν έχω να προτείνω κάτι για επιδιόρθωση :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το ανάποδο πρόβλημα με κάποιες γραμματοσειρές (AGP President PU & Menelaus) ενώ τυπώνονται μια χαρά, στο Word δεν φαίνονται σωστά στην οθόνη ενώ με άλλα προγράμματα όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

σου έχει χτυπήσει το αρχείο "font.inf" . , από το οποίο το world (το πανάθλιο αυτό πρόγραμμα ) δανείζεται τις γραμματοσειρές . ΜΗΝ το σβήσεις , αλλά αντέγραψέ το από το cd και κάνε overwrite .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

μόλις τώρα ξαναείδα το θέμα και αργώ να απαντήσω .

Λοιπόν πάμε πίνακας ελέγχου ........φάκελλοι.........μαρκάρουμε να φαίνονται και τα κρυφά αρχεία .

Μετά πάμε c;/ windows στο φάκελλο inf , εκεί υπάρχει το αρχείο font.inf , το αντιγράφεις από cd και φυσιολογικά είσαι εντάξει . Το ότι τα άλλα προγράμματα τυπώνουν σωστά δεν λέει τίποτε , γιατί το κ@...λο world θέλει όλες τις γραμματοσειρές πάντα διαθέσιμες για πάρτι του . Μια να έχει χτυπήσει πάπαλα όλα , πράγμα που δεν συμβαίνει π.χ. στο excel

Δίνω την ανπάντηση για όποιον ενδιαφέρει ακόμη το θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει ακόμη...

Το αρχείο δεν το βρήκα στο cd ούτε στο δίσκο. Στο δίσκο είχε το fonts.inf!

Δοκίμασα με το font.inf από τον δικό μου υπολογιστή (ΧΡ και word2000 aggliko) αλλά χωρίς βελτίωση. Μετά, αντικατέστησα το fonts.inf me to font.inf (με rename) αλλά κ πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

Αν το έχεις εσύ το αρχείο font.inf από το cd μήπως μπορείς να μου το στείλεις;... Nα δοκιμάσω την τύχη μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.