Jump to content



ανοιγω το τροφοδοτικο και ανοιγει ο υπολογιστης ? οΟ


Hallowed be thy name

Recommended Posts

καλησπερα εχω παρει το εξης συστημα απο το e-shop

THERMALTAKE VC2000BNS MAMBO BLACK κουτι

INTEL CORE 2 DUO E6850 3.00 GHZ LGA775 cpu

CRUCIAL CT2KIT12864AA667 2GB DUAL (2X1GB) ram

GIGABYTE GA-945GCM-S2C BULK mobo

SAPPHIRE ATI X1650PRO 256MB PCI-E RETAIL gpu

WESTERN DIGITAL 320GB WD3200AAJS 7200RPM hd

LG GSA-H58N SECURE DISC DVD REWRITER drive

LG 20'' LCD L204WS-SF WIDE SILVER οθονη

LOGITECH X! -530 ηχεια

THERMALTAKE W0093 TR2 POWER 500W τροφοδιτικο

το προβλημα που εχω ειναι το εξης ανοιγω τον διακοπτη του τροφοτικου και ανοιγει ο υπολογιστης οΟ επισης τα ηχεια παρολο που εχω περασει τους drivers για 5.1 δουλεουν σαν 2.1 παρολο που τα εχω συνδεσει σωστα και κατι αλλο last ο υπολογιστης βλεπει την cpu 2.4ghz οταν ξεκιναει ενω οταν ειναι μεσα στα windows ολα ειναι οκ .... καμια ιδεα τι μπορει να γινετε ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω παρει το εξης συστημα απο το e-shop

το προβλημα που εχω ειναι το εξης ανοιγω τον διακοπτη του τροφοτικου και ανοιγει ο υπολογιστης

πηγαινε στο BIOS , εχει μια επιλογη που σου λεει τι να κανει οταν κοπει και επανελθει το ρευμα. Προφανως το εχεις στο power on. Βαλτο στο stand by.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στο BIOS , εχει μια επιλογη που σου λεει τι να κανει οταν κοπει και επανελθει το ρευμα. Προφανως το εχεις στο power on. Βαλτο στο stand by.

το εχω κανει κ αυτο αλλα τιποτα :( κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

για τα 2,4.... BIOS update έκανες?

για τα speakers.... στο Speaker configuration (@drivers) έβαλες την επιλογή για 5.1 CH?

οσο για το ρεύμα.. δοκιμασες κάπιο άλλο τροφοδοτικο? απλα να δεις αν ανοιγει το PC με το που ανοιγεις το διακόπτη του PSU...

Link to comment
Share on other sites

συμφνωνα με τη gigabyte ακομα δεν εχει τεσταριστει οτι ο Ε6850 δουλευει με τη μητρικη σου σωστα...

απορω τι σου πουλησαν αλλα και γιατι πηρες μια τοοοσο παλια μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

εμ εχω κανει το update για το BIOS γιατι γινετε αν θελω overclocking το fsb σε 1333 οποτε ειναι ενταξει η cpu το θεμα ειναι μετα ηχεια οτι ναι τα εχω check για 5.1 απο sound properties το θεμα ειναι το εξης οτι στο eshop μου ειπαν οτι στην επιφανεια εργασιας δουλευει σε 2.1 μονο σε ταινια θα εχω 5.1 ισχυει αυτο μιας και ειναι η πρωτη φωρα που εχω 5.1 ηχεια τελως παντων το πηγα στο eshop μετα απο 8 ωρες που πηρα τον υπολογιστη για επισκευη και μου ειπαν οτι φταιει η μητρικη ! τωρα τι ακριβως γινετε εχω χασει την μπαλα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.