Jump to content



Κανα μαγαζι της προκοπης Θεσσαλονικη?


karakokas

Recommended Posts

Που να παω να ψωνισω στη Σαλονικη ρε παιδια.Ο τεχνορασης κλεφτης λεει ο Ματσουκας αγενης κλπ. Κανας καλος υπαρχει που να μη με γδαρει κιολας.Διοτι ενεκα χωριατακι μπορει να πιαστω κωτσος. Τροφοδοτικο και μνημες θελω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δοκίμασε το PRAXIS Computers στην εθνικής αμύνης. Εγώ απο κει περνω εδώ και 5-6 χρόνια. Ότι άλλο δοκίμασα δεν εμεινα ευχαριστημένος. Αυτός και καλές τιμές έχει και σε εξυπηρετεί στο σερβις, φιλικότατος κλπ. το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα πρεπει να περιμένεις λιιιιιγο παραπάνω στην ουρα. αλλά πιστεύω αξίζει τον κόπο.

Θα το βρείς δίπλα απ'τα Goody's μετα το multigraph.

Σε συμβουλεύω να πας απόγευμα μετά τις 5:30 που θα είναι εκεί ο ίδιος γιατί κάνει καλύτερες τιμές ο ίδιος. Ζήτησε το Γιώργο.

Καλές αγορές :T:

Link to comment
Share on other sites

παλιοτερα ειχε καλες τιμες το πραξις,αλλα τελευταια δυσκολευεται λιγο.

πηγα τις προαλλες να ρωτησω τιμη για το 3520 κ μου ειπε 79 τελικη η καλυτερη που μπορω να κανω!

σχεδον 10 ευρω πανω απο πλαισιο-μουλτιραμα!

θα σου λεγα πανε στα μουλτιραμα,τελευταια φαινονται να εχουν πιασει το παλμο!

εναλλακτικα eshops απο εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από karakokas

Που να παω να ψωνισω στη Σαλονικη ρε παιδια.Ο τεχνορασης κλεφτης λεει ο Ματσουκας αγενης κλπ. Κανας καλος υπαρχει που να μη με γδαρει κιολας.Διοτι ενεκα χωριατακι μπορει να πιαστω κωτσος. Τροφοδοτικο και μνημες θελω

και τι σε πειραζει εσενα αν ο ματσουκας ειναι αγενης θα τον παντρευτεις??παρε εκει το τροφοδοτικο να κανεις την δουλεια σου και ας ειναι οτι θελει..οσο

για την τεχνοραση οντως σε μερικα ' αγαθα '' μπορει να ειναι ακριβως ενω σε αλλα παλι οχι

πχ ο τεχνορασης μου εφερε το window για το lian li και μου πηρε 35 ευρω ενω το hac το εχει 33 χωρις φπα.....

και αν το σκεφτεις λογικα πες μου αφου ειναι το μοναδικο μαγαζι με τετοια ειδη στην θεσσαλονικη γιατι να μην βαρεσει τις τιμες?κι εγω αυτο θα εκανα και οποιοσδηποτε νομιζω αυτο θα εκανε,...-μηπως πχ και το hac το ιδιο δεν κανει με τα molex removers που τα κοστολογει 10 ευρω??...

συμβουλη μου ειναι πηγαινε ρωτα για τα πραγματακια που θες τςχνοραση ,ματσουκα κτλ και κανε συγκριση...τιμες 10-15 ευρω πανω απο τις αντιστοιχες των αθηνων για εμενα ειναι φυσιολογικες-Αποδεκτες δεδομενου οτι το 15αρι θα το πληρωσεις ετσι κι αλλιως (courier) αν το παρεις απο αθηνα..

**η infovet (διπλα ακριβως απο τεχνοραση) ειναι μεγαζακι με επισης παρα πολυ καλες τιμες...ενδεικτικα σου αναφερω οτι ειχε την msi 6800 gt 445 e οταν το e-shop την ειχε 447..οπως επισης ειχε και την χαμηλοτερη τιμη στο logitech desktop 147 αντι 153 του e-shop...

