Jump to content



Teaser Η.Ι.S. Radeon X850XT ICE Q 2 TURBO


ison

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Ενα bench απο farcry...4x aa 8x af

Resolution: 1024×768

Ultra quality option, Direct3D renderer

Level: Regulator, demo: tr1-regulator.tmd

Pixel shader: default model

Antialising: From System×

Anisotrophic filtering: From System×

HDR: disabled

Geometry Instancing: disabled

Normal-maps compression: disabled

Score = 45,56 FPS (Run 1)

Score = 56,57 FPS (Run 2)

Average score = 51,06 FPS

Ερωτηση ...εχω παρατηρησει και στο far και στο doom οτι παιζει πιο "στρωτα" το παιχνιδι οταν πχ χασω και φορτωσω ενα save...αυτο γινεται λογω cachaρισματος του παιχνιδιου ή κατι εχω παραβλεψη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bobi Rhoads

κανενα 3d mark δεν βλεπω!:turn:

Ψαχνω να βρω το cd που το εχω αλλα μεχρι στιγμης εχω βρει οτιδηποτε αλλο μπορεις να φανταστεις (μεχρι και το σακουλι με τις λιρες της γιαγιας που εκρυβε εδω και χρονια) εκτος του 3d mark...για να το κατεβασω χλωμο λογω pstn...

Link to comment
Share on other sites

Βρε alexxx τι ρωτας αν κλοκαρουν?Λες να μην κλοκαρουν?:p

default ειναι 533πυρηνας 1084μεμ......αν και με κλειστο κουτι βραζει ο τοπος...μεχρι και το ''τατουαζ'' για τις μνημες βραζει...!

Δεν αχρηστευει καμια pci θυρα παιδες.....χωρανε 2 αλλα θα εχουν κενο 1η 2 εκατοστα το πολυ...!

Το προβλημα ειναι οτι βρισκει πανω στο fan του chipset αμα μπει στο πανω pci....κ πισω πιανει 2 θυρες(στο κουτι)......αλλα πιστευω με ενα phase κ χωρις ανεμηστηρες κ μπιμπιλικια να πηγαινει καλυτερα πολυ μα πολυ κ με λιγοτερο χωρο...!:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

Βρε alexxx τι ρωτας αν κλοκαρουν?Λες να μην κλοκαρουν?:p

default ειναι 533πυρηνας 1084μεμ......αν και με κλειστο κουτι βραζει ο τοπος...μεχρι και το ''τατουαζ'' για τις μνημες βραζει...!

Δεν αχρηστευει καμια pci θυρα παιδες.....χωρανε 2 αλλα θα εχουν κενο 1η 2 εκατοστα το πολυ...!

Το προβλημα ειναι οτι βρισκει πανω στο fan του chipset αμα μπει στο πανω pci....κ πισω πιανει 2 θυρες(στο κουτι)......αλλα πιστευω με ενα phase κ χωρις ανεμηστηρες κ μπιμπιλικια να πηγαινει καλυτερα πολυ μα πολυ κ με λιγοτερο χωρο...!:p

Οντως αλλα οπως ειπα αχρηστεουν μια pci x αναμεσα στις 16χ ...αυτο σε dfi ultra d...

Απο μαμα Βασιλη ειναι 520/1080 αλλα πρεπει να εχει χωρο τουλαχιστον για 560-570/1200-1250

Επισης επειδη τωρα το ειδα το παιδι που ρωταει αν εχει led η απαντηση ειναι οχι ....απλα αν εχεις black light στο case ειναι uv reactive οποτε και φωσφοριζει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xylokastro [18-02-2005 22:43]

Μιλτο εγω την περιμενω απο τελος του μηνα αλλα την platinum!!!χεχεχεχεχε:devil: :devil: :devil: :devil:

Ολο στα κορυφαια μου εισαι Τολακο:D Σκεφτομουν και εγω για platinum αλλα δεν με επεισε...40+ Ευρα για λιγα MHZ πανω (που θα τα πιασω ετσι κι αλλιως) δεν αξιζει...τα επενδυσα στο hardcano 13 ....

