Jump to content



Κόλλημα με νέο Mobo!!!!


vagos2221416003330

Recommended Posts

παιδιά έχς πρόβλημα... άλλαξα mobo από asus maximus 2 formula (p45) πήγα σε asus rampage με (χ48)... το θέμα είναι ότι με την παλιά mobo setara fsb στα 400 και ο q6600 έπαιζε stable στα 3,62 με μνήμες στα 1128... τώρα με το νέο Mobo δεν κάνει o/c με τπτ... κάνω o/c postarei bios φορτώνει τα windows και αφού μπεί κάνει πάγωμα οθόνης πάνω στην επιφάνεια εργασείας.... μόνο στα defaults είναι οκ... σε όλες τις άλλες ρυθμίσεις μπαίνει στα windows και κολλάει......

τι μπορεί να φταίει????

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχς πρόβλημα... άλλαξα mobo από asus maximus 2 formula (p45) πήγα σε asus rampage με (χ48)... το θέμα είναι ότι με την παλιά mobo setara fsb στα 400 και ο q6600 έπαιζε stable στα 3,62 με μνήμες στα 1128... τώρα με το νέο Mobo δεν κάνει o/c με τπτ... κάνω o/c postarei bios φορτώνει τα windows και αφού μπεί κάνει πάγωμα οθόνης πάνω στην επιφάνεια εργασείας.... μόνο στα defaults είναι οκ... σε όλες τις άλλες ρυθμίσεις μπαίνει στα windows και κολλάει......

τι μπορεί να φταίει????

Ορε τι πάθατε Κυριακάτικα; Δεύτερη ίδια περίπτωση σήμερα... Με γειά κατ'αρχήν το εργαλείο! Δυστυχώς δεν την ξέρω την mobo για να σε βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites

έκανα ρυθμίσεις , αλλά και auto που το έβαλα μετά τα ίδια μου κάνει.... έκανα και Bios update πέρασα το 0410 και πάλι τα ίδια...... + το ότι μέσα στο Bios με default ρυθμίσεις μου λέει οτι η θερμοκρασία του cpu είναι 17 βαθμοί κελσίου και μέσα στα windows είναι 35 μετά από 30λεπτα prime... (aυτό λέει το core temp..) αλλά δεν με ενδιαφέρει αυτό.... to γιατί δεν clockarei με προβληματίζει.....

B.T.W. thx

Με γειά κατ'αρχήν το εργαλείο!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.