Jump to content



Kατεστρεψα το ΒΙΟΣ!!


Recommended Posts

Eυχαριστω! κατσε να ερθει κιολας.

Ερωτηση: στην p5E ειχα στησει raid 0, με την νεα μητρικη που απ'οτι βλεπω εχει ICH9R λετε να εχω προβλημα να στησω το ιδιο raid?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα την καινουρια την εστειλα πισω και διαπιστωσαν οτι και αυτη εχει προβλημα. Ο τεχνικος μου προτεινει να μου στειλει μια με chipset p45 η να μου δωσουνε πιστωτικο 159€ για να παρω κατι αλλο με παραγγελια. Τι με συμβουλευετε να κανω? αν ειναι δυνατον να μου προτεινετε μ/β σε 775 (εχω cpu E8400 - 4gb ram/1066 - 4870-raid 0)

Περιμένω τις απαντησεις σας παιδια γιατι πρεπει να του πω τι θα κανω τελικα

Link to comment
Share on other sites

Νταξει παιδια του ειπα οτι θα παραγγειλω μονος μου. Και απ'οτι βλεπω αυτην θα παρω.

Απο αυριο ομως που θα ενεργοποιηθει το πιστωτικο οπως μου ειπε κ αυτος. :/

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου ειπε οτι θα σου δωσει μια με το P45 ή 159e πιστωτικο και εφοσον δεν σε ενδιαφερει το crossfire κτλ γνωμη μου παρε την P5QDeluxe και οχι την Ε αν ψιλοασχολεισαι και με o/c η διαφορα μεταξυ τους ειναι το ASUS True 16-Phase Power Desing για την πρωτη και 8-Phase Power Desing για την δευτερη.

Επισης:Asus DieHard BIOS (δλδ εχει 2 ΒΙΟS chips ενα main και ενα backup) για τους απροσεκτους...:054::044:

Και κατι τελευταιο εφοσον η μητρικη υποστιριζει το EZ Flash για ΒIOS update απορω γιατι μπλεχτηκες με τα κ@λ@προγραμματα....εχω φλασαρει 10αδες ΒΙΟS με το EZ Flash και ενα USB stick και ποτε δεν ειχα προβλημα.

http://gr.asus.com/products_compare_show.aspx?array_model=2257,2267&l1=3

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πολυενδιαφερει το oc οποτε θα προτιμησω την Ε

Τωρα για το βιος update κι εγω εχω φλασαρει πολλες φορες βιος με το asus update (αν θυμαμαι καλα ετσι λεγεται) και δεν ειχα ποτε προβλημα. Σ'ευχαριστω για τις συμβουλες σου φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η νεα μητρικη σημερα και ολα δουλευουν σωστα. Απλα θελω να αναφερω οτι παρολο που η νεα μ/β εχει ICH10R RAID controller και η παλια φοραγε το ICH9R ειδε το παλιο raid κανονικα και δεν χρειαστικε να κανω σχεδον τπτ. Το αναφερω για ενημερωση σε περιπτωση που καποιος παθει κατι αναλογο δεν χανεται η εγκατασταση των windows

Μια ερωτηση: στο νεο μ/β στο 8πινο των 12ν ειχε τα 4 πιν σκεπασμενα με πλαστικο και εγω το εβγαλα και εβαλα το 8πινο κανονικα. ειναι σωστα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: στο νεο μ/β στο 8πινο των 12ν ειχε τα 4 πιν σκεπασμενα με πλαστικο και εγω το εβγαλα και εβαλα το 8πινο κανονικα. ειναι σωστα ετσι?

Ναί σωστά έκανες εσύ.

Το κάνουν έτσι για αυτούς που έχουν παλιά τροφοδοτικά μόνο με 4pin τροφοδοσία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.