Jump to content



P4P800 SE Utilities


stealth1442169213

Recommended Posts

Ηλθε σημερα η P4P800 SE και προσπαθω να μαζεψω τους drivers και τα Utilities.Στο site της Asus βρηκα τους drivers αλλα δεν υπαρχει κανενα utility(Asus probe,Asus Update,Ai Boοster)και τα χρειαζομαι μηπως και πρεπει να κανω update το Bios αλλα και για να τσεκαρω θερμοκρασιες επεξεργαστη και μητρικης.

Μολις την σεταρω θα δοκιμασω και ΜΒ Monitor αλλα δεν ξερω αν το υποστηριζει.

Πηγα εδω ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/mb/flash/ αλλα γινεται χαμος και δεν ξερω ποια Version να κατεβασω.

Μπορει να βοηθησει καποιος?

stealth

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη κατεβασει το τελευταιο Bios,υπαρχει και το EZ Flash utility δεν θα εχω προβλημα.

Ναι εχεις δικιο το ειχα ξεχασει το Εverest οπως και το SpeedFan γιατι δεν τα χρησημοποιω πολυ,καποιο απο ολα θα μπορει να δουλεψει οποτε μαλλον ειμαι ενταξει.

To SetFSB λειτουργει σε αυτη την μητρικη?Το chipset ειναι Intel 865PE

Ευχαριστω.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Στην P4P800 δουλευει με clock generator αυτο ICS952607EF τωρα για την SE δεν ξερω.

Αυτο πρεπει να ειναι δεν βρισκω κατι διαφορετικο στο net για την P4P800 SE.

Το SE=Special Edition επειδη εχει Wi-Fi slot αλλα ιδιο chipset.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα το δοκιμασω και αυτο αλλα το SetFSB δουλευει σιγουρα το τσεκαρισα στο XS,επισης βρηκα ενα σωρο Vmods.

Μου ηλθε ολο το hardware μαζι και εχω πελαγωσει δεν ξερω τι να πρωτοκανω:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

Ενοεις engineering sample?

Πως τον αναγνωριζεις πριν τον αγορασεις?

stealth

Το γράφουν φάτσα-κάρτα πάνω στο καπάκι τους.

Επίσης ... τα τελευταία revision των Presscott ... και συγκεκριμένα οι 3.0 - 3.2 - 3.4 που είχαν ενεργοποιημένο το eist ... μπορούσες να ρίξεις πρός τα κάτω μόνο το multi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μη ανοιγω και αλλο thread,εχω εναν Pentium 4 2.8 αλλα οταν παω στο hwbot να ανεβασω σκορ μου βγαζει να επιλεξω Pentium 4 2.8 A η Pentium 4 2.8 Ε.

Πως θα αναγνωρισω ποιον επεξεργαστη εχω εγω?

stealth

Εdit:Eνταξει το βρηκα ο Α εχει 133Mhz FSB ο Ε 200Mhz και Hyper Threating,ο δικος μου ειναι Ε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.