Jump to content



4800+ x2 με 2gb μνήμες..πόσο 8α τις βλέπει?


lolapaloooza

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια!!έφτιαξα ένα μηχάνημα "αντίκα" γιατί πολύ απλά δεν παίζω παιχνίδια..πήρα για mobo την ecs a780gm-a για cpu έβαλα τον 4800+ &για μνήμες έβαλα κάποιες της κακιάς ώρας..στα 667..η ερώτησή μου είναι η εξής:αν του βάλω 2 gb στα 1066..8α τις βλέπει στα 800 η στα 1066?η όποια βοή8εια είναι ευπρόσδεκτη..ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Πας για 4GB (2+2) ή για αλλαγή των μνημών; Αν είναι να πας για 4GB πάρε 2 800άρες που πάνω κάτω παίζουν σε παρόμοιες τιμές με τις 667. Κανένας λόγος να πάρεις κάτι ποιο γρήγορο μιας και στο τέλος όλες θα δουλεύουν με τις ταχύτητες που υποστηρίζουν οι ποιο αργές 667. Δεν μπορείς να τις βάλεις τις δύο στα 800 ή 1066 και τις άλλες δύο στα 667. Όλες θα δουλεύουν στα 667.

Αν πάλι σκέφτεσαι αναβάθμιση απλά μην πετάς λεφτά. Το κέρδος σου θα είναι ελάχιστο έως μηδενικό από την στιγμή που δεν σκοπεύεις να τρέξεις βαριές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

αφου ο soul μας προσγείωσε:022: και μας ειπε οτι οι athlon βλεπουν 800mhz παρε ενα kit 800αρες

Τι πειραζει ποσο τις βλεπει βρε spiderdim,κλοκαρεις το μηχανακι και τις ανεβαζεις στα 1200 και ας τις βλεπει οσο θελει στα defaults:D

To θεμα ειναι να μπορουν να σκαρφαλωσουν εκει επανω ο επεξεργαστης και οι μνημες.

stealth

Link to comment
Share on other sites

stealth δεν κλοκαρω με αυτο το μηχανημα... εχω καψει 2 κιτ μνημες και κατι ψηλα:011:

Αρα οτι κανω στα default

Eχει ο καιρος γυρίσματα και θα με δεις μια μερα στο σπιτι μου και στα default να μην τα βγάζω περα!

Αχαχαχα

Ε ρε πως αλλαζουν οι καιροι.

Δημητρη αφιερωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.