Jump to content



DTA's team "The robot project" [Jimlim,ThodorisF,Junior21]


ThodorisF

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Λοιπόν η απάντηση που έδωσε ο pokemon δεν είναι η σωστή!:001: :110:

Όσο για το υστερόγραφο δέν νομίζω οτι χρειάζεται να απαντήσω...!Πάντως και ρομπότ με τέτοιο "εξάρτημα" δεν νομίζω οτι κυκλοφορέι (απ'οσο ξερω) !

Αύριο έχουμε πολύ δουλεία! Βάψιμο χρώμα αλλά και σουλφασέρ στα υπόλοιπα μέρη του ρομπότ μας!

Το συγκεκριμένο αντικείμενο έχει στοκαριστεί , θα "βαφτεί" αύριο με σουλφασέρ και θα το ξανάβγάλω φωτογραφίες μήπως βοηθήσει όποιον θέλει να κάνει ακόμα μία προσπάθεια! Πάντως λίγες επιλογές έμειναν! (Νομίζω τουλάχιστον γιατί απο περίεργες ιδέες άλλο τίποτα!!! :101: )

Link to comment
Share on other sites

χμμ, σχεδόν όλα τα είπαμε, Nos-Dio,και το πόδι επίσης, τα μόνα που μπορώ να σκεφτώ είναι λαιμός, στόμα, ουρά(τα ποιο πλησιέστερα), όσο για το υστερόγραφο, αν περάσω από sex shop θα το ρωτήσω μήπως σε κάνω να αλλάξεις την τελική ιδέα :096: :016: :016:

Link to comment
Share on other sites

........σουλφασέρ ......στα υπόλοιπα μέρη του ρομπότ μας.

Σουλφασέρ πάνω σε μέταλλο ???? δεν νομίζω να είναι καλή ιδέα καλύτερα να χρησιμοποιήσετε μπιστολόστοκο(ακρυλικό αστάρι αυτοκινήτου)

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα και εγώ. Δυστυχώς με τη δουλειά που εχουμε ρίξει στο όλο project δεν μπόρεσα να postάρω νωρίτερα. Ελπίζω να σας κάλυψαν οι άλλοι δύο!

Σουλφασέρ πάνω σε μέταλλο ???? δεν νομίζω να είναι καλή ιδέα καλύτερα να χρησιμοποιήσετε μπιστολόστοκο(ακρυλικό αστάρι αυτοκινήτου)

Ίσως το "σουλφασέρ" σε μπέρδεψε λίγο αλλά το υλικό που χρησιμοποιούμε είναι ακριβώς αυτό που λές και εσύ ( στόκος μπιστολιού ειδικός για βαφή αυτοκινήτων)!

Link to comment
Share on other sites

0κ εμείς σουλφασέρ λέμε το πολυουρεθανικό υπόσρτωμα για έπιπλα.....

Καλές βαφές !!!!!

Ευχαριστούμε πολυ! :001:

Απλά τουλάχιστον εγώ που δεν ήξερα πως μπορεί να λέγεται αυτό που θα χρησιμοποιήσουμε ώς υπόστρωμα πρίν την βαφή χρησιμοποίησα την έκφραση του υπαλλήλου στα χρώματα αυτοκινήτων που τα αγοράσαμε! Συγκεκριμένα του ζητήσαμε και οτι πιο ειδικό υπάρχει για γαλβανισμένη λαμαρίνα (σκελετός κουτιού) και αλουμίνιο! :001:

Πληκτρολόγιο/ποντίκι "διαλυμένα" :

dsc03446akz5.jpg

Το πληκτρολόγιο μονωμένο:

dsc03509aia0.jpg

Καί με το επίμαχο πρώτο χέρι!:001: :

dsc03544anb5.jpg

dsc03548apb5.jpg

Και ο διάσημος λαιμός, backplate, cd rom και 3,5 bracket :

dsc03551axw4.jpg

Αυτά και για σήμερα! :069:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ όλους όσους σπεύδουν να μας δώσουν οδηγίες! Ειλικρινά χωρίς παρεξήγηση! Και είχα την εντύπωση πως τα φόρουμ είναι για συζήτηση και ιδέες και οχι για οδηγίες αλλά μικρός είμαι και θα μάθω που θα πάει!

Αλλά δυστυχώς καμία άλλη συμμετοχή στον διαγωνισμό δεν έχουμε και αυτο στεναχωρεί ακομα και μένα που δεν ασχολούμε με την διοργάνωση αλλά απλά συμμετέχω :( ! Κρίμα! Τόσες γνώσεις και πάνε χαμένες...!

Θα είχε και μεγαλύτερο ενδιαφέρον!

Στο ρομποτάκι μας τώρα! Δυστυχώς οι Γερμανοί δεν είναι και τόσο τυπικοί (ή γρήγοροι) και το ψυγείο μας δεν έχει ξεκινήσει ακόμα απο εκεί! Ελπίζω αύριο να φύγει απο κει και την πέμπτη να είναι εδώ!

Φωτογραφίες απο την σημερινή βαφή! (Εχτές δεν προλάβαμε!) Είναι όλα το ίδιο χρώμα απλά σε αυτές με το φλάς φαίνεται πιο ανοιχτό! Είναι κάπου ενδιάμεσα η πραγματική απόχρωση!

Πλαινό:

dsc03593aoj0.jpg

Κουτί:

dsc03594aus9.jpg

ΜΒ tray:

dsc03606aqi5.jpg

Και τα τρία μαζί:

dsc03611alt4.jpg

dsc03613ajh1.jpg

Ποντίκι:

dsc03584aue4.jpg

Και για τις ανάγκες του Project σήμερα αποκτήθηκαν ένα εργαλείο και ένα υλικό :001: !

dsc03618aab3.jpg

dsc03622axq4.jpg

Αυτά και για σήμερα! Ελπίζω αύριο να έχουμε περισσότερα!

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα και με πρόχειρους υπολογισμούς :024: μαζι με τα μέρη που εννοούμε ως υπολογιστή έχουμε ξεπεράσει αρκετά τα χίλια....:022: :001:

αλλά έχουμε πορωθεί τόσο που πραγματικά δεν μας νοιάζει :040::040::040:

μακάρι να είχαμε χρόνο να ετοιμάζαμε κι άλλη συμμετοχή! H team είναι super! :002::002::002: Προχωράει προς την ολοκλήρωση - τελοιοποίηση! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.