Jump to content



Λαμαρινοκοπη


lazarosleon

Recommended Posts

Παιδια θελω να στειλω το πλαινο απο το στακερ μου σε ενα μαγαζι στην αθηνα, προκειμενου να μου ανοιξει μια τρυπα στα μετρα μου για να βαλω πλεξυ και ανεμιστηρα. Το ιδιο θελουμε 2-3 ατομα ακομα. Υπαρχουν μαγαζια που να το κανουμε αυτο? Αν ναι που? Για ολη την αθηνα με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια θελω να στειλω το πλαινο απο το στακερ μου σε ενα μαγαζι στην αθηνα, προκειμενου να μου ανοιξει μια τρυπα στα μετρα μου για να βαλω πλεξυ και ανεμιστηρα. Το ιδιο θελουμε 2-3 ατομα ακομα. Υπαρχουν μαγαζια που να το κανουμε αυτο? Αν ναι που? Για ολη την αθηνα με ενδιαφερει.

Αν θέλεις μόνο τρύπα για το fan σου έχει στην αγορά ποτιράκια με διάμετρο μεχρι 8cm για να βάλεις τον 80αρι φουρφούρι σου! Για μέταλο δεν έχει μεγαλύτερη διάμετρο. Τώαρα αν θέλεις ολόκληρο το πλαινό και πιάνουν τα χεράκια σου με εναν τροχό μικρο το κόβεις και βάζεις το τζαμάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Μαγαζί δεν ξέρω... αλλά μου φαίνεται κάπως να το στείλεις αλλού ενώ μπορείς να το κάνεις ο ίδιος σχετικά εύκολα... Ποτηράκι όπως ήδη είπε ο φίλος chris και εξάρτημα dremel καρβιδίου και με ένα δράπανο ζωγραφίζεις ότι θές! Αν τώρα θα το κάνεις συχνότερα αξίζει να αγοράσεις και το dremel μια και οι τιμές έχουν πέσει... Πόσα θα σου πάρει είπε:017: ; Αν έχεις το δράπανο τότε θα σου κοστίσει 10-15 euro αν το κάνεις μόνος σου... To praktiker τα έχει όλα αυτά που σου είπα και όχι μόνο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μία 6mm λάμε για μέταλλα, πάρε και ένα τρυπάνι και κάνε όσες τρύπες θέλεις στην πλαινή λαμαρίνα. Άμα τις κάνεις τη μία κοντά στην άλλη, με μία πένσα μπορείς να την αφαιρέσεις. Μετά την τρύβεις με γυαλόχαρτο την βάφεις με μαύρη ή το χρώμα της θήκης και είσαι κομπλέ. Αν δε θες τη διαδικασία του φτιάξτο μόνος σου, στο Ηράκλειο πήγα σε ένα μαγαζί με σηδερικά και με έστειλε σε έναν τορναδόρο που ήθελε 3 € για μία τρύπα για 12mm ανεμιστήρα. Οπότε πήγαινε σε μαγαζί με σιδηρικά και ρώτα. Δε νομίζω ότι ένας τορναδόρος θα σου πάρει πολλά, 3 δευτερόλεπτα δουλειά είναι γι αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος φυσικα απο τις απαντησεις των παδιων μεσα εδω και χωρις ιχνος παρεξηγησης απο ολους, ετσι απλα κανε και ενα pm στον super moderator του forum ονοματι "Greek"..θα σε κατατοπισει πιστευω σε αυτο που ρωτας..

Φυσικα, αν καποιος αλλος προλαβει να σου απαριθμησει μαγαζια, τοσο το καλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.