Jump to content



Κόψιμο σχήματων πάνω σε side panel


masxerofkartis143

Recommended Posts

Παίδεια μήπως έχει κάπιος ίδεα πως μπορώ να κόψω σχήματα πάνω στο side panel ένος κούτιου????

Κάτι σαν και αύτο άλλα θα κόπει το σήμα στην μέση του πάνελ

http://www.maxishine.com.au/documents/upcomming_project.html

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σταθερό χέρι, το κάνεις το περισσότερο με ταχύτροχο, ή ηλεκτρική σέγα για μέταλλα και τα τελειώματα με dremmel, αλλιώς το πας να στο κόψουν με laser.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το σταθερο χέρι το χω άλλα με ήλεκτρικη σέγα πάλι το σχήμα της nvidia δεν γίνετε έτσι είναι πολυ κάμπυλωτο σε πόλλα σήμεια

Ο μόνος τρόπος που μένει δήλαδη είναι το Laser???

Link to comment
Share on other sites

κανεις το σχεδιο σε χαρτι και το ζωγραφιζεις σαν πατιτουρα στο κουτι.

μετα κοβεις με dremel. θα παρει αρκετο χρονο, αλλα αν εχεις σταθερο χερι το αποτελεσμα πιστευω θα σε δικαιωσει. ;)

Link to comment
Share on other sites

κανεις το σχεδιο σε χαρτι και το ζωγραφιζεις σαν πατιτουρα στο κουτι.

μετα κοβεις με dremel. θα παρει αρκετο χρονο, αλλα αν εχεις σταθερο χερι το αποτελεσμα πιστευω θα σε δικαιωσει. ;)

καλητερα βαλε χαρτοταινια 2-3 στροσεις και σχεδιασε πανω σε αυτην .εγω ετσι κανω ειναι πιο ευκολο και δεν γλυστραει το dremel .

Link to comment
Share on other sites

κανεις το σχεδιο σε χαρτι και το ζωγραφιζεις σαν πατιτουρα στο κουτι.

μετα κοβεις με dremel. θα παρει αρκετο χρονο, αλλα αν εχεις σταθερο χερι το αποτελεσμα πιστευω θα σε δικαιωσει. ;)

καλητερα βαλε χαρτοταινια 2-3 στροσεις και σχεδιασε πανω σε αυτην .εγω ετσι κανω ειναι πιο ευκολο και δεν γλυστραει το dremel .

Αύτο θα ήταν εύκολο αν το σχήμα ήταν ίσιες γράμμες και μέγαλο άλλα έπιδη το πάνελ 75χ75 είναι και 40χ40 θα είναι το σχήμα και μίλαμε για 'σάλιγκαρακι στιλ' και το dremel δεν μπορεί να κόψει σε κάμπυλη νόμιζω τουλάχιστο

Link to comment
Share on other sites

μπορει αλλα ειναι αρκετα δυσκολο και θα φαει αρκετα δισκακια .

πιστευω πως καλυτερα να το πας να στο κοψουν ,φτηνοτερα θα σου βγει

Εμ στην Κύπρο όμως δεν είναι και τόσο εύκολο που να βρείς άνθρωπο με Laser

Έκει είναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αύτο θα ήταν εύκολο αν το σχήμα ήταν ίσιες γράμμες και μέγαλο άλλα έπιδη το πάνελ 75χ75 είναι και 40χ40 θα είναι το σχήμα και μίλαμε για 'σάλιγκαρακι στιλ' και το dremel δεν μπορεί να κόψει σε κάμπυλη νόμιζω τουλάχιστο

ποια η διαφορα αν ειναι ισια η γραμμη και αν ειναι καμπυλη? Ολα εξαρτωνται απο το χερι σου.

αν δεις το δικο μου κουτι που εχει και αυτο καμπυλη, με dremel το εκοψα.

ολο αυτο (οχι μονο η καμπυλη) εμενα μου εφαγε 2 δισκακια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.