Jump to content


Τι δυνατότητες να έχει αυτό το κουτί?


tristeno1416003162

Recommended Posts

Κοιτάμε βασικά να είναι αθόρυβο, μικρό σχετικά μιας και θα παίζει και ρόλο δεύτερου media centre (το origen θα παραμείνει :) )

Πως φαίνεται αυτό? Έχει και έκπληξη!

510bhc5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν μου κάνει καμία αίσθηση.. Ναι μούρη η οθόνη, αλλά από πρακτικής πλευρας??? πρέπει να κολλάω την μούρη μου στο pc για να κάνω κατι!!!

Έχω δει μπόλικα παρόμοια κουτάκια .. και δεν μπορώ να πω οτι με εντυπωσίασαν (ιδίως αν αναλογιστούμε το πόσο κοστίζουν)

Link to comment
Share on other sites

Από πρακτικής πλευράς αν το χρησιμοποιείς κυρίως σαν media centre έχει και παραέχει σημασία.

Δεν ξέρεις ακόμα πόσο κοστίζει οπότε άσε τα υπόλοιπα να μην σε εντυπωσιάζουν ΄-)

Link to comment
Share on other sites

Τι προτιμάς. Να ανάβεις κάθε φορά τον projector όταν θέλεις πχ να αλλάξεις σταθμό ή να διαλέξεις μουσική?

ειναι ωραιο και hi στο ειπα και πριν...

εξαρταται και την χρηση που κανει ο καθενας, εγω πχ δεν εχω projector ακομα και αναβω την οθονουλα μου...:001:

Ποσο κανει αυτο βρε πατριωτη?

ΥΓ. σε ευρώ πες οχι σε λυρες (ή λιρες:087: ):033:

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει αυτό το πραγματάκι στην Ελλάδα, υποθέτω όχι από κατάστημα και με την οθόνη να μην είναι extra - αλήθεια, 7'' είναι? - σε τιμή κάτω των 150€, κάποιοι θα βολευτούν.

Κατασκευή? Σίδερο + πλαστικό;

Πάντως με το κόστος των οθονών TFT συνεχώς σε πτώση δεν θα ήταν παράλογη μια τέτοια τιμή. Απλά συνήθως τέτοια προϊόντα τα χτυπάνε στο κεφάλι άγρια.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η οθονη ειναι υπερβολη σε μια περιπτωση. Αν το κουτι εχει 200 ευρω τοτε εχεις μια πολυ καλη ευκαιρια. Αν ομως εχει 300-350 τοτε δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για μια εγχρωμη οθονη που η μονη της λειτουργια θα ειναι να βλεπεις διαφορες πληροφοριες, οπως πχ σε ποια σκηνη βρισκεται η ταινια. Και οι απλες μονοχρωμες οθονουλες των HTPC το ιδιο κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Μια τέτοια οθόνη στο ebay μπορεί να βρεθεί και με 40ευρώ ή τουλάχιστον tft που χρησιμοποιείται στα αυτοκινητα (προσκέφαλα , οροφη κλπ) οπότ εμε ένα απλό κουτό και κάρτα γραφικων dual head έχεις ένα παρόμοιο σύστημα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.