Και ενα 3dMark...ψιλομουφα...μαλλον κατι δεν κανω καλα ...στο αντιστοιχω thread εχουν φτασει και 8000 με παρομοια καρτα...

post-1146-1416071688,6438_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τελικά απ' οτι κατάλαβα η κάρτα χωράει χωρίς προβλήματα στη DFI (συγκεκριμένα την SLI-DR), έτσι? Και κάτι άλλο, τελικά από που αγοράστηκε η κάρτα <=> ποιος είναι ο "γνωστός άγνωστος" του forum?? Σε κάποιο μαγαζί υπάρχει? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Ολο στα κορυφαια μου εισαι Τολακο:D Σκεφτομουν και εγω για platinum αλλα δεν με επεισε...40+ Ευρα για λιγα MHZ πανω (που θα τα πιασω ετσι κι αλλιως) δεν αξιζει...τα επενδυσα στο hardcano 13 ....

Και ενα 3dMark...ψιλομουφα...μαλλον κατι δεν κανω καλα ...στο αντιστοιχω thread εχουν φτασει και 8000 με παρομοια καρτα...

βρε συ σοβαρεψου...μια χαρα ειναι τα 5κ για default η λιγο πειραγμα.....μαλλον δεν ειδες οτι τα 8κ τα εχουν με 200+ΜHz ap'οτι εσυ σε πυρηνα κ μνημες κ cascade....

@win mik καλως ηλθες......η μητρικη ειναι η ultra οχι η dr...!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ison....ξεθαβω το θεμα για να ρωτησω κατι...μπορεις να στειλεις μια φωτο στην οποια να φαινεται η αποσταση του chipset της dfi απο την ψυκτρα της καρτας?θελω να παρω την ψυκτρα για την x800xl αλλα εχω τις αμφιβολιες μου για το αν θα χωρεσει ή οχι...

απο θερμοκρασιες πως παει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

ison....ξεθαβω το θεμα για να ρωτησω κατι...μπορεις να στειλεις μια φωτο στην οποια να φαινεται η αποσταση του chipset της dfi απο την ψυκτρα της καρτας?θελω να παρω την ψυκτρα για την x800xl αλλα εχω τις αμφιβολιες μου για το αν θα χωρεσει ή οχι...

απο θερμοκρασιες πως παει?

Η αποσταση απο το chipset της dfi ειναι λιγουλακι οριακη αλλα δεν θα εχεις προβλημα (δεν ακουμπαει στον ανεμιστηρα)αν προκειτε ακριβως για την ιδια ψυκτρα...ειναι λιγο δυσκολο να παρω τωρα φωτο γιατι εχω δωσει την ψηφιακη...απο θερμοκρασιες μια χαρα δεν εχω κανενα παραπονο και δεν ακουγεται σχεδον καθολου θα ελεγα (αν και σε ενα case με 7 φαν τι να πρωτοακουστει)

Αν ψαχνεις οπωσδηποτε για φωτο κανε ενα search στα φοροθμ του xs εκει ειχα δει πολλες φωτο απο ati...ουσιαστικα αυτο που σε ενδιαφερει εσενα ειναι να μην βρισκει το pcb ....η ψυκτρα ετσι κι αλλιως ειναι αρκετα ψηλα για να μην ενοχλει...

Link to comment
Share on other sites

το pcb δεν βρισκει...απλα επειδη σκεφτομαι να αλλαξω την στοκ ψυκτρα μιας και με αυτη βαραει 80αρες χωρις oc γι αυτο ρωταω...απλα αν τερματιζει καπου στους 60-65 με το silencer τοτε θα το βαλω...αν παει παραπανω θα κρατηθω λιγο να παω κατευθειαν σε wc...

ison εσενα τι θερμοκρασιες πιανει σε idle και full με oc?

Link to comment
Share on other sites

η εδω HIS x850xt clockαρει για 3dmark05 585/625 χωρις ουτε ενα fanακι πανω της εντελως στοκ, το μονο που δεν μου αρεσε ειναι οτι δεν μπορεις να βγαλεις τιν βλακιουλα που εχει για thermal compound και να βαλεις ceramique γιατι μετα δεν παταει η ψυκτρα στις μνημες ...

κατα τα αλλα καλη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

αυτη η βλακειουλα που λες υποθερω οτι ειναι κατω απο τις μνημες ετσι? ή και τον πυρηνα? θερμοκρασιες θα μου πειτε ρε παιδια?

ναι κατω απο τις μνημες... στον πυρηνα υπαρχει κανονικα thermal compound.

θερμοκρασιες δεν θυμαμαι και δυστηχως δεν μπορω να δω τωρα :o)

Link to comment
Share on other sites

esdee με κανα φυλο χαλκου κομμενο στις καταλληλες διαστασεις και ωσες στρωσεις χρειαστουν δεν θα καταφερεις να πατησουν οι μνημες χωρις τα αυτοκολλητακια?τα αυτοκολλητακια κανουν καθολου δουλεια ή μπα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.