Jump to content



Βιντεοκάμερα... HD ή όχι...; ΤΕΛΙΚΑ ΝΑΙ !!! Πείτε μου καλορίζικο - CANON HF10


apotsi

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Έπεσε κι άλλο η HF10, αλλά μόνο στο America....

$629 = 489€ και εδώ έχει 792€ η φτηνότερη...

Αν είναι δυνατόν, ρε γ@μώτη...

Τι σκ@τά είναι αυτά...

Τελικά δεν μου είπατε.... Θα την πέρνατε από Αμερική ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Απο ενα μαγαζι στο ebay...5 μερες το ειχα στα χερια μου.
Εεεε... δώσε περισσότερες πληροφορίες... Με το τσιγκέλι θα σ' τα βγάζω...;

Τελωνεία, μεταφορικά, κτλ, κτλ... Πες τα όλα. Αφού βλέπεις ότι καίγομαι... :046:

Έρχεται η ανηψιά σε λιγότερο από μήνα και θέλω να αποθανατίσω τον ερχομό της... και για όσους δεν κατάλαβαν, η αδερφή μου είναι έγκυος στον όγδοο και έχουμε όλοι χεστεί πάνω μας...

Link to comment
Share on other sites

Την καμερα την πηρα απο το παρακατω μαγαζι...αλλα απο οτι βλεπω δεν υπαρχει hf100 και hf10 τωρα. Αλλα υπαρχουν αρκετα αλλα με αντιστοιχα προιοντα. Αν ειναι να την παρεις κανε το τωρα για προλαβεις.

http://stores.ebay.com/Magnets4Life-Collectibles_W0QQcolZ4QQdirZQ2d1QQfsubZQ2d33QQftidZ1QQtZkm

Πηρα την καμερα 440 ευρω + 70 δολλαρια μεταφορικα + 13 ευρω ασφαλεια. Συνολικα 488 ευρώ.

Οταν ηρθε η κάρτα είδα οτι δήλωσαν σαν τιμη 130$ οποτε και να την φορολογουσαν το κοστος δεν ηταν μεγαλο. Αλλα γενικα πρεπει να εισαι ατυχος για να σε φορολογισουν.

Η καμερα ειναι παρα πολυ καλη για τα δικα μου μετρα. Θελει βεβαια σταθερο χερι. Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το μετανοιωσεις αν παρεις την HF10/100. Η μπαταρια κραταει πανω κατω μια ωρα σε βιντεο στην μεγιστη ποιοτητα. Οσο δηλαδη χωραει μια καρτα SDHC 8GB.

Εδω μπορεις να δεις βιντεο απο διαφορες καμερες σε πολυ καλη ποιοτητα.

http://www.vimeo.com/

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπετε τελικά άλλαξε ο τίτλος του θέματος...

Την πήρα τελικά την Canon HF10, φυσικά από το ελληνικό εμπόριο, όχι παραεισαγωγή, ΣΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΤΙΜΗ, ΣΕ ΕΞΙ ΑΤΟΚΕΣ, και με δύο χρόνια εγγύηση, χάρη σε μιά προσφορά που έχει αυτή τη στιγμή η αντιπροσωπεία, η Intersys.

Ακόμα είναι στο κουτί της, γιατί είμαι στη δουλειά, αλλά αυτό που έχω να πώ είναι .... ότι είναι πάρα πολύ μικρή... Και πανάλαφρη... Και πανέμορφη... :057:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σε θελω μεγειές ξέρεις που θα την εγκαινιάσουμε:p

Θέλουμε review

Πού; :105:

Review ??? Πλάκα κάνεις; Τί ξέρω εγώ από κάμερες....; Σας απλός χρήστης της, μπορώ απλά να σας πώ εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με γειες Τολη.

Θα ηθελα καποια στιγμη να δω εστω ενα μικρο αποσπασμα απο καποιο βιντεο που θα τραβηξεις γιατι κι εγω δεν εχω καθολου εμπειρια στο χωρο των καμερων και ειμαι περιεργος να δω σε τι επιπεδο εχουν φτασει πλεον οι δυνατοτητες βιντεοσκοπησης για εναν απλο χρηστη.:)

Ποσο πηγε τελικα με τα 2 χρονια εγγυηση?

Ειδα να λες για προσφορα αλλα τιμουλα δεν ειδα.:p

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη πενταδα:

http://www.camcorderinfo.com/ratings.php

Τρίτη...; ΜΙΑ ΧΑΡΑ... και πρώτη στην κατηγορία αποθήκευσης σε flash ???? ΟΝΕΙΡΟ !!!
Με γειες Τολη.

Θα ηθελα καποια στιγμη να δω εστω ενα μικρο αποσπασμα απο καποιο βιντεο που θα τραβηξεις γιατι κι εγω δεν εχω καθολου εμπειρια στο χωρο των καμερων και ειμαι περιεργος να δω σε τι επιπεδο εχουν φτασει πλεον οι δυνατοτητες βιντεοσκοπησης για εναν απλο χρηστη.:)

Θα το κάνω κι αυτό. Αυτή τη στιγμή φορτίζει το μαναράκι μου... Είναι μικρό και γυαλιστερό, σαν νεοφερμένο κουταβάκι....
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.