Jump to content


πιο ups απο τα 2?


partsa

Recommended Posts

Το πολύ πολύ να το βάλω πάνω σε κανένα μονωτικό θορύβου για να μη συντονίζει με το ξύλο στο πάτωμα. Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν θα ακούγεται πολύ. Θα το βάλω κάτω απο το γραφείο, γύρω στα 2 μέτρα απο το μαξιλάρι..

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ πολύ να το βάλω πάνω σε κανένα μονωτικό θορύβου για να μη συντονίζει με το ξύλο στο πάτωμα. Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν θα ακούγεται πολύ. Θα το βάλω κάτω απο το γραφείο, γύρω στα 2 μέτρα απο το μαξιλάρι..

Και εγώ στο πάτωμα το έχω ... είναι βαρύ και ασήκωτο για το γραφείο πάνω ... πάντως ακουμπά με λαστιχένια ποδαράκια το ίδιο το UPS οπότε κάτι απορροφά και το ίδιο από κραδασμούς ... σε μένα βρίσκεται σε μωσαϊκό οπότε ίσως συντονίζει λιγότερο σε σχέση με το ξύλινο πάτωμα που έχεις εσύ φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

vagsk συμφωνώ με όλα όσα λες.

Ούτε με σφαίρες δεν είναι στα 40db! Ακόμα και αν είναι σε full load με τα 2 pc ανοιχτά πάλι δεν ακούγεται. Άμα έπιανε 40db ο ήχος του θα ξεχώριζε. Το PowerMust 1400VA έχω. Το βράδυ κλείνω το pc λόγω ζέστης. Αλλά το ups το αφήνω open γιατί έχω το router πάνω για να δουλεύει το wireless. Γενικά δεν πιστεύω ότι πάει πάνω από 20db.

Και εγώ ξύλο έχω το πάτωμα. Δίπλα στο γραφείο στα 2 μέτρα ίσως και λιγότερο από το κρεβάτι το έχω και ο ποπός του ups με τον ανεμιστήρα βλέπει στο τοίχο απέναντι. Κανένα πρόβλημα. Γενικά ο θόρυβος που κάνει το ανεμιστήρι του είναι μπάσος και σιγανός. Επειδή δουλεύει σε λίγες στροφές, δεν κάνει τον σπαστικό και υψηλής συχνότητας ήχο.

25temp δείχνει το πρόγραμμα του ups ότι έχει τώρα μέσα. Περίεργο γιατί στο room μέσα έχει 31. Αλλά για να το λέει κάτι θα ξέρει.

ΥΓ: ίσως να επαναλαμβάνω κάποια πράγματα αλλά βαριέμαι να ξανακοιτάξω τα προηγούμενα πόστς.

Link to comment
Share on other sites

vagsk συμφωνώ με όλα όσα λες.

Ούτε με σφαίρες δεν είναι στα 40db! Ακόμα και αν είναι σε full load με τα 2 pc ανοιχτά πάλι δεν ακούγεται. Άμα έπιανε 40db ο ήχος του θα ξεχώριζε. Το PowerMust 1400VA έχω. Το βράδυ κλείνω το pc λόγω ζέστης. Αλλά το ups το αφήνω open γιατί έχω το router πάνω για να δουλεύει το wireless. Γενικά δεν πιστεύω ότι πάει πάνω από 20db.

Και εγώ ξύλο έχω το πάτωμα. Δίπλα στο γραφείο στα 2 μέτρα ίσως και λιγότερο από το κρεβάτι το έχω και ο ποπός του ups με τον ανεμιστήρα βλέπει στο τοίχο απέναντι. Κανένα πρόβλημα. Γενικά ο θόρυβος που κάνει το ανεμιστήρι του είναι μπάσος και σιγανός. Επειδή δουλεύει σε λίγες στροφές, δεν κάνει τον σπαστικό και υψηλής συχνότητας ήχο.

25temp δείχνει το πρόγραμμα του ups ότι έχει τώρα μέσα. Περίεργο γιατί στο room μέσα έχει 31. Αλλά για να το λέει κάτι θα ξέρει.

ΥΓ: ίσως να επαναλαμβάνω κάποια πράγματα αλλά βαριέμαι να ξανακοιτάξω τα προηγούμενα πόστς.

Το πρόγραμμα μονίμως 25 oC λέει ... αν δεν δουλέψει η μπαταρία δεν ξεκολλάει από τους 25 ...

Link to comment
Share on other sites

Nαι? Δεν το είχα προσέξει. Έχεις δει αν δουλεύει με την μπαταρία πόσο πάει? Λογικά θα ανεβαίνει αρκετά.

Στις απεργίες της ΔΕΗ τελευταία φορά που το δούλεψα μέχρι τελικής πτώσης ... σε load 45-55% νομίζω είχε κάπου στους 32-36 οC θερμοκρασία. Έβγαζε και μπόλικη ζέστη ... το καταλάβαινες ...ειδικά στο fan στην πίσω πλευρά

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.