Jump to content



OCZ 2x512....αξίζουν;;


pontium

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες,

Σκέφτομαι να πετάξω τις παλιές ram που έχω(1x512 + 2x256 DDR266) απο το πισι μου και να πάρω δύο απ 'αυτές .......τα χρήματα που διαθέτω ειναι τσίμα-τσίμα να πάρω και τις δύο δηλ επαρκούν.Αξίζουν ή υπάρχουν καλύτερες στην ίδια τιμή;;:...:

Link to comment
Share on other sites

Hallo!Εξαρταται απο το μηχανημα που ηδη εχεις(και εγω τουλαχιστον δεν ξερω τι ειναι) και απο τη χρηση που θες να κανεις!!Απο τις μνημες που ηδη εχεις θα σου προτεινα και τις http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554750 και θα σου περισσευανε καμμια 60αρα ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

οτι συστημα και να εχεις ocz δαγκοτο ειναι κορυφες μνημουλες !!!

Δλδ αποκλειεις λυσεις οπως PQI, GSkill, AData κλπ που ειναι πολυ πιο φτηνες??

Για TCCD λεω εγω...αλλα για καποιον η διαφορα πχ 310+ με 260-270 ισως ειναι σημαντικη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K

Δλδ αποκλειεις λυσεις οπως PQI, GSkill, AData κλπ που ειναι πολυ πιο φτηνες??

Για TCCD λεω εγω...αλλα για καποιον η διαφορα πχ 310+ με 260-270 ισως ειναι σημαντικη...

δεν τις αποκλιο αλλα ειναι λιγο τσιμπιμενες οι τοπ μνημες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

σιγα την διαφορα ρε φανη ψιχουλα ρε ξυπνα καμια μερα δεν περισευουν τα λεφτα απο τα πατζακια σε ολους

σε μερικουσ ακομα και τα 10 ευρο ειναι διαφορα. οταν μεγαλοσεις θα το καταλαβεις

οταν δεν θα ειναι ο μπαμπακας σου να σου δινει λεφτα και θα εισαι αναγκασμενος να τα βγαλεις περα μονος σου.

σορυ για το:OT:

Καλα τι λες τωρα??Ξαναδιαβασε τι εγραψα...

Αντιθετως ειπα πως αυτη η διαφορα πχ 310-260=50 ΕΙΝΑΙ σημαντικη για καποιον...

Κ εγω ειχα κανει θεμα, κ πηρα τις Adata επειδη στα review πηγαιναν καλυτερα..ε καποια στιγμη θα παρω κ τις OCZ...

Κ δεν μου τα δινει ολα ο μπαμπακας μου...

Κ ξαναδιαβασε κ διορθωσε το ποστ σου γιατι μαλλον παρεξηγησες αυτο που εγραψα....νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια!!Οι μνημες που διαλεξε το παλικαρι κανουν 93Ε η μια (συνολο 186 δλδ) .Πως φτασατε να μαλωνετε για το ποια ειναι η καλυτερη μνημη στα 260-310Ε.

Απο οτι λεει θελει να αντικαταστησει καποιες στα 133Mhz!!!Τι να τις κανει τις κορυφαιες μνημες???(εκτος βεβαια και τα 2χ256 dimmakia ειναι διαμαντια και ανοιγουν στα 230 με 2-2-2!!Αλλα δεν το βλεπω.....)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

Μια απορια!!Οι μνημες που διαλεξε το παλικαρι κανουν 93Ε η μια (συνολο 186 δλδ) .Πως φτασατε να μαλωνετε για το ποια ειναι η καλυτερη μνημη στα 260-310Ε.

Απο οτι λεει θελει να αντικαταστησει καποιες στα 133Mhz!!!Τι να τις κανει τις κορυφαιες μνημες???(εκτος βεβαια και τα 2χ256 dimmakia ειναι διαμαντια και ανοιγουν στα 230 με 2-2-2!!Αλλα δεν το βλεπω.....)

Ειπε οτι ειναι η κορυφη οι OCZ...κ επειδη δεν ηξερα για τις "μικρες" κατηγοριες παρεθεσα καποιες "τιμες" απο τις "καλες" κατηγοριες, ωστε να εξηγησω πως το οτι θεωρειται τοπ κατι, δεν σημαινει παντα οτι ειναι καλυτερο, κ σιγουρα ειναι πολυ εως παρα πολυ πιο ακριβο απο αντιστοιχες λυσεις....

Δλδ αν αντι για OCZ θα ειχε προβλημα με Twinmos?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπα για να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον!!Απλα βλεπω μια ταση να αγοραζουμε το ακριβοτερο(χωρις να σημαινει οτι δεν αξιζει)Βαση των μνημων που αλλαζει αυτες που αναφερατε τις βρηκα λιγακι υπερβολικες!!!Δεν νομιζεις???Σιγουρα 8α του κανουν και οι twinmoss ιδιως αυτες που πουλιουνται!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

Δεν το ειπα για να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον!!Απλα βλεπω μια ταση να αγοραζουμε το ακριβοτερο(χωρις να σημαινει οτι δεν αξιζει)Βαση των μνημων που αλλαζει αυτες που αναφερατε τις βρηκα λιγακι υπερβολικες!!!Δεν νομιζεις???Σιγουρα 8α του κανουν και οι twinmoss ιδιως αυτες που πουλιουνται!!!

Με UTT δεν λες? Θα έχει ρεύμα για να τους δώσει?

Link to comment
Share on other sites

Σιγά....δεν είναι ανάγκη να :fight: για χαζούς λόγους!!Peace brothers!!

Το σύστημα είναι ένα Ρ4 2.4 με μία μαμά της Asus P4V8X-X.....όσοι θυμούνται ακόμα τον 3.2ΕΕ τον έδωσα για να πάρω τρίμετρο φουσκωτάκι με μηχανη 6ΗΡ:p :p Μόνο το αυτοκόλητο έμεινε απ'αυτόν στο πισι και να λέμε του στραβού το δίκιο το μετάνιωσα που τον είχα αγοράσει......:nothing:

Link to comment
Share on other sites

OCZ , ναι δεν υπαρχουν καλυτερες στον πλανητη , αλλα το θεμα ειναι , θα τρεξεις τιποτα σοβαρο εκτος απο παιχνιδια , που να δικαιολογη την επενδυση ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι δικο του θεμα .

Ισως το 2-2-2-5 , και τα γρηγορα 5ns TCCD , να ειναι το ζητουμενο .

Εφοσον ακομα και στα 533, σιγουρα δουλευουν ταχυτερα απο πολλα αλλα σαλιγκαρια που αποκαλουντε μνημες ( Value).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46 [Σήμερα, στις 20:21]

Ρε σεις αφου ειναι με 2,4 533 φσβ γιατι να αλλαξει μνημες??????

Παω για άλλον cpu και τον παλιό τον βάζω στο κατεβαστήρι!!Θα τρέχει επίσης εκτός απο τα παιχνίδια photoshop,coreldraw και άλλα που θα πάρω....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overvolt

OCZ , ναι δεν υπαρχουν καλυτερες στον πλανητη , αλλα το θεμα ειναι , θα τρεξεις τιποτα σοβαρο εκτος απο παιχνιδια , που να δικαιολογη την επενδυση ..

Τα νευρα μου....εαν ειναι δυνατον....ξαναμπες μεσα στο πιθαρι σου ρεεεεεε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.