Jump to content



Canon EOS 450D ή Sony α350?


partsa

Recommended Posts

Ή αμα δε έχεις πρόβλημα με αγγλικά www.dpreview.com ίσως το πιο διάσημο site για reviews φωτογραφικών μηχανών.

Και η γνώμη μου σχετικά με την ερώτησή σου είναι μακριά από Sony σε DSLR και παράλληλα η Canon είναι πολύ καλή η συγκεκριμένη για τα λεφτά της.

Γενικά να είσαι ανάμεσα σε Nikon και Canon.

Link to comment
Share on other sites

Ή αμα δε έχεις πρόβλημα με αγγλικά www.dpreview.com

Και η γνώμη μου σχετικά με την ερώτησή σου είναι μακριά από Sony σε DSLR και

Γ

Εχεις καποια εμπειρεια πανω στο θεμα.Δηλαδη απογητευτικες απο καποια DSLR τις SONY, η ετσι λες.Γιατι οσες μηχανες SONY ειχα, ηταν καταπληκτικες και ασυναγωνιστες στην κατηγορια τους και στην τιμη τους.

Φυσικα πρεπει να ξερεις να τις δουλευεις, γιατι στο αυτοματο, καπου τα σκατωνουν, οπως ολες βεβεια.Κυριως με το ISO, που η DSC-H10 που εχω τωρα, εχει μια ροπη προς το ανεβασμα, κυριως στις σκοτεινες ληψεις, με αποτελεσμα να τις να βγαζει αρκετο θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποια εμπειρεια πανω στο θεμα.Δηλαδη απογητευτικες απο καποια DSLR τις SONY, η ετσι λες.Γιατι οσες μηχανες SONY ειχα, ηταν καταπληκτικες και ασυναγωνιστες στην κατηγορια τους και στην τιμη τους.

Φυσικα πρεπει να ξερεις να τις δουλευεις, γιατι στο αυτοματο, καπου τα σκατωνουν, οπως ολες βεβεια.Κυριως με το ISO, που η DSC-H10 που εχω τωρα, εχει μια ροπη προς το ανεβασμα, κυριως στις σκοτεινες ληψεις, με αποτελεσμα να τις να βγαζει αρκετο θορυβο.

Αν διάβασες ανέφερα μακριά από τις DSLR Sony.

Δεν είπα μακριά από όλες τις Sony.

Ούτε το έβγαλα από το μυαλό μου.

Είμαι κάτοχος 2 μη DSLR Sony και είμαι ευχαριστημένος.

Αλλά μετά από πάρα πολύ ψάξιμο και ρωτόντας επαγγελματίες φωτογράφους το συμπέρασμα ήταν ότι οι επαγγελματικές Sony έχουν πολύ θόρυβο, δεν έχουν μεγάλη ποικιλία στους φακούς σε σχέση με τις Canon και Nikon (που στις DSLR όλο το νόημα είναι οι φακοί, και η επένδυση φυσικά)

Δηλαδή με λίγα λόγια αν θα έπερνα DSLR σήμερα με τίποτα δε θα έπαιρνα Sony.

Τώρα αν στο μέλλον διορθωθούν αυτό είναι άλλη ιστορία

Αυτά.

Και όπως είπα www.dpreview.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.