Jump to content



dfi nf4 ultra-d + 3200 week 50


snaptin

Recommended Posts

χθες τσιμπησα την dfi + hyper6 απο multirama κι ενα 3200+ week 50 απο πλαισιο. α και μια x800xl

bios εβαλα κατευθειαν το 209. γενικα δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα ασυμβατοτητας ουτε κανενα αλλο major bug. χμ μονο οταν εβαλα το 5v jumper ειχε προβληματα ασταθειας και γενικα περιεργη συμπεριφορα (πχ 5-6 errorfree test #5 και στο 7ο γ@#$3νται τα παντα) θελουν ενεργη ψυξη στανταρ αλλα δεν παιζει εδω οποτε... 3.3v :D

στο ψητο τωρα. o 3200+ pige 2750-2770 (10x multi) primeable me 1,67v αλλα το :TD: ηταν οι EB που δε μπορουσαν να φτασουν τοσα και αναγκαστικα εβαλα 9/10 (180/200) divider

timings εχω βαλει τα εξης: 3-2-0-2-9-11-0-2-2-2-auto-1-auto και απο τις ρυθμισεις του controller ολα στο αυτο εκτος απο τα 3 τελευταια 16x-7x-Enable αν εχει κανεις ιδεα απο ΕΒ ι ballistix με micron chips PUH-leeeeeeeeeease συνεισφερετε :D

λοιπον εχουμε και λεμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από snaptin

λιγοτερο περιμενα... θα το παιδεψω λιγο. νομιζω επρεπε να βγαζω το πολυ 29... huh?

Φοβερό score το 30αρι. Για καλύτερο ανέβασε επεξεργαστή.

Buffered sandra πόσο έχεις score?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hero

Φοβερό score το 30αρι. Για καλύτερο ανέβασε επεξεργαστή.

Buffered sandra πόσο έχεις score?

sandra buffered βγαζει καπου 7500 αχχχχ αυτος ο divider... χρειαζομαι extreme bh5!! κανεις απο πατρα με bhX? :D

EDIT: και με 2800 που εχω τρεξει pi παλι 30 βγαζω... :nothing: αλλα οριακα χανω το 29αρι

λειτουργικο να αλλαξω δε λεει... (winXP Pro εχω)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hero [Σήμερα, στις 22:37]

Εγκατέστησε πρόχειρα και κανένα 64bito λειτουργικό να κατέβει το super pi. :p

μπα δε θα μπορω να την λεω στους noobαδες τους intelαδες :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από snaptin [Χθες, στις 21:56]

sandra buffered βγαζει καπου 7500 αχχχχ αυτος ο divider... χρειαζομαι extreme bh5!! κανεις απο πατρα με bhX? :D

EDIT: και με 2800 που εχω τρεξει pi παλι 30 βγαζω... :nothing: αλλα οριακα χανω το 29αρι

λειτουργικο να αλλαξω δε λεει... (winXP Pro εχω)

Να σου φερω ενα UTT να παιξεις? Δυστυχως μονο ενα....

Link to comment
Share on other sites

@SLN ναι ρε φερτηηηηηηηηηηηηηηηηην θα την ξεκΩ@##@#$ουμε :D

EDIT: Μολις συνειδητοποιησα οτι ειμαι σε dual channel :p οποτε @@

α χτυπησα και καλυτερο 3d mark w/ x800XL

ρε παιδια κανενας με Micron chips να πει καμια ιδεα για τα timings??

post-544-1416071683,6417_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από outlaw

Στα micron (και ειδικά σε ΕΒ) 3-2-2-9 με διαιρέτη ή 3-3-3-9 για 1:1. Το 3-4-4-9 εμένα δεν μου έδωσε ποτέ τίποτα. Είχα τον 11 (3500+ γαρ).

3-2-2-0 τις εχω με διαιρετη... τα 3αρια δε μου δινουν τιποτα :(

Link to comment
Share on other sites

που το πέτυχες αυτό το κομμάτι?

στα κυκλώματα των μνημών είναι καλό να έχεις ενεργή ψύξη ακόμα και χωρίς το 5v jumper, αν είναι να δίνεις 3.3v συνέχεια!

η δικιά μου dfi έστρωσε, οπότε από βδομάδα ξεκινάω να βασανίζω τις μνήμες! είναι ΚΗΧ3500 με ΒΗ5, οπότε με την βοήθεια του μεγαλοδύναμου και των 3.5v που υπολογίζω να τις μπουκώσω ελπίζω σε ένα 2-2-2-11 στα 250... βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dpresv [Σήμερα, στις 20:32]

που το πέτυχες αυτό το κομμάτι?

ειναι λιγο περιεργο κομματι, καταρχην ειναι 3500 οποτε optimized για timings κι οχι για υψηλες συχνοτητες και τερματιζουν @ 262 3-2-2-0. Και 3-4-4-8 να βαλω αντε να κερδισω 2-3mhz σταθερα... τεσπα θα αγορασω utt να τελειωνω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.