Jump to content



Ένωση partition


nikoump

Recommended Posts

Γιατί ποιο κάνουν update σε windows πλέον; :p

MadCatMK2 δε καταλαβαίνω τι προσπαθείς να πείς ρε φίλε..ίσως επειδή είμαι κομμάτια.. ποιά windows? ποιό NTFS? το παίδι είπε μόνο για 2 partitions.. τπτ άλλο, οπότε απαντάω γενικα.. ;)

α..επιγραμματικα..

Gparted 0.3.7 κυκλοφόρησε: 29.04.2008

Paragon Partition Magic 9.0 κυκλοφόρησε: 22.01.2008

Norton Partion Magic κυκλοφόρησε : 01.07.2005

διάλεξε και πάρε..

Link to comment
Share on other sites

MadCatMK2 δε καταλαβαίνω τι προσπαθείς να πείς ρε φίλε..ίσως επειδή είμαι κομμάτια.. ποιά windows? ποιό NTFS? το παίδι είπε μόνο για 2 partitions.. τπτ άλλο, οπότε απαντάω γενικα.. ;)

α..επιγραμματικα..

Gparted 0.3.7 κυκλοφόρησε: 29.04.2008

Paragon Partition Magic 9.0 κυκλοφόρησε: 22.01.2008

Norton Partion Magic κυκλοφόρησε : 01.07.2005

διάλεξε και πάρε..

Απλά λέω ότι όσο δεν έχει υποστεί αλλαγές το format αυτό καθ'αυτό (γιατί μιας και δεν γίνεται αναφορά μιλάμε για windows και δεν ξέρω να έχουν γίνει αλλαγές σε οποιοδήποτε format που χρησιμοποιείται από windows τον τελευταίο καιρο γενικότερα) ίσως να μην ήταν ανάγκη να γίνει και κάποια αλλαγή στο πρόγραμμα. Τώρα αν σε κάποιους κρέμασε κλπ κρίμα, εμένα δε μου έχει κάνει ποτέ νερά..

Gparted θες, gparted βάλε, δε σε πίεσε κανείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά λέω ότι όσο δεν έχει υποστεί αλλαγές το format αυτό καθ'αυτό (γιατί μιας και δεν γίνεται αναφορά μιλάμε για windows και δεν ξέρω να έχουν γίνει αλλαγές σε οποιοδήποτε format που χρησιμοποιείται από windows τον τελευταίο καιρο γενικότερα) ίσως να μην ήταν ανάγκη να γίνει και κάποια αλλαγή στο πρόγραμμα. Τώρα αν σε κάποιους κρέμασε κλπ κρίμα, εμένα δε μου έχει κάνει ποτέ νερά..

Gparted θες, gparted βάλε, δε σε πίεσε κανείς. :)

και το paragon μια χαρα μου εχει κανει δουλεια μη το ματιάσω,το συστήνω χαλαρά.. και είναι συμβατό με svista..

απλά το gparted έχει πλεονέκτημα πως κυκλοφορεί σε bootables cd's και usb's.. μια στραβή να κάτσει και να μη ξεκινάει λειτουργικό δε μένεις ξεκρέμαστος..

Υ.Γ. μακρια απο partition magic.. επιμένω γιατί δεν είμαι μόνο εγω που την έχω πατήσει, το'χω δει το έργο αρκετές φορές σε φίλους-συγγενείς.. και μάλιστα με την τελευταία έκδοση.. παλιότερες δούλευαν ά-ψ-ο-γ-α.

Υ.Γ.2 και επειδή 16 χρόνια στο κουρμπέτι έχω δεί πολλά, αυτό που είπωθηκε πιο πριν είναι το πιο σωστό, πρώτα backup(τουλαχιστο τα..αναντικατάστατα) και μετα παίξε όσο θες.

Link to comment
Share on other sites

gparted και από εμένα. Άψογη η τελευταία έκδοση.

Συγκεκριμένα τρομερή εντύπωση μου έκανε το systemrescuecd, έκδοση 1.0.2 το οποίο είναι ενα bootable cd με ένα ελαφρύ linux και γραφικό περιβάλλον και 3 βασικά πράγματα: console, gparted και firefox !!!

Το partition magic ειναι παλιο και defective. Εγκατέλειψα την τελευταία έκδοση για την πιο παλια (6) γιατί τα έκανε χάλια τα partitions. Το δούλευα με boot disks.

Τέλος βρήκα το gparted και έμεινα εκεί. Ετσι κι αλλιως, τα νέα πισι δεν έρχονται με οδηγούς δισκέτας πια. Οπότε ένα boot cd είναι ότι πρεπει!

Και ως γνωστόν... ο Χριστός... σώζει!!! (=κάνε μπακάπ)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.