Link to comment
Share on other sites

απο infovet ποτε ξανα εγώ. ότι έχεις χαλασμένο περιμένεις εναμισι μηνα για αντικατάσταση/επιδιορθωση. ο πραξις το αλλάζει αμεσως απ'το κατάστημα του και περνει αυτος την αντικατασταση οταν έρθει. ασε που ο ιδιοκτήτης/τεχνικος που είναι επάνω στον όροφο το παίζει ότι εσυ δε ξέρεις τίποτα κι εγώ τα ξέρω όλα. Ειλικρινά είχε καεί το CPU μου, είχε άλλο στο μαγαζί και δε μου έδινε κ να παρει αυτός την αντικατάσταση οταν ερθει και περίμενα εγώ εναμιση μηνα. ο πραξις φερε το χαλασμένο παρε καινουριο.

Παρεμπιπτώντος στον πραξις γι'αυτό πρότεινω να ζητάτε τον ίδιο γιατι αυτός μελετάει τις τιμές. και αν πείτε οτι πχ στο πλαισιο το βρήκα πιο φτηνα, μπορείς να κάνεις καλύτερη τιμη; τοτε θα κοιτάξει το περιοδικό του πλαισιου και θα κάνει καλύτερη τιμη.

Ο τεχνοραση είναι γενικως κλεφτάκος αλλά εχει μεσα μεσα και καλυτερες τιμες απο αλλους. τις λάμπες UV που έχει 20 ευρώ αυτός τις έχει το πλαίσιο καπου 8 ευρω και μάλιστα 2 μαζι. και τα IDE round cables απο 20 ευρω ο τεχνοραση, το multirama 9.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από karakokas [Χθες, στις 15:07]

Που να παω να ψωνισω στη Σαλονικη ρε παιδια.Ο τεχνορασης κλεφτης λεει ο Ματσουκας αγενης κλπ. Κανας καλος υπαρχει που να μη με γδαρει κιολας.Διοτι ενεκα χωριατακι μπορει να πιαστω κωτσος. Τροφοδοτικο και μνημες θελω

καλα το έχει παρακάνει ο χοντρος!!!!:tomato:

Παλια μόλις πατούσα στο μαγαζι με εγλυφε και τώρα ούτε που σου μιλάει.

Πανε στην INFOVET στην εθνικής αμύνης δεξία καθώς κατεβαίνεις.

Οι πιο φτηνες τιμες και απο εξυπηρέτηση μια χαρα!δ'υο φορές του πηγα πίσω πράγμα και μου το αλλαξε αμέσως:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Gl0bAlZer0

καλα το έχει παρακάνει ο χοντρος!!!!:tomato:

Παλια μόλις πατούσα στο μαγαζι με εγλυφε και τώρα ούτε που σου μιλάει.

Πανε στην INFOVET στην εθνικής αμύνης δεξία καθώς κατεβαίνεις.

Οι πιο φτηνες τιμες και απο εξυπηρέτηση μια χαρα!δ'υο φορές του πηγα πίσω πράγμα και μου το αλλαξε αμέσως:clap:

Για το Ματσουκα δε ξερω πολλα να σου πω αλλα απο οτι ακουω απο τον κοσμο, εχει καποια πραματα που ειναι φθηνα και δε τα βρισκεις αλλου. Επισης φενεται εξυπηρετικος στο RMA. Αλλα για την ΙΝFOVET συγνωμη, αλλα θα διαφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ. Εχει το χειροτερο RMA και δε το λεω μονο εγω αλλα και τοσος μα τοσος αλλος κοσμος που εχει ψωνισει απο κει. Εχει καποιες καλες τιμες δε λεω, αλλα ημαρτον με το θεμα εγγυησης και

εξηπηρετισης, ειναι απαραδεκτος. Εχω προσοπικα παραγειγματα να πω και πιστεψε με, ειναι και πολοι αλλοι που εχουν απιυδησει.

Link to comment
Share on other sites

ok.levelup και unique ,διευθυνσεις παρακαλω, θα παω και praxis και ειδωμεν.Θα εχουν αυτοι τιποτα tagan η enermax φανταζομαι ,οσο για 10-15 ευρωπουλα πανω η κατω δεν υπαρχει θεμα αν ολα τα αλλα-rma κλπ- ειναι οκ.

Οσο για το Ματσουκα φιλε μου αμαρτωλε πως να το πω, εχω ενα ιδιαιτερο προβλημα με τους αγενεις=απαιδευτους ανθρωπους μου γυριζουν τα μυαλα ενα πραμα, νιωθω να θελω να γινω βιαιος,οποτε ασε καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.