Jump to content



q6600-->e8400 ή 8500


pnsdls

Recommended Posts

Φίλε μου..αν δε χρειάζεσαι τους 4πυρήνες,τότε σαφώς αξίζει.Βέβαια εκεί θα έπρεπε ν'αναρωτηθείς για ποιό λόγο τον πήρες?

Αν μας πείς με τί ασχολείσαι,τότε θα μπορέσουμε να βοηθήσουμε..

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε βασικά home user είμαι και gamer δεν είμαι επαγγελματίας...

και πιστεύω ότι δεν αξιοποιώ και τους τέσσερις πυρήνες

Εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν αξίζει να χάσεις 2 πυρήνες και να κατέβεις στους 2 .

Τα ίδια λέγαμε και τότε με τους E6850 VS q6600 κάποια στιγμή που θα κάνεις έστω και ένα convert ο quad θα σε δικαιώσει αν πάλι θέλεις spi τότε C2D.

Πεταμένα χρήματα κράτα τον quad..... αυτά από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

αν είναι καλύτερος και ποσο καλύτερος...

Θέλεις να ειναι καλύτερος , οκ..αλλα σε τί να ειναι καλύτερος ?? Καλύτερος στα Games ?? Αν ναι τότε χτύπα εναν 8500 ... Αν τρέχεις πχ virtual μηχανές κράτα τον quad ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απ οτι ειδα στα reviews στο ιντερνετ η σειρά E8xxx πατάει ακομα κ cpu των 1000$ στα games...Σε οτιδήποτε άλλο υπολυπέται απο τους Q και Χ...Οποτε πας για E8xxx...Εκει π δεν εχει αντιπαλο ο Ε8χχχ ειναι στην κατανάλωση και στις θερμοκρασιες...Ειναι πιο κρυος κ πολυ πιο οικονομικος

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα εμφανιστούν τα games που χρησιμοποιούν και τους 4 πυρήνες (δεν ήμαστε και μακριά), τότε θα δούμε ποιος πατάει ποιόν.Τι μπορεί να υπολείπεται σε έναν quad στα 3.9 (βλέπε tsif) από ένα 8x00..?(Αυτό θέλω να το ακούσω)

Link to comment
Share on other sites

παίδες εγώ πάντως δεν τους χρησιμοποιούσα και τους τέσσερις πυρήνες και ναι ειναι πιο γρηγορος είναι καλή αναβάθμιση κατ' εμε αφού πούλησα τον q6600 και συμπλήρωσα καποια ευρω κρατάω αυτόν μέχρι τέλος χρόνου για να πάμε στους nehalem τότε

38893588ti4.jpg

peace brothers

αυτα ειναι και τα specs μου

My Rig : LIAN LI V2000 PLUS, UPS 900W, ENERMAX GALAXY 850W, ASUS Striker Extreme(1504),ZALMAN 9700 LED,INTEL C2D E8500, 4GB MUSHKIN REDLINE 1000 @ (5-5-5-15-2t), WD VELOCIRAPTOR 300GB, 2 X WD CAVIAR SE16 500G ON RAID0,2 X WD CAVIAR SE16 750G ON RAID0, ASUS EN8400GS (Elpizo Sintoma GT200), X-FI PLATINUM FATAL1TY

Link to comment
Share on other sites

Ενας Ε8500, στα 4,5Ghz...

Δεν μιλάω για bench καταστάσεις μιλάω για 24/7 και gaming.Και ξαναρωτάω διότι δεν απάντησες στο ερώτημα.Ποια η τεράστια διαφορά του quad στα 3.9 άντε με τα 4.1 του 8500???

@pnsdls μεγειές!Αλλά το gaming που θές, με την κάρτα που έχεις δεν υφίσταται.Εγώ θα κρατούσα τον quad και θα τα έσκαγα για κάρτα.Εκεί και αν έβλεπες διαφορά.Πλέον η 8800gt και η 3870 αρχίζουν απο τα 150ